Visas preces
Aizvērt izvēlni
e-veikalsKā izvēlēties sev piemērotāko televizoru

Kā izvēlēties sev piemērotāko televizoru

Lai jaunā televizora izvēle būtu vieglāka un skatīšanās pieredze vislabākā, kāda tavā budžetā pieejama, esam atlasījuši svarīgākos punktus, kuriem noteikti vērts pievērst uzmanību.

Content section image

Ekrāna izmērs un izšķirtspēja

No lielāka televizora nav jābaidās, par piemēru, ja no skatīšanās vietas, līdz TV ir viss maz 2-2.5M tad 55” būs ļoti piemērots. Attiecīgi ja 3-3.5M 5ad 65”, un 4-4.5+ M 75” +. 
Tāpat vērts pievērst uzmanību televizora izšķirtspējai - Full HD (1080p) pārsvarā ir 32” televizoriem, savukārt 43” un lielāki televizori būs aprīkoti ar 4K (Ultra HD) kvalitāti. Maksimālai pieredzei pieejami arī 8K kvalitātes televizori, taču jārēķinās tie būs salīdzinoši dārgāki. 

Ekrāna tehnoloģijas

OLED  (Organic Light Emitting Diode) tehnoloģija piedāvā izcilu attēla kvalitāti un vairākas priekšrocības salīdzinājumā ar tradicionālo LED-LCD (Light Emitting Diode - Liquid Crystal Display). OLED ekrāni sastāv no miljoniem organisku diodu pikseļu un katrs pikselis var tikt individuāli kontrolēts attiecībā uz gaismas spilgtumu un krāsu, ļaujot iegūt lielisku kontrastu un krāsu precizitāti. 
QLED (Quantum Dot Light Emitting Diode) televizoriem ir vairākas priekšrocības attiecībā uz krāsu precizitāti, spilgtumu un enerģijas efektivitāti. QLED tehnoloģija ļauj skatīties pārraides plašā leņķa diapazonā, nezaudējot attēla kvalitāti. Tas nozīmē, ka mājiniekiem nav jāsēž tikai tieši pretī televizoram – attēls būs kvalitatīvs arī no sāniem. 
MINI  LED  ir viena no jaunākajām izgaismošanas tehnoloģijām, kas izmanto mazākas diodes, lai radītu tādu pašu spilgtumu, kas ļauj precīzāk kontrolēt apgaismojuma līmeņus. Mazāku diožu izmēri nodrošina lielāku gaismas blīvumu, kas palielina katras vienības radītās gaismas daudzumu, ļaujot precīzāk attēlot melnos toņus kā gaismas pārejas.
MLA OLED and QD- OLED izmanto zilu gaismu, lai izgaismotu sarkanos un zaļos  kvantu punktus, tādējādi nodrošinot spilgtāku un krāsaināku OLED displeju. 

Content section image
Content section image

HDR un atsvaidzināšanas ātrums

Augstas dinamikas diapazons jeb HDR (High Dynamic Range) un atsvaidzināšanas ātrums (Refresh Rate) ir svarīgi, ja gribi baudīt izcilu bildes kvalitāti un plūstošu video saturu, tādu kādu to ir vēlējies paredzēt režisors. Pārliecinies, ka izvēlētais televizors atbalsta populāros HDR standartus - HDR10 un Dolby Vision. Ja iespējams, izvēlies modeli ar augstu atsvaidzināšanas ātrumu, piemēram 120 Hz un vairāk. Tas ir īpaši svarīgi, ja esi spēļu entuziasts vai sporta fans.

Smart TV funkcijas

Pārsvarā jaunie televizori ir aprīkoti ar Smart TV jeb viedā TV funkcijām, kas ļauj piekļūt internetam, straumēt video saturu no dažādām platformām un izmantot lietotnes. Pārliecinies, ka tevis izvēlētais televizors atbalsta iecienītākos straumēšanas pakalpojumus!

Skaņas kvalitāte

Skaņas kvalitāte ir būtisks faktors, kas ietekmē skatīšanās pieredzi. Ja televizora iebūvētā skaņas sistēma neatbilst tavām prasībām, tev ir iespēja atsevišķi iegādāties audiosistēmu jeb soundbar.

Pieslēgumu iespējas

Noteikti pārliecinies, ka izvēlētajam televizoram ir pietiekami daudz HDMI un USB pieslēgumu, lai varētu pieslēgt visas nepieciešamās ierīces, piemēram, dekoderu, Nintendo un citas spēļu konsoles, Blu-ray atskaņotāju, datoru un citas ierīces.

Content section image
Content section image

Televizors priekš spēlēm

Ja jauno televizoru izmantosi spēļu konsolēm un vēlies gūt vislabāko pieredzi, vērā jāņem arī šīs lietas:
Atsvaidzināšanas ātrums (Refresh Rate). Izvēlies televizoru ar vismaz 120/100 Hz atsvaidzināšanas ātrumu. Tas būs svarīgi, lai spēles būtu plūstošas. 
Zema ievades aizkave (Low Input Lag). Tas ir laiks, kas paiet no brīža, kad tu nospied pogu spēļu konsolē, līdz attēls parādās uz ekrāna. Jo zemāka ir ievades aizkave, jo īsāks būs laiks starp tavu darbību un attēla reakciju.
Augsta izšķirtspēja (Resolution). Xbox Series X, PlayStation 5 un citas jaunākās spēļu konsoles atbalsta 4K izšķirtspēju – ja vēlies gūt augstākās klases pieredzi un plāno spēlēt kādu no šīm konsolēm, 4K televizors noteikti būs labākā izvēle.  
HDR (High Dynamic Range) ļauj attēlot plašāku krāsu diapazonu un uzlabot kontrastu, piedāvājot vizuāli iespaidīgu spēļu pieredzi. Pārliecinies, ka televizors atbalsta populāros HDR standartus, piemēram, HDR10 un Dolby Vision.

Energoefektivitāte 

Ražotāji un patērētāji sāk pievērst arvien lielāku uzmanību arī televizoru energoefektivitātei – tā ne tikai ietaupot elektroenerģiju savās mājās, bet arī rūpējoties par mūsu planētu un tās resursiem. Pirms izvēlies televizoru, pievērs uzmanību energoefektivitātes punktiem: 
Energoefektivitātes klase. Televizori ir iedalīti enerģijas efektivitātes klasēs, parasti no D  (visefektīvākais) līdz G (mazāk efektīvs). Jo tuvāk “D” tevis izvēlētais televizors, jo mazāk elektroenerģijas tas patērēs. 
Ekrāna tehnoloģija. Dažādas ekrāna tehnoloģijas patērē dažādu daudzumu enerģijas. Piemēram, OLED televizori parasti ir energoefektīvāki nekā tradicionālie LED-LCD televizori, jo tie neizmanto aizsargslāņus vai aizmugures apgaismojumu.
Izslēgšanās funkcija. Energoefektīviem televizoriem ir arī īpašas funkcijas, kas palīdz samazināt enerģijas patēriņu. Piemēram, automātiska izslēgšanās pēc noteikta laika vai gaismas sensori, kas pielāgo ekrāna spilgtumu apkārtējam apgaismojumam.
Eco režīmi.  Izvēlies televizoru, kas ļauj pielāgot tā režīmus un enerģijas patēriņu, piemēram, samazinot ekrāna spilgtumu vai izslēdzot liekas funkcijas, kas netiek izmantotas

Content section image

Atceries, ka Tet e-veikalā tevi gaida ne tikai plašākā televizoru un to aksesuāru izvēle, bet arī ērts salīdzināšanas rīks, kas ļaus tikt pie labākā televizora tavām mājām! Ienāc tet.lv/veikals un tiec pie sava jau šodien!

Pirktākie televizori un aksesuāri

Televizori
Televizoru stiprinājumi
Spēļu konsoles

Prece ir veiksmīgi pievienota grozam!

Jā, salīdzināt preces

Produkts nav pievienots grozam!

Produkts netika pievienots grozam, jo netika izvēlēts vienots DM termiņš