Jaudīgas detaļas, izteiksmīgs un krāsains ekrāns, izcila veiktspēja un arī attiecīga cena – datorspēlēm domātie datori nav tipiski darba vai mājas datori. Ja esi nolēmis sev vai savam pusaudzim iegadāties datoru tieši datorspēlēm, tad daži no šiem padomiem Tev varētu noderēt.

Kādām spēlēm tas būs paredzēts? Ja plānojat spēlēt World of WarcraftCandy Crush vai Angry birds, tad pietiek ar procesorā integrētu videokarti, kurai nav sava atsevišķā atmiņa – izmanto procesora atmiņu. Ja plānojat spēlēt tā saucamās AAA reitinga spēles, piemēram, Grand Theft Auto V vai arī Battlefield 1, kam ir lielas prasības pret grafisko karti, tad ir nepieciešams iegādāties datoru ar videokarti, kam ir sava atmiņa (VRAM).

Dzelži

Ja videokarte atbild par skaistu bildi, tad datora procesors to visu kustina. Procesors pārstrādā gan datorspēļu iekšējos tēlus, gan pārējos spēles virtuālās realitātes procesus, kā arī darbina programmas, kas darbojas fonā un neattiecas uz datorspēli, piemēram, Windows operētājsistēma, interneta pārlūks, Skype un tamlīdzīgi. Intel Core i5 procesors ir pats minimums, par kuru mazāk jaudīgu nav ieteicams ņemt. Daudz labāka izvēle būtu i7, kā arī jāpievērš uzmanība, cik kodoli šim procesoram ir, jo četru kodolu procesors būs daudz efektīvāks par diviem kodoliem. Ne mazāk svarīgs aspekts ir tā saucamais ‘clock speed’ jeb procesora takta frekvence, kas arī nosaka tā ātrumu. Priekš prasīgām datorspēlēm būtu ieteicams 3+ GHz. Par RAM jeb operatīvo atmiņu varu teikt tikai vienu – nesamierinieties ar 8 GB atmiņu, 16+ GB jūtami uzlabos procesora un videokartes sadarbību un veiktspēju.

Displejs vai monitors, atkarībā no datora tipa izvēles, būs tas, kas priecēs acis, ar lielisko spēļu grafiku, tādēļ būtu vēlams izvēlēties to ar vismaz 1920×1080 pikseļu rezolūciju. Arvien populārāki kļūst QHD (2560x1440px), kā arī 4K jeb Ultra HD (3840x2160px) ekrāni, jo mūsdienās spēles tiek izstrādātas līdz pat pašām sīkākajām grafiskajām detaļām. Matēts vai glancēts ekrāns – tā ir Jūsu izvēle. Matētais ekrāns mazāk atstaros saules starus, bet bilde būs miglaināka, turpretī glancētajam ekrānam būs dzidras, asas un baudāmas krāsas, bet tas atstaros saules starus. To, protams, var novērst pareizi novietojot datoru mājas apstākļos.

Lai varētu sasniegt labākos rezultātus savā mīļākajā datorspēlē, ir arī jājūtas ērti pie datora un darbojoties ar to. Ja ir iespēja, pirms pirkšanas izmēģiniet datora klaviatūru un peli. Klaviatūras taustiņu nospiedienam būtu jābūt vieglam, bet ar jārada sajūta, ka tas ir nospiests. Ideālais taustiņa nospiediena dziļums ir starp 1,5 un 2 mm. Arī pelītei ir jāiekļaujas rokā, jābūt ergonomiskai un jūtamam, bet ne pārspīlētam taustiņu nospiedienam.

Datorspēles vispirms ir jāuzinstalē, tam ir nepieciešams cietais disks jeb HDD. Lai procesors spētu vēl ātrāk apstrādāt spēles ir nepieciešams ātrs cietais disks jeb SSD. Šobrīd izplatīta prakse neliela SSD cietā diska lietošana visbiežāk darbinātajām lietotnēm un papildus HDD tipa atmiņas izmantošana failu glabāšanai – filmām, bildēm, mūzikai, dokumentiem.

Vēlaties datoru, ar kuru varētu baudīt spēles virtuālajā realitātē? Tam būs nepieciešama jaudīga videokarte (NVIDIA GTX 1050 / AMD Radeon RX Vega 56 vai jaunākas paaudzes), vismaz Intel i5 četru kodolu procesors, kā arī vismaz 8GB RAM. Ne mazāk svarīgs aspekts ir, kādu VR ierīce Jums ir, vai esat izvēlējies, jo katrai no tām ir nepieciešama arī konkrēta telpa mājās, lai jūs neizskrietu plauktam vai neiekāptu skapī, esot VR valstībā.

 

Akcijas preces
Jaunākās preces
Populārākās preces