Visas preces
Aizvērt izvēlni
e-veikals5 padomi, kā izvēlēties elektrisko sildītāju

5 padomi, kā izvēlēties elektrisko sildītāju

Lai rūpētos par komfortu un siltumu mājās visa gada garumā, kvalitatīvs un jaudīgs elektriskais sildītājs ir īstā ierīce, kurai pievērst uzmanību. Tas noderēs ne tikai ziemas mēnešos, kad prasās siltāku, bet arī rudenī, kad apkuri vēl gaidām, vai pavasarī, kad saule tikai sāk sildīt. Taču kā izvēlēties īsto sildītāju un kam jāpievērš uzmanību? 

Content section image

Nosaki budžetu

Elektrisko sildītāju izvēlē tas būs viens no galvenajiem faktoriem. Apdomā, cik esi gatavs atvēlēt elektriskā sildītāja iegādei. Ja plāno to izmantot regulāri un vēlies, lai tas uzticami kalpotu vairāku gadu garumā, noteikti vērts ieguldīties un izvēlēties dārgāku sildītāju, kas ilgtermiņā atmaksāsies, jo darbosies efektīvāk, līdz ar to arī ekonomiskāk. Savukārt, ja sildītājs paredzēts neregulārai izmantošanai, noteikti derēs arī vienkāršāks un lētāks modelis. Konkrēta budžeta noteikšana palīdzēs sašaurināt izvēles iespējas, tādējādi atvieglojot lēmuma pieņemšanu. 

Aprēķini nepieciešamo jaudu

Viens no galvenajiem faktoriem, kas veido elektriskā sildītāja cenu, ir tā jauda, tādēļ, lai nepiedzīvotu nepatīkamus pārsteigumus, kad ievērojami pieaudzis elektroenerģijas rēķins vai sildītājs nespēj pildīt savu funkciju, aprēķini, kādas jaudas sildītājs tev nepieciešams. Kā to aprēķināt? Ja mājoklis nav siltināts vai siltinājums ir neliels, reizini telpas laukumu (m²) ar 100 W, taču, ja mājoklim ir kvalitatīvs siltinājums, reizini ar 60 W. Ja elektriskais sildītājs paredzēts lietošanai vannas istabā, telpas laukumu ieteicams reizināt ar 125 W.

Content section image
Content section image

Izvēlies sildītāja veidu

Visbiežāk izplatīti 4 veidu elektriskie sildītāji:
•    Konvekcijas sildītāji. Tie ir klusas darbības sildītāji, kas rada siltu gaisa plūsmu. Pārnēsājamie konvekcijas sildītāji aprīkoti ar ventilatoru, kas var veidot nelielu troksni, tomēr nodrošina, ka siltums telpā ieplūst vienmērīgi. Lielāki konvekcijas sildītāji tiek izmantoti arī kā pamata apkure. Tos var novietot gan pie sienas, gan uz grīdas.
•    Starojošie jeb infrasarkanie sildītāji. Viens no ekonomiskākajiem sildītāju veidiem, kas nerada siltu gaisa plūsmu, bet gan sākotnēji apsilda apkārt esošos priekšmetus un tikai pēc tam telpas gaisu. To korpuss ir no tērauda un vidū atrodas starojuma enerģijas izstarotājs. Infrasarkanie sildītāji uzsilst ātri un rada ķermeņa siltumam līdzīgu efektu. Tos var novietot pie griestiem, sienas vai uz grīdas.
•    Eļļas sildītāji. Vienkārši, uzticami un klusas darbības sildītāji, kas nerada vēja plūsmu. Tos droši var darbināt visu diennakti, jo termostats tos regulē atbilstoši uzstādījumiem. Eļļas sildītāji uzsilda telpu un atdziest lēnāk. Jārēķinās, ka eļļas sildītāji ir samērā smagi, kas nozīmē – jo lielāks sildītājs, jo grūtāk būs to pārvietot. 
•    Ventilatori. Vienkāršākais sildītāju veids, kas visbiežāk sastāv no plastmasas korpusa, spirālveida sildelementa un ventilatora. Ventilatora sildītāji ir ļoti viegli, līdz ar to ērti pārvietojami. Tomēr jārēķinās, ka tie ir skaļāki nekā citi sildītāju veidi, nav piemēroti lietošanai naktīs un tiem ir īsāks kalpošanas mūžs.

Pievērs uzmanību drošības funkcijām

Elektrisko sildītāju droša novietošana un izmantošana ir īpaši svarīga, tādēļ svarīgi pievērst uzmanību sildītāja drošības funkcijām. Ir sildītāji, kas aprīkoti ar iekšējiem slēdžiem, kas automātiski izslēdz sildītāju, ja tiek konstatēts pārmērīgs karstuma līmenis. Tāpat sildītājam var būt neuzkarstošs korpuss. Jaunāki un modernāki modeļi ir vadāmi arī ar lietotni, lai to ērti vari pārvaldīt arī attālināti. 

Content section image
Content section image

Pievērs uzmanību trokšņu līmenim

Mūsu mājas ir mūsu miera osta, tādēļ, lai izvairītos no pārmērīgi skaļa sildītāja, kas šo mieru varētu traucēt, svarīgi pievērst uzmanību sildītāja trokšņu līmenim. Ja vannas istabā neliela dūkoņa netraucēs, lietošanai guļamistabā tas var būt izšķirošs faktors par labu vienam vai otram sildītājam. 

Izvēlies savām mājām piemērotāko elektrisko sildītāju jau tagad Tet e-veikalā! Plaša izvēle, ērta iepirkšanās un ātra piegāde līdz pat mājām. Lai super pirkumi! 

Pirktākie elektriskie sildītāji

Prece ir veiksmīgi pievienota grozam!

Jā, salīdzināt preces

Produkts nav pievienots grozam!

Produkts netika pievienots grozam, jo netika izvēlēts vienots DM termiņš