Visas preces
Aizvērt izvēlni
e-veikalsKas jāzina par gaisa kondicionieriem?

Kas jāzina par gaisa kondicionieriem?

Kad mājās nonācis īstais gaisa kondicionieris, karstais laiks kļūst baudāmāks, jo nu to var izbaudīt, bet mājās – no tā patverties. Taču tas noderēs ne tikai vasarā, jo gaisa kondicionieri lieliski pilda arī mitrinātāja vai sildītāja funkciju. Šajā rakstā apskatīsim kondicionieru veidus, piemērotākos izmērus un to, cik liela nozīme ir tā jaudai. 

Content section image

Mobilie un stacionārie kondicionieri

Mobilais kondicionieris ir ērti pārvietojams – to var viegli novietot vajadzīgajā telpā un laikā, kad nav nepieciešams, noglabāt kādā neredzamā vietā. Viss, kas nepieciešams tā darbībai, ir nedaudz atvērts logs, kur tiek izvadīta siltā gaisa truba. 
Stacionārie kondicionieri ir piestiprināmi pie sienas vai loga – tie nodrošina stabilāku un bieži vien arī spēcīgāku dzesēšanas efektu. Taču jārēķinās, ka tā uzstādīšana būs nedaudz sarežģītāka, jo jāveic sienu caururbšana un montāža.

Lielums un jauda

Izvēloties kondicionieri dzīvoklim vai mājai, svarīgi ņemt vērā telpas lielumu. Parasti kondicionieru jauda tiek norādīta BTU (British Thermal Units) un kilovatos (kW). Lai telpa tiktu pienācīgi atdzesēta, izvēlies kondicionieri ar atbilstošu jaudu konkrētai telpas kvadrātmetru skaitam – katriem 10 kvadrātmetriem ieteicams apmēram 1000 BTU jaudas. Protams, šis skaitlis var atšķirties atkarībā no citiem faktoriem, piemēram, telpas augstuma, logu lieluma un telpas atrašanās vietas ēkā.

Papildu funkcijas

Atkarībā no modeļiem, kondicionieriem ir vairākas papildu iespējas:
Dzesēšana – siltais gaiss tiek atdzesēts līdz vēlamajai temperatūrai.
Sildīšana – no ārtelpām saņemtais gaiss tiek uzsildīts līdz norādītājai vēlamajai temperatūrai.  
Ventilācijas funkcija – pastāvīga gaisa apmaiņa bez dzesēšanas, sildīšanas vai mitruma regulēšanas.
Mitruma regulēšana – tā īpaši noderīga telpās ar paaugstinātu mitruma līmeni. To nodrošina arī dzesēšanas funkcija, taču ne tik intensīvi.
Gaisa attīrīšanas funkcija jeb jonizācija – var uzlabot kopējo labsajūtu, ka arī palielināt produktivitāti.
Automātiskā funkcija – izvēlas režīmu, kas palīdz uzturēt norādīto gaisa temperatūru telpā.
Ekonomiskā funkcija – atdzesē gaisu ar mazāku enerģijas patēriņu

Content section image
Content section image

Vadība

Parocīgai gaisa kondicioniera lietošanai komplektā ir iekļauta tālvadības pults, taču jaunākajiem modeļiem ir iespējama arī attālināta vadība ar lietotni viedtālrunī un Wi-Fi savienojumu, kas lietošanu padara vēl ērtāku. Tas ļaus atdzesēt telpas, piemēram, esot ceļā uz mājām, lai ierodoties, tevi jau sagaidītu patīkams klimats!

Kondicioniera uzstādīšana

Tā uzstādīšanas sarežģītība ir atkarīga no ierīces veida – kamēr mobilajiem kondicionieriem nepieciešama vien paša ierīce un truba, ar kuru karsto gaisu izvadīt caur logu, stacionārajiem gaisa kondicionieriem būs vajadzīga montāža pie sienas vai griestiem. Tāpat jāņem vērā telpu koplietošanas noteikumi, piemēram, ja stacionārais gaisa kondicionieris ir vērsts pret ielu un tas būs visiem redzams, tā uzstādīšana ir jāsaskaņo ar būvvaldi. Tāpat daudzdzīvokļu ēkās nedrīkst izmantot esošās ventilācijas atveres un uzstādīšana ir jāsaskaņo ar citiem mājas dzīvokļu īpašniekiem. 

Energoefektivitāte

Tāpat kā citām ierīcēm, arī gaisa kondicioniera izvēlē iesakām pievērst uzmanību energoefektivitātes klasei – jo tā augstāka, jo ekonomiskāka būs ierīces lietošana. Pievērs uzmanību ieslēgšanas strāvas stiprumam – tas ir viens no faktoriem, no kura būs atkarīgs tas, cik ilgi kondicionieris kalpos, jo drošinātāju pārdegšana ir viena no biežākajām kondicionieru problēmām.  

Kondicionieru apkope

Kondicioniera apkope nav sarežģīta, bet svarīga, un tas, cik bieži to nepieciešams veikt, atkarīgs no lietošanas biežuma – ja gaisa kondicionieris tiek izmantots tikai vasarā un ne katru dienu, ģenerāltīrīšanu un visu detaļu pārbaudi ieteicams veikt vismaz reizi gadā. Bet, ja kondicionieris darbojas katru dienu kā aukstajā sezonā, tā vasarā, apkope būs nepieciešama biežāk. 

Content section image
Content section image

Ražotāji

Lai ierīce kalpotu gadiem ilgi un garantijas remonta gadījumā tu saņemtu kvalitatīvu servisu, aicinām izvēlēties Electrolux, Camry, Bomann, Sharp, Duux, Domo, Blaupunkt, Vaco un citu pasaulē populāru ražotāju gaisa kondicionieri. 

 

Tet e-veikalā tev pieejami gaisa kondicionieri visplašākajā klāstā! Izvēlies savām mājām un mājiniekiem piemērotāko jau šodien – atvedīsim jauno, un, ja nepieciešams, savāksim nolietoto, lai to utilizētu dabai draudzīgā veidā!

Pirktākie kondicionieri

Prece ir veiksmīgi pievienota grozam!

Jā, salīdzināt preces

Produkts nav pievienots grozam!

Produkts netika pievienots grozam, jo netika izvēlēts vienots DM termiņš