Valsts svētki kopā ar latviešu filmām

Valsts svētki kopā ar latviešu filmām
13/11/2017

Gatavojoties valsts svētkiem, lietotnes Shortcut latviešu kino izlase papildināta ar spilgtākajām pēdējos divdesmit gados tapušajām mākslas filmām. Rīgas sargi, Baiga vasara, Sapņu komanda 1935, Rūdolfa mantojums un citas pašmāju spēlfilmas būs vērojamas Shortcut.

"Labs pašmāju kino ar laiku kļūst par neatņemamu nacionālo svētku daļu, tāpēc Latvijas 99. dzimšanas dienas svinību noskaņās piedāvājam skatītāju mīlētas un patriotiskas Latvijā uzņemtas filmas. Iekļaut vietējā kino seansu savā svētku aktivitāšu programmā vairs arī nebūs izaicinājums, jo lietotnē Shortcut filmas varēsiet noskatīties ērtākajā laikā un jebkurā vietā, kur vien ir internets," stāsta Lattelecom Izklaides un komunikāciju pakalpojumu daļas direktore Inga Allika-Stroda.

Latvijas filmu saturs lietotnē Shortcut tiek papildināts pastāvīgi, savukārt valsts svētku laikā latviešu kino izlasei pievienojušās filmas:

Sapņu komanda 1935 - par Latvijas basketbola izlases un tās vadītāja Valdemāra Baumaņa 1935. gadā izcīnīto pirmo Eiropas čempionu titulu, nodrošinot paliekošu vietu pasaules sporta vēsturē. Režisors Aigars Grauba.

Rūdolfa mantojums - spēlfilma par 20. gadsimta sākumu, kad modās tautas nacionālā pašapziņa un auga zemnieku varēšana pārspēt pat muižniekus. Režisors Jānis Streičs.

Rūgtais vīns - ironiski romantisks stāsts par cilvēku, kurš tiecas dzīvot pa īstam, dzīves garšu saskatot mīlestībā. Režisors Rolands Kalniņš.

Rīgas sargi - vēsturiska filma par notikumiem pēc Pirmā pasaules kara. Mārtiņš pēc daudziem gadiem, kas pavadīti karojot svešumā, atgriežas Latvijā pie līgavas Elzas. Taču izšķirīgā cīņa par Elzas sirdi un jaundibināto valsti vēl tikai priekšā. Režisors Aigars Grauba.

Rudens rozes - drāma, kur senas paziņas ciemošanās Astras un Vītola ģimenē no jauna uzjunda kaislības un izjauc ģimenes dzīves rutīnu. Režisors Jānis Streičs.

Naktssargs un veļasmazgātāja - mūsdienu pasaka par mīlestību un to, cik bīstami ir spēlēties ar otra cilvēka jūtām. Režisors Jānis Streičs.

Baiga vasara - vēsturiska melodrāma, kas atspoguļo 1940. - liktenīgo Eiropas baigo gadu, kad tika okupēta arī neatkarīgā Latvija. Režisors Aigars Grauba.

Inspektors Grauds - detektīvfilma, kas 16 sērijās stāsta par jauna policista cīņu pret ļaunumu, par taisnīguma uzvaru un aizkustinošu draudzību starp cilvēku un suni. Režisors Aigars Grauba.

No lietotnē līdz šim pieejamajām latviešu mākslas, animācijas un dokumentālajām filmām skatītāji visaugstāk novērtējuši tādas filmas kā Mans tēvs baņķieris, Ausma, Izlaiduma gads, arī multfilmas Zelta zirgs un Lote no Izgudrotāju ciema.

Shortcut pieejamo saturu var skatīties uz jebkuras ierīces – telefonā, datorā vai planšetdatorā – un ar jebkuru interneta pieslēgumu. Savukārt ar ierīci Shortcut Box visu lietotnes saturu var ērti vērot praktiski jebkurā TV ekrānā.