Visas preces
Aizvērt izvēlni
e-veikalsKā sagatavot velosipēdu vasaras sezonai?

Kā sagatavot velosipēdu vasaras sezonai?

Gada siltā sezona ir klāt un tas nozīmē tikai vienu – velosipēdi un saulaini braucieni ir atpakaļ! Taču, lai tie būtu droši un patīkami, svarīgi atcerēties par velosipēda sagatavošanu jaunajai sezonai. Šis ceļvedis ļaus to paveikt vieglāk. Sākam!

Content section image

Pārbaudi velosipēda riepas

Pēc ziemas sezonas, visticamāk, spiediens riepās ir krities, tādēļ pirmais, kas jāpaveic – jāpiepumpē velosipēda riepas. To darot, ieteicams ņemt vērā ražotāja noteikto riepu gaisa spiediena līmeni, kas parasti norādīts uz pašām riepām. Kad riepas piepumpētas, pārliecinies, vai tām nav radušies kādi defekti: caurumi, skrāpējumi u.c. Tāpat pārliecinies, vai velosipēda rats ir taisns un netrūkst kāds spieķis. Ja tomēr ko pamani, nogādā velosipēdu pie meistara.

Notīri velosipēdu

Tīrīšanai izmanto maigu, mitru lupatiņu, rūpīgi notīrot visas velosipēda detaļas. Esi uzmanīgs – ja velosipēdam ir disku bremzes, ķēdes un bremžu diskus netīri. Ja nav iespējas notīrīt velosipēdu mājās, to vari darīt arī pašapkalpošanās auto mazgātavā, taču tad rūpīgi seko līdzi tam, lai ūdens neiekļūtu stūres gultņos un citās atvērtajās detaļās. 

Ieeļļo velosipēda ķēdi

Velosipēda ķēde ir velosipēda sirds, tādēļ tai svarīgi pievērst īpašu uzmanību. Ķēdes eļļošanai izmanto tikai speciālo eļļu! Pirms eļļošanas notīri velosipēda ķēdi ar birstīti un speciālu ķēdes tīrīšanas līdzekli, kas izšķīdinās veco eļļu. Pēc tam uz ķēdes uzklāj smērvielu un notīri lieko eļļu ar lupatiņu, lai pie ķēdes neliptu netīrumi. 

Pārbaudi velosipēda bremzes

Lai braucieni būtu droši, noteikti pārbaudi, vai bremzes ir darba kārtībā! Lai to izdarītu bez riskanta brauciena, apgriez velosipēdu otrādi, iegriez riepas un nospied bremzes. Ja atbilstošā riepa uzreiz neapstājas – bremzēm nepieciešams remonts.

Content section image
Content section image

Pārbaudi velosipēda savienojumu vietas

Pirms došanās ceļā, laba doma ir pārbaudīt arī velosipēda savienojumu vietas, īpaši, ja velosipēds kādu laiku nav lietots. Skrūves laika gaitā var kļūt vaļīgas un sarūsēt, kā rezultātā velosipēda detaļas var atvienoties. Tomēr nepārcenties – ja skrūves tiek pievilktas pārāk cieši, velosipēda rāmī var rasties plaisas.

Pielāgo velosipēda sēdekli

Pārliecinies, ka velosipēda augstums ir tev pareizā un ērtā augstumā. Velosipēda sēdeklim jābūt novietotam tā, lai sēžot uz tā un minot pedāļus, kājas var pilnībā iztaisnot. 
Tas ir īpaši svarīgi ne tikai, lai brauciens būtu patīkams, bet tā arī parūpēsies, ka nenodari kaitējumu savai veselībai – nepareizs augstums var veicināt nepareizu stāju, muskuļu sāpes, saspringumu un dažādas traumas. 

Dodies testa braucienā

Un tagad, kad viss ir pārbaudīts, laiks doties testa braucienā un vēlreiz pievērst uzmanību šādām lietām:

 

  • Vai bremzes ir darba kārtībā.
  • Vai visi ātrumi pārslēdzas kā nākas.
  • Vai iespējams viegli manevrēt stūri.
  • Vai riepas nav saliektas.
  • Vai velosipēda sēdeklis ir noregulēts atbilstošā augstumā.
  • Vai velosipēds nerada nepatīkamus/aizdomīgus trokšņus.
  • Vai pārvietoties ar velosipēdu ir ērti un patīkami.
Content section image

Tet veikalā tev plašā klāstā pieejami kalnu velosipēdi, pilsētas velosipēdi, kā arī elektrovelosipēdi. Izvēlies sev un saviem mājiniekiem piemērotākos un, lai daudz patīkamu braucienu!

Pirktākie velosipēdi

Prece ir veiksmīgi pievienota grozam!

Jā, salīdzināt preces

Produkts nav pievienots grozam!

Produkts netika pievienots grozam, jo netika izvēlēts vienots DM termiņš