Visas preces
Aizvērt izvēlni
e-veikalsKā izvēlēties ledusskapi?

Kā izvēlēties īsto ledusskapi mājām?

Iebūvējamu, lielu vai mazu, divdurvju vai pietiks ar vienām, baltu, vai tomēr melnu? Ledusskapja izvēlē ir daudz jautājumu, uz kuriem svarīgi rast atbildes, lai tiktu pie savām mājām īstā. Lai tava izvēle būtu vieglāka, esam apkopojuši visu svarīgāko!

Content section image

Sāc ar izmēru

Tavas virtuves izmērs un pieejamā, brīvā vieta būs viens no galvenajiem faktoriem ledusskapja izvēlē. Atceries izmērīt ne tikai platumu, bet arī dziļumu, lai tas labi iederētos kopējā virtuves interjerā. 

Tilpums

Ja mājās esat 1-2 cilvēki, pilnībā pietiks ar 200-300 litru ledusskapi, taču lielām ģimenēm noteikti vērts apsvērt 400+ litru ledusskapi. Tāpat tilpuma izvēlē svarīgi ņemt vērā iepirkšanās paradumus – ja iepērcies reti un daudz, tad lielāka tilpuma ledusskapis būs tieši laikā, taču, ja iepērcies bieži un nemēdz iegādāties visu mēneša pārtiku uzreiz, pietiks arī ar mazāku tilpumu.

Iebūvējamie ledusskapji

Tie veidoti tā, lai perfekti iederētos tieši tavā virtuvē. Iebūvējamo ledusskapju konstrukcija ļauj optimāli izmantot pieejamo telpu, taču jāņem vērā, ka tā apkope vai remonts var būt sarežģītāks, jo tam nevarēs ērti piekļūt no visām pusēm.  

Brīvi stāvošie ledusskapji

Šī noteikti ir populārāka izvēle – tie ne tikai ir lētāki, bet arī to uzstādīšana ir vienkāršāka un ātrāka. Tāpat tiem parasti ir lielāka ietilpība. 

Content section image
Content section image

Divdurvju ledusskapji

Ledusskapju augstākā klase, kas būs īpaši piemērots lielām mājām vai lielām ģimenēm. Te vienās durvīs būs paslēpies ledusskapis, kamēr otrās – saldētava. Tas nozīmē, ka gan ikdienā lietojamajiem, gan sasaldētajiem produktiem būs vienlīdz daudz vietas. Šie ledusskapji visbiežāk ir aprīkoti ar dažādām papildu funkcijām, piemēram, ledus aparātu, ūdens filtru utt. 

Mini ledusskapis

Tie ir mazi, kompakti ledusskapji, kas visbiežāk tiek izmantoti vietās ar ierobežotu telpu, piemēram, mazās virtuvēs, birojos, studentu kopmītnēs, vai arī kā papildu ledusskapis lielākās mājās. Taču jāņem vērā, ka tie nav tik energoefektīvi  kā lielie ledusskapji, turklāt to dzesēšanas iespējas var būt ierobežotas.

Kā ar saldētavu?

Tavai ērtībai ir pieejami ledusskapji ar saldētavu augšā, apakšā, vai divdurvju variantiem – saldētavu vienās durvīs. 

Saldētava augšā

Šis ir ekonomiskākais un vietu taupošākais variants, taču jārēķinās, ka šajā gadījumā vieta tiek taupīta tieši uz saldētavu – tā visbiežāk ir diezgan maza, bez kādām īpašām saldēšanas funkcijām un paredzēta nelielam apjomam saldēto produktu. 

Saldētava apakšā

Šis ir viens no populārākajiem ledusskapju modeļiem, kur saldētava ir ledusskapja apakšā. Tās ir diezgan ietilpīgas – parasti ar 2/3 saldēšanas atvilktnēm. Šis ir izcils variants vidēja lieluma ģimenēm, kur ar saldētavu augšā varētu būt par mazu. 

Bez saldētavas

Jā, arī šādi ledusskapju varianti ir pieejami. Tie visbiežāk ir īpaši mazi un piemēroti studio tipa dzīvokļiem vai, piemēram, birojiem, kafejnīcām un viesnīcām. Šādi ledusskapji patērē krietni mazāk elektrības, jo tiem nav jāuztur ļoti zemas temperatūras un nav jāveic atkausēšana. Tāpat tie darbojas daudz klusāk.

Content section image
Content section image

Funkcionalitāte: 

Skaidrs, ka arī ledusskapji nav nekāds izņēmums, un mūsdienās tiem ir pieejamas dažādas papildu funkcijas ērtībai. Te būs populārākās no tām: 

  • Ātrā dzesēšana – atdzesē produktus, saglabājot tos svaigus.
  • Ātrā saldēšana – šādi saldētie produkti saglabā svaigumu un uzturvielas.
  • Svaiguma zona – nodalījums svaigu produktu saglabāšanai.
  • Nulles zona – ledusskapji, kas uztur temperatūru tuvu 0°C, kas ir īpaši piemērots gaļas un zivju produktiem.
  • Automātiskā atkausēšana – tā palīdz izvairīties no ledus veidošanās un regulāras manuālas atkausēšanas.
  • InstaView – šī funkcija pieejama dažiem LG ledusskapju modeļiem. Tā ļauj apskatīt ledusskapī esošo saturu bez durvju atvēršanas, kad vienkārši pieskaroties, stikls kļūst caurspīdīgs.

Izvēlies uzticamu zīmolu

Lai izvēlētais ledusskapis kalpotu gadiem ilgi un bez aizķeršanās, pievērs uzmanību tā zīmolam, dodot priekšroku tādiem uzticamiem ražotājiem kā Samsung un Electrolux, kas pazīstami ar saviem inovatīvajiem, augstas klases ledusskapjiem, Whirlpool, kas pazīstams ar savu izturību un energoefektivitāti, LG ar savām inovācijām, piemēram, InstaView tehnoloģiju un gudrās mājas savienojamību, Miele, kas slavena ar savu eleganto dizainu un efektivitāti vai Beko, kas piedāvā labu cenas un kvalitātes attiecību. Izvēle ir liela!

Content section image

Tet veikalā atradīsi visu šo un citu zīmolu populārākos ledusskapjus par īpaši izdevīgāk cenām. Izvēlies savām mājām un mājiniekiem piemērotāko jau šodien – atvedīsim jauno un, ja nepieciešams, bez maksas utilizēsim veco ierīci!

Pirktākie ledusskapji

Prece ir veiksmīgi pievienota grozam!

Jā, salīdzināt preces

Produkts nav pievienots grozam!

Produkts netika pievienots grozam, jo netika izvēlēts vienots DM termiņš