Svētku nedēļā – operas mākslai veltīts TV kanāls

Svētku nedēļā – operas mākslai veltīts TV kanāls
22/12/2016

Sagaidot svētkus, Lattelecom televīzijā atgriežas operai veltīts televīzijas kanāls 360TV Kultūra. Nedēļas garumā no 23. decembra līdz 1. janvārim skatītājiem būs iespēja baudīt raidījumus "Tā ir opera", jaunākos operas iestudējumus, intervijas ar Latvijas personībām, kā arī tiešraidē – Vecgada koncertu operā.

"Šis ir turpinājums kultūras popularizēšanai, ko Lattelecom uzsāka jau pirms diviem gadiem, izveidojot Rīgai kā Eiropas kultūras galvaspilsētai veltītu TV kanālu. Esot Latvijas Nacionālās operas un baleta atbalstītājs, Lattelecomjau otro reizi kultūras kanālu veltīs tieši operas mākslai," stāsta Lattelecom komercdirektors Gusts Muzikants.

Operai veltītajā kanālā būs iespēja noskatīties ne tikai Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) iepriekšējās sezonas atklāšanas, kā arī Rīgas operas festivāla galā koncertus, bet pirmo reizi arī LNOB izrādes "Valentīna", "Makbets", "Manona Lesko" un "Seviljas bārddzinis".

28. decembrī 360TV kultūras kanālā Lattelecom tiešraidē pārraidīs publikas gaidīto un novērtēto Vecgada koncertu operā, kur skanēs lieliska opermūzika franču valodā. Koncerta muzikālais vadītājs un diriģents ir Mārtiņš Ozoliņš, režisore – Elita Bukovska. Līdzās Latvijas Nacionālās operas solistiem koncertā uzstāsies arī pasaulslavenais igauņu bass Ains Angers un krievu tenors Antons Rosickis. Mākslinieku interpretācijā skanēs Žorža Bizē, Leo Delība, Gaetāno Doniceti un citu komponistu mūzika. Koncerta atkārtojumu varēs noskatīties arī gadu mijā, to pārraidīs kanāli 360TV Kultūra un 360TV.

360TV Kultūra ir pieejams bez papildu maksas Lattelecom televīzijas platformās Interaktīvā TV un Shortcut. Kanāls būs pieejams no 23. decembra līdz 1. janvārim.