Tet grupas apgrozījums pirmajā pusgadā aug par 21%

Tet grupas apgrozījums pirmajā pusgadā aug par 21%
19/07/2022

Tet grupas apgrozījums 2022. gada pirmajā pusgadā saglabā pozitīvu tendenci, sasniedzot 134,4 miljonus eiro, kas ir par 21% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina konsolidētie neauditētie dati, turklāt eksporta apgrozījums pieaudzis par 16%. Uzņēmumiem un iestādēm pievēršot arvien lielāku uzmanību IT drošībai, ievērojami (72%) audzis drošības risinājumu apgrozījums.

 

"Situācija Latvijas uzņēmējdarbības vidē joprojām saglabājas mainīga, kas prasa spēju dinamiski pielāgoties arī pakalpojumu sniedzējiem. Īpaši to izjūtam kiberdrošības jomā, kas, pieaugot uzbrukumu skaitam iestāžu un uzņēmumu interneta vietnēm, kļūst arvien pieprasītāks pakalpojums. Pieaugot elektroenerģijas izmaksām, iedzīvotāju vidū ļoti aktuāla ir saules paneļu uzstādīšana, ko sākām nodrošināt šogad," norāda Tet valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks.

 

Arvien vairāk skatītāju novērtē mūsdienu televīzijas platformas Tet+ sniegtās priekšrocības, kas ļauj katram komplektēt savu kanālu paku, kā arī to apvienot ar filmu un seriālu straumēšanas servisu. Vairāk nekā 70% no visiem jaunajiem televīzijas pakalpojumu klientiem izvēlas tieši Tet+, un platformas klientu skaits pirmajā pusgadā pieaudzis par 36%. Tet+ piedāvājuma klāsts nepārtraukti tiek papildināts, nodrošinot plašu un daudzveidīgu vietējā un pasaules aktuālākā satura klāstu, tostarp pasaulē zināmāko filmu studiju Sony Pictures Entertainment un Disney piedāvājumu.

 

Reklāmas nozare ir atguvusies pēc Covid-19 izraisītās krīzes, un strauji augošais pieprasījums, realizējot veiksmīgu vietējā satura stratēģiju, ir ļāvis Tet grupas reklāmas biznesu audzēt par 55%, salīdzinot ar 2021. gada pirmo pusgadu. Tāpat pateicoties jauniem izbūves projektiem kā Latvijā, tā Vācijā, par 25% pieaudzis būvniecības biznesa apgrozījums. Izaugsme atgriezusies arī apmācību biznesa nozarē, kas atgūstas no iepriekšējos gados piedzīvotās krīzes.

 

Līdz ar maija izskaņu Tet grupai pievienojās SIA Telia Latvija, tādējādi veicinot konkurētspēju, stiprinot reģionālo līderību un paplašinot pakalpojumu eksporta potenciālu. Apvienotās ekspertu zināšanas ļaus attīstīt stabilus un uzticamus datu pārraides risinājumus, mākoņpakalpojumus un datu centru pakalpojumus, IT drošības un video straumēšanas, kā arī citus risinājumus, kas nepieciešami uzņēmuma konkurētspējas nostiprināšanai starptautiskajos tirgos.

 

Arī gada otrajā ceturksnī Tet turpināja sniegt nepieciešamo atbalstu uzņēmumiem Ukrainā, nodrošinot drošus un uzticamus mākoņpakalpojumu risinājumus, lai tie varētu turpināt savu uzņēmumu darbību arī kara apstākļos.