Visas preces
Aizvērt izvēlni
e-veikals7 veidi, kā sausināt gaisu telpās

Mitrs gaiss mājoklī? 7 veidi, kā sausināt gaisu telpās

Lai arī parasti nākas cīnīties ar sausu gaisu, arī pārlieku mitrs gaiss ir problēma – tas var radīt labvēlīgus apstākļus putekļu ērcītēm, pelējumam un citiem nevēlamiem viesiem, kas var ietekmēt mājinieku labsajūtu un veselību. Veidi, kā pavisam vienkārši sausināt gaisu, ir vairāki – šajā rakstā esam apkopojuši 7 no tiem.

Content section image

Regulāri vēdini telpas.

Telpu vēdināšana ir svarīga kā sausa, tā mitra gaisa gadījumā, arī ziemā! Taču mitra gaisa gadījumā centies ar vēdināšanu nepārspīlēt, un pievērs uzmanību tieši tām mājokļa zonām, kur rodas lielākais mitrums, piemēram, virtuvē gatavojot, vannas istabā vai pie palodzēm. Pietiks, ja 2-3 reizes dienā atvērsi logus uz aptuveni 10 minūtēm. 

Izvieto telpaugus gudri.

Lai arī telpaugi piešķir mājām dzīvīgumu un svaigumu, tie var radīt arī pārāk lielu mitrumu. Tas, protams, nenozīmē, ka tagad jāatbrīvojas no visiem mājoklī esošajiem telpaugiem, tomēr tos vajadzētu izvietot gudri. Ja mājoklī ir noteiktas telpas, kur mitrums ir pārāk liels, padomā, vai tajās nav par daudz telpaugu. Centies tos izvietot vienmērīgi pa visu dzīvokli – tas noteikti uzlabos gaisa kvalitāti!

Izmanto gaisa sausinātāju.

Efektīvākais veids, kā sausināt gaisu mājoklī, noteikti ir gaisa sausinātājs. Tas darbojas pēc kondensācijas principa jeb liekais ūdens tiek uzkrāts ierīces tvertnē, kuru ik pa laikam nepieciešams izliet.  Šīs ierīces galvenā priekšrocība ir tā, ka tā mazina mitruma līmeni mājoklī, neatvēsinot gaisu. Turklāt, ir modeļi, kuri vienlaikus gaisu arī jonizē, tā gaisu mājās radot vēl patīkamāku. 

Veic profilaktiskas apkopes.

Lai jau laicīgi izvairītos no pārlieku liela mitruma mājās, veic regulārus “apsekošanas” darbus – pārbaudi, vai nenotiek mitruma noplūdes, piemēram, vai kāda caurule nav sākusi pilēt. Tāpat laba ideja ir noslēgt visas atvērtās vietas vai šķirbas sienās un griestos, lai mitrums neradītu liekus bojājumus. 

Content section image
Content section image

Nežāvē veļu iekštelpās.

Ikdienā liela daļa cilvēku par to neaizdomājas, taču pārlieku lielu mitrumu mājoklī rada tieši veļas žāvēšana. Ja iespējams, iegādājies veļas mašīnu ar veļas žāvēšanas opciju vai atsevišķu veļas žāvētāju – tas noteikti ļaus samazināt mitruma līmeni mājās, kā arī atvieglos pašu veļas žāvēšanas procesu. Ja tomēr izvēlies veļu žāvēt klasiskā veidā, izkarinot to uz veļās žāvēšanas statīva, dari to mājokļa sausākajā telpā un, ja iespējams, izmanto elektrisko veļas žāvētāju. 

Maini uzkopšanas paradumus.

Ja jūti, ka mājoklī ir īpaši mitrs gaiss, var palīdzēt arī uzkopšanas paradumu maiņa. Piemēram, kad jāmazgā grīdas, dari to nevis ar slapju, bet gan ar viegli samitrinātu lupatu (protams, ja grīdas segums to atļauj). 

Regulāri nosusini visas virsmas.

Atceries mājokli un tajā esošos priekšmetus vienmēr uzturēt tīrus un sausus. Īpaši svarīgi regulāri nosusināt virtuves un vannas istabas virsmas, kur mēdz būt vairāk mitruma.

Tet e-veikalā ir pieejami gaisa sausinātāji un gaisa mitrinātāji visplašākajā izvēlē un par labākajām cenām. Izvēlies savām mājām un mājiniekiem piemērotāko – piegādāsim jauno ierīci, un, ja nepieciešams, utilizēsim veco bez maksas! 

Pirktākie gaisa sausinātāji un attīrītāji

Prece ir veiksmīgi pievienota grozam!

Jā, salīdzināt preces

Produkts nav pievienots grozam!

Produkts netika pievienots grozam, jo netika izvēlēts vienots DM termiņš