Visas preces
Aizvērt izvēlni
e-veikalsKā izvēlēties viedtālruni?

Kā izvēlēties viedtālruni?  

Viedtālruņa izvēle bieži vien ir pārāk zemu novērtēts process, taču tam nebūt nav jābūt kam sarežģītam un ilgam. Te būs svarīgākie punkti, kas ļaus atrast vislabāko viedtālruni tieši tev. 

Content section image

Budžets un gaume.  

Sāksim ar vienkāršāko. Ja ir skaidrs budžets un aptuveni zināmas vēlmes, nopirkt sliktu mobilo telefonu ir praktiski neiespējami. Liela daļa super aprīkoti viedtālruņi ir palikuši dārgāki, taču labi, vidējas klases modeļi ir kļuvuši pieejamāki kā jebkad. Ja viedtālruni plāno izmantot saziņai, populārākajām lietotnēm, sērfošanai internetā un citām vienkāršām lietām, ar to lieliski tiks galā pat lētākās klases viedtālrunis. Tehnoloģijām attīstoties, budžeta klases viedtālruņi spēj apsteigt vairākus gadus vecus flagmaņus, un tā ir labā ziņa patērētājiem – ja nevēlies iedziļināties viedtālruņa specifikācijā, tev nav nepieciešams pats jaudīgākais tālruņa procesors un citas nišas lietas –  izvēlies uzticamu zīmolu atbilstoši  savām budžeta spējām un meklēšana praktiski ir galā! 

Specifikācija. Kam pievērst uzmanību?

 Ja tomēr vēlies izvērtēt viedtālruņa veiktspēju un tikt pie labākā, te būs svarīgākie punkti, kam pievērst uzmanību:

Operētājsistēma.  

Viedtālruņa izvēlē pirmais un lielākais solis ir operētājsistēmas izvēle. To varam salīdzināt ar mašīnas vadītāju, kas mikroshēmu, ekrānu un akumulatoru padara par izmantojamu iekārtu. Tā pārvalda visas tālruņa funkcijas un attēlo informāciju lietotājam saprotamā veidā. Bez operētājsistēmas viedtālrunis ir paliktnis galdam ar šķību kāju.   
Izvēles ziņā nāksies pieņemt lēmumu starp divām – iOS vai Android. Kuru labāk? Tā ir diskusija citai reizei, jo par šo jautājumu cilvēki strīdēsies vienmēr.
Ja jāuzsver viena stiprā puse katrai, iOS izceļas ar lietošanas ērtumu un vienkāršību, kamēr Android dominē pielāgošanas virzienā. Ja ir vēlme maksimāli pielāgot tālruni, pētīt un izmantot katru sīkāko  detaļu, Android būs īstā izvēle. Taču, ja vēlies, lai viss strādā bez aizķeršanās un tev ne par ko nav jādomā, tad atbilde ir trīs burtos – iOS. 
Tas gan nenozīmē, ka viena vai otra operētājsistēma nav pielāgojama vai ērta, ne velti abas kļuvušas par pasaules galvenajiem spēlētājiem. 

Content section image
Content section image

Ekrāns 

Neviens nenoliegs, ka ekrāna izmēram ir liela nozīme un mobilā telefona izvēlē tas spēlē svarīgu lomu. Ja viedtālruni izmantosi ar vienu roku, iespējams, mazāks modelis būs tieši tas, kas tev nepieciešams, savukārt, ja plāno bieži skatīties video vai filmas, jāmeklē kas lielāks. Nav viena ideālā izmēra – vislabāk to salīdzināt ar esošo viedtālruni. Vai tas tev šobrīd ir pietiekami ērts turēšanai rokās un vai ekrāna lielums apmierina satura patērēšanai? 

Izšķirtspēja

Te jāskatās pikseļu skaits vertikāli un horizontāli – jo vairāk pikseļu, jo asāks būs attēls un nebūs redzama tā “graudainība”
Nākamais solis – faktiskie Hz jeb herci. Tie ekrāna kontekstā norāda to, cik bieži attēlotā informācija ekrānā atjaunojas. Piemēram, 60Hz nozīmēs to, ka attēls atjaunojas 60 reizes sekundē. Jo lielāks būs hercu skaits, jo vienmērīgāks būs attēls. Ja šķiet, ka atšķirība nav redzama, vērts salīdzināt viedtālruņus ar atšķirīgu hercu skaitu – tas tiešām ir pamanāms! 

Content section image
Content section image

Iebūvētā atmiņa. 

Atmiņa ir svarīga un bieži aizmirsta detaļa. Arī šeit vēlamais apjoms katram ir citādāks, taču, ja zini savus paradumus, zināsi, cik liels atmiņas apjoms ir nepieciešams. Vieglākais sākumpunkts , ko bezrūpīgu padarījis neapturamais tehnoloģiju progress, ir 128GB. Ar šādu apjomu pietiks ilgam laikam, neskaitāmiem attēliem, video un galvenais –par šo nebūs jādomā atkārtoti. Ja plāno iegādāties tālruni ar mazāku atmiņas apjomu, vērts pievērst uzmanību, vai telefonā iespējams ievietot atmiņas karti. Tad būsi drošs, ka pat ar pilnu telefona atmiņas krātuvi to varēsi jebkurā brīdī papildināt. 

Kamera. 

Megapikseļi. Jo vairāk, jo labāk? Bieži vien kameras spēku mēdz mērīt tieši megapikseļos. Lielāks to skaits tiek saistīts ar labāku kameru. Jā, tā ir taisnība, bet tas noteikti nav vienīgais faktors. Kameras situācija ir piemērojama scenārijam – cik maksā, tik saņem. Lēts viedtālrunis ar astronomiski lielu megapikseļu skaitu nespēs uzņemt labākus attēlus par flagmaņa klases modeli ar pieticīgāku megapikseļu skaitu – gaismas jūtība, lēcas, izmantotie materiāli un daudz citi faktori ir tie, kas spēlē lielāko lomu attēla kvalitātē. 

Content section image
Content section image

Veiktspēja.

Šeit jāpievērš uzmanība operatīvajai atmiņai jeb RAM un procesoram. Vienkāršojot, operatīvā atmiņa nosaka, cik rokas ir mobilajam  telefonam – cik uzdevumus konkrētais modelis vienlaikus spēj “pacelt”. Jaudīgas spēles, lietotnes, vairākas interneta vietnes un vēl, un vēl –  tas viss ir operatīvas atmiņas uzdevums. Ideālā pasaulē –  jo vairāk, jo labāk, taču par lielu operatīvās atmiņas apjomu nāksies piemaksāt, tādēļ vērts izvērtēt, vai tas tiešām ir nepieciešams. Svarīgi atrast zelta vidusceļu un apzināties, ka telefoni ir pietiekami labi optimizēti, lai ar ikdienas uzdevumiem tiktu galā bez problēmām, un tikai nopietnākajiem geimeriem tas var būt papildu izpētes vērts uzdevums.  
Procesors – bez tā nekur! Bieži saukts arī par telefona smadzenēm, tas noteiks, cik veikli ierīce tiks galā ar lietotņu atvēršanu, spēļu spēlēšanu un visiem citiem ikdienas uzdevumiem. 

Akumulators un citas daļas. 

Akumulatora gadījumā viss ir vienkārši – jo lielāks akumulators, jo ilgāks lietošanas laiks starp uzlādēm. Jāpiebilst, ka fiziski mazus telefonus nebūs iespējams aprīkot ar super lielu akumulatoru, tāpēc var gadīties, ka to būs jālādē biežāk. Taču, neatkarīgi ne no kā, jārēķinās, ka pie aktīvas telefona lietošanas to būs jālādē reizi 1-2 dienās. Uz akumulatora ietilpību nebūtu jāskatās kā uz galveno noteicošo faktoru viedtālruņa izvēlē, jo visbiežāk ar vienkārša ārēja akumulatora iegādi iespējams atrisināt pat visekstrēmākās situācijas. 
 
Pievērs uzmanību arī telefona austiņu 3.5 mm ligzdai. Ja esi pieradis izmantot austiņas ar vadu,  3.5 mm savienojums spēlē nozīmi. Izmantojot bezvadu austiņas – bez tā mierīgi var iztikt. 

Content section image
Content section image

Rakstu izlasīju, ko tālāk?

Kad visi svarīgākie parametri ir sastājušies pa vietām, laiks patīkamākajai daļai – jaunā viedtālruņa iegādei! Tet veikalā atradīsi plašāko klāstu, un, lai to varētu lietot bez raizēm, varēsi izvēlēties arī pagarināto garantiju un apdrošināšanu, kas, starp citu, pirmos mēnešus būs bez maksas.

 

Kurš būs tavs jaunais viedtālrunis?  Atbildi uz dažiem jautājumiem un uzzini kāds viedtālrunis Tev būs vispiemērotākais. Sākt testu

Pirktākie viedtālruņi

Prece ir veiksmīgi pievienota grozam!

Jā, salīdzināt preces

Produkts nav pievienots grozam!

Produkts netika pievienots grozam, jo netika izvēlēts vienots DM termiņš