Tet ilggadējais darbinieks Vilnis Gailītis saņem Jāņa Lintera apbalvojumu
Tet ilggadējais darbinieks Vilnis Gailītis saņem Jāņa Lintera apbalvojumu
07 | 11 | 2022
Tet ilggadējais darbinieks Vilnis Gailītis saņem Jāņa Lintera apbalvojumu

Piektdien, 4. novembrī, svinīgā ceremonijā Cēsu pils kompleksā tika godināti inženiera Jāņa Lintera fonda laureāti. Jāņa Lintera piemiņas medaļu un prēmiju šogad saņēma arī Tet darbinieks Vilnis Gailītis - par ieguldījumu ciparu balss tīkla attīstībā Latvijā. Šis ir augstākais profesionālais apbalvojums Latvijā elektronisko sakaru nozarē.

 

Vilnis Gailītis šobrīd ir Tet Datu pārraides tīklu ekspluatācijas nodaļas vadītājs un vada komandu, kurā apvienoti balss un datu pārraides tehnoloģiju eksperti. Viļņa Gailīša ieguldījums ciparu balss tīkla attīstībā aizsācies vēl pirms "Lattelekom" dibināšanas. Jau 1990. gadā Vilnis Gailītis sāka darbu centrālajā sakaru mezglā par inženieri darbam ar jaunām tehnoloģijām. Viņš apkalpoja pirmās ciparu centrāles Nokia DX-200 un VEF Kvants, vēlāk veica pirmās starptautiskās centrāles Ericsson uzturēšanu Tālsakaru centrā, Rīgā, Dzirnavu ielā 105.

 

1994. gadā Vilnis Gailītis kļuva par jaunās Rīga-1 ciparu centrāles vadītāju. Sākās pirmo Rīgas pilsētas abonentu līniju pārslēgšana. Pēc gada Vilnim jau tika uzticēta jaunizveidotā Nacionālā tīkla vadības centra vadība, kuru viņš veica teicami. Centra atbildībā bija visu iekšzemes telefonu centrāļu un starpsavienojumu uzturēšana.

 

Turpinot savas darba gaitas, Vilnis Gailītis sniedzis nozīmīgu ieguldījumu Tet jaunu centrāļu ieviešanā un esošā balss ciparu tīkla uzturēšanas nodrošināšanā.

 

Par Vilni Gailīti stāsta Tet galvenais tehnoloģiju direktors Dmitrijs Ņikitins: "Vilnis Gailītis ir nosvērts un mērķtiecīgs kolēģis. Savā garajā darba pieredzē piedzīvojis un līdzdarbojies dažādu tehnoloģiju attīstībā un joprojām ir atvērts jaunām tehnoloģijām un darba metodēm. Ar atvērtību gūst jaunas zināšanas un dalās ar savu pieredzi, sniedzot vērtīgus padomus kolēģiem. Prieks, ka Vilnis ir mūsu komandā un palīdz virzīt gan uzņēmuma, gan kolēģu attīstību, liels paldies viņam par to!"

 

Jāņa Lintera fonda apbalvojums ir atzinība un pateicība par izciliem nopelniem Latvijas elektronisko sakaru attīstībā un ekspluatācijā. Apbalvojumu piešķir katru gadu.