Valmiera izvēlas mūsdienīgu risinājumu siltuma un ūdens kontrolei
Valmiera izvēlas mūsdienīgu risinājumu siltuma un ūdens kontrolei
15 | 12 | 2015
Valmiera izvēlas mūsdienīgu risinājumu siltuma un ūdens kontrolei

Valmierā ir īstenota siltummezglu tīklu modernizācija, SIA Valmieras namsaimniekam ieviešot mūsdienīgu risinājumu siltuma un ūdens skaitītāju nolasīšanai. Valmieras Namsaimnieks ir pirmais uzņēmums Latvijā, kas šobrīd jau 12 ēkās uzstādījis arī Lattelecom Telemetrijas pakalpojumu attālinātai siltuma vadībai.

Divpadsmit mājās (G.Apiņa, Annas, Stacijas, Ausekļa, Diakonāta, Graudu un Siguldas ielā) centrālajiem siltuma un ūdens vadiem ir uzstādīti sensori, kas ļauj attālināti kontrolēt siltuma padevi, veikt patēriņa mērījumus reāllaikā un efektīvāk novērst radušās problēmas vai noplūdes. Jau tuvākajā laikā pakalpojums tiks ierīkots vēl papildu mājās.

SIA "Valmieras namsaimnieks" sanitārtehnikas būvinženieris Raivis Busulis skaidro: "Izvēloties Telemetrijas pakalpojumu, mūs vadīja nepieciešamība pēc attālinātas apkures un karstā ūdens automātikas vadības. Tā ļauj efektivizēt uzņēmuma darbību, jo vairs nav nepieciešams darbiniekiem ik reizi apbraukāt visus objektus. Šobrīd brīdinājumu par ārpusnormas patēriņu siltumam un ūdenim saņemam uzreiz, turklāt redzam, kur ir problēma – kopējā sistēmā vai lokāli kādā no ēkām. Tas ļauj ātrāk reaģēt un novērst zudumus, tādējādi iegūst arī mūsu klienti."

"Uzņēmumiem telemetrija ļauj datus iegūt un apstrādāt ērtāk, ātrāk un precīzāk, tādējādi uzlabojot uzņēmuma darbību. Pieredze liecina, ka ar tās palīdzību iespējams ietaupīt ūdens patēriņu pat par vairāk nekā 25% . Līdz ar to uzņēmumam samazinās arī klientu neapmierinātība un sūdzības," skaidro Lattelecom Biznesa klientu daļas direktore Elīna Abika.

Kopš apkures sezonas sākuma ar Lattelecom Telemetrijas pakalpojumu iespējams attālināti regulēt  apkures un karstā ūdens automātiku gan daudzdzīvokļu mājās, gan tirdzniecības telpās un biroju ēkās. Attālinātā vadība ļauj, neatrodoties klātienē, iestatīt vai mainīt  vēlamo temperatūru telpām vai karstajam ūdenim.

Telemetrija ir mūsdienīgs efektīvāka resursu patēriņa un klientu servisa risinājums, ko izmanto dažādu nozaru uzņēmumi – namu apsaimniekotāji, namu pārvaldnieki, komunālo pakalpojumu sniedzēji, ražotāji un citi. Tas ļauj automātiski nolasīt ūdens un apkures patēriņu dzīvoklī, ēkas pagrabā vai infrastruktūras mezglos, kā arī veikt ūdens spiediena mērījumus, temperatūras un mitruma rādījumu nolasīšanu, kā arī analizēt iekārtu darbības informāciju.