Visas preces
Aizvērt izvēlni
e-veikals7 veidi, kā mitrināt gaisu telpās

Sauss gaiss mājoklī? 7 veidi, kā mitrināt gaisu telpās.

Gada aukstajā laikā apkure ir mūsu māju labākais draugs. Lai arī silti un omulīgi, tai ir viens būtisks blakusefekts – apkure krietni sausina gaisu mājoklī, tā radot ne tikai nepatīkamu sajūtu, bet sliktākā gadījumā arī veselības problēmas. Ja arī tavās mājās ir sauss gaiss, steidzies to mitrināt! Te esam apkopojuši 7 vienkāršus veidus, kā to paveikt. 

Content section image

Tiec pie telpaugiem. 

Tā kā telpaugi absorbē mitrumu no augsnes caur saknēm, savukārt pēc tam mitrums cirkulē caur kātiem un lapām, tie būs super palīgi gaisa mitrināšanai. Turklāt, telpaugi ir lielisks indikators tam, kāds ir gaiss – ja to lapas kļūst dzeltenas, tas norāda, ka gaiss mājoklī ir par sausu, un ir laiks ko darīt lietas labā.

 

Taču ņem vērā, ka pietiekamai gaisa mitrināšanai nepietiks vien ar puķi uz palodzes – jo vairāk telpaugu, jo labāk, un vēlams tos novietot visās telpās. Neaizmirsti augus regulāri aplaistīt, taču nepārspīlē – pārlieku bieža laistīšana var izraisīt pelējumu, savukārt pelējums var radīt alerģiskas reakcijas un otru galējību – pārlieku mitru gaisu. 

Novieto trauku ar ūdeni sildelementa tuvumā.

Šī ir viena no visbiežāk izmantotajām metodēm gaisa mitrināšanai. Tev tikai jāpiepilda kāds trauks ar ūdeni un jānovieto to sildelementa tuvumā, piemēram, uz radiatora vai pie krāsns. Siltums paaugstinās ūdens temperatūru un tas sāks iztvaikot, tā mitrinot gaisu. Tieši tik vienkārši!

Izmanto ūdens smidzinātāju.

Veikalos pieejamas speciālas pudeles, kas paredzētas šķidrumu izsmidzināšanai, piemēram, uzkopšanas vai telpaugu laistīšanai. Un tu vari paveikt divus labus darbus uzreiz – arī augiem sausais gaiss nenāk par labu, tādēļ regulāri apsmidzini augu lapas, kas ne tikai uzlabos augu stāvokli, bet arī mitrinās gaisu telpā. 

Content section image
Content section image

Atstāj vaļā vannas istabas durvis.

Ja iespējams, pēc vannas vai dušas atstāj vaļā vannas istabas durvis. Karstais ūdens rada tvaikus, tā mitrinot gaisu telpā, savukārt, atstājot vaļā durvis, mitrais gaiss ieplūdīs arī citās mājokļa telpās. 

Izmanto gaisa mitrinātāju.

Šī noteikti būs efektīvākā metode kvalitatīvai un optimālai gaisa mitrināšanai telpās. Mūsdienās tavai izvēlei ir pieejams plašs gaisa mitrinātāju klāsts –  populārākie ir tvaika un ultraskaņas modeļi. Daudzi iecienījuši gaisa mitrinātājus, kuri papildu mitrināšanai arī attīra gaisu un ar ēterisko eļļu palīdzību piešķir tam patīkamu aromātu. Gaisa mitrinātājiem ir viena būtiska priekšrocība – tie ļauj noregulēt un saglabāt mājoklī vēlamo mitruma līmeni, tā rūpējoties gan par mājokļa interjeru, novēršot pelējumu, gan veselību un mājinieku labsajūtu.

Žāvē apģērbu iekštelpās.

Šī ir viena no ekonomiskākajām metodēm, lai mitrinātu gaisu telpās. Lai arī tas var prasīt ilgāku laiku, ja iespējams, aizstāj elektrisko veļas žāvētāju, vienkārši izkarot drēbes iekštelpās. Apģērbam žūstot, mitrums iztvaikos telpā, kā arī tas būs draudzīgāk videi un tavam maciņam!  

Vēdini mājokli.

Lai arī tas varētu likties tieši pretēji, arī gada aukstākajā laikā ieteicams ik pa laikam atvērt logus un izvēdināt mājokli. Ziemā šī metode ir īpaši efektīva, jo aukstais, sasalušais gaiss, ieplūstot siltā mājoklī, kļūst mitrs. Pietiks, ja atvērsi logus aptuveni 3 reizes dienā uz 10-15 minūtēm. 

Content section image

Rūpējies par sevi, saviem mājiniekiem un mājokli, izvēloties labāko un efektīvāko palīgu!

Tet e-veikalā atradīsi plašu klāstu ar uzticamiem gaisa mitrinātājiem plašā izvēlē. Atvedīsim jauno ierīci līdz pat mājām, un, ja nepieciešams, utilizēsim veco bez maksas!

Pirktākie gaisa mitrinātāji un aromatizētāji

Prece ir veiksmīgi pievienota grozam!

Jā, salīdzināt preces

Produkts nav pievienots grozam!

Produkts netika pievienots grozam, jo netika izvēlēts vienots DM termiņš