Visas preces
Aizvērt izvēlni
e-veikals6 jautājumi un atbildes par eSIM

6 jautājumi un atbildes par eSIM

Tehnoloģijām attīstoties, tradicionālās SIM kartes kļūst arvien mazākas un mazākas – no Mini SIM, Micro SIM un Nano SIM esam nokļuvuši līdz eSIM. Ja arī tu drīzumā plāno iegādāties jaunu viedtālruni vai viedpulksteni, pirms pirkuma veikšanas noskaidro, vai izvēlētā viedierīce atbalsta eSIM. Bet ko tas nozīmē tev kā ierīces lietotājam? Šajā rakstā esam apkopojuši atbildes uz 6 populārākajiem jautājumiem par eSIM.

Content section image

Kas ir eSIM?

eSIM ir saīsinājums no “Embedded Subscriber Identity Module” jeb “Iegults abonenta identifikācijas modulis”. Tā ir ļoti maza mikroshēma, kas iebūvēta ierīcē un ļauj lietotājam izmantot virtuālo SIM karti. Īsumā – eSIM ir SIM kartes digitāla versija. 

Kā darbojas eSIM?

Lai izmantotu eSIM, nav nepieciešams doties uz veikalu, lai iegādātos fizisku SIM karti – to vari nopirkt un lejupielādēt tiešsaistē. Savukārt eSIM iestatīšanas soļi atkarīgi no mobilā operatora un konkrētās viedierīces. Iestatot eSIM, tajā tiek ielādēts tavs SIM kartes profils un nodrošināts savienojums ar mobilā operatora tīklu. Tālāk viss darbojas kā ierasts – tikai bez fiziskas kartes.

Kuras viedierīces atbalsta eSIM?

Jāņem vērā, ka ne visas viedierīces atbalsta eSIM, tādēļ, lai nepiedzīvotu nepatīkamus pārsteigumus, pirms iegādājies jaunu viedierīci, pārliecinies, ka izvēlētais modelis atbalsta šo funkcionalitāti. Šobrīd eSIM lielākoties atbalsta lifestyle pulksteņi, sporta pulksteņi, kā arī viedtālruņi, taču ļoti iespējams, ka nākotnē to varēsim sastapt vairumā viedierīcēs.

Kas ir starptautiskā eSIM karte?

Ja dodies uz ārzemēm, starptautiskā eSIM karte ļaus izmantot citu valstu vietējo mobilo operatoru pakalpojumus – tas visbiežāk būs izdevīgāk nekā izmantot savu esošo operatoru. Tas nozīmē, ka, atrodoties ārpus Latvijas, nav nepieciešams izņemt esošo SIM karti un iegādāties jaunu, vietējā mobilā operatora SIM karti. Lietot eSIM karti ir tāpat kā lietot vietējo SIM karti, turklāt nemainās tālruņa numurs.

Content section image
Content section image

Kādas ir eSIM priekšrocības?

  • Ērta 

Lai iegūtu eSIM, nav nepieciešams doties uz veikalu – to vari izdarīt tiešsaistē. Tas ir īpaši ērti, atrodoties ārpus Latvijas, jo saziņai un navigācijai var būt nepieciešami mobilie dati – veicot pāris klikšķus un iegādājoties starptautisko eSIM, uzreiz piekļūsi mobilajiem datiem.  

  • Elastīga

Vienā viedierīcē vari izmantot vairākas eSIM, kas ļauj pārslēgties starp dažādiem mobilajiem operatoriem un datu plāniem, izmantojot to, kas konkrētajā brīdī ir nepieciešams un finansiāli izdevīgāks, nemainot fiziskās SIM kartes. 

  • Aizņem maz vietas

eSIM viedierīcē aizņem maz vietas, līdz ar to ražotājiem ir vairāk vietas, lai pievienotu jaunas vai uzlabotu esošās funkcijas, piemēram, nodrošinot lielāku akumulatoru vai ātrāku procesoru.  

  • Draudzīga dabai

eSIM ir digitāla SIM karte – nekādas plastmasas un citu materiālu, kas nozīmē mazāk atkritumu un mazāku dabas piesārņojumu.  

Vai eSIM ir droša?

Jā, eSIM ir drošs veids, kā uzglabāt personisko informāciju, jo tā tiek glabāta mikroshemā, kas nav fiziski izņemama. Turklāt, eSIM ir drošāka nekā tradicionālā SIM karte, jo to nav iespējams pazaudēt, līdz ar to nepastāv risks, ka atradējs vai zaglis to var izmantot savtīgiem nolūkiem.  

Content section image

Tet e-veikalā atradīsi viedtālruņuun viedpulksteņu (tai skaitā gan vīriešu pulksteņi, gan sieviešu pulksteņi) piedāvājumu, kas atbalsta eSIM. Ienāc jau šodien un izvēlies savām vēlmēm un dzīves stilam piemērotāko! 

Ieskaties

Akcijas
Jaunumi
Top preces

Prece ir veiksmīgi pievienota grozam!

Jā, salīdzināt preces

Produkts nav pievienots grozam!

Produkts netika pievienots grozam, jo netika izvēlēts vienots DM termiņš