Seriāla “Dzelzs nervi” treilerī iepazīsti galvenos varoņus

Seriāla “Dzelzs nervi” treilerī iepazīsti galvenos varoņus
27/02/2023

Dramēdijas[1] formā veidotais vietējais seriāls “Dzelzs nervi”, ko radījusi Latvijas un Ukrainas radošā komanda, pie skatītājiem izklaides platformā Tet TV+ nonāks jau 6. martā. Gaidot tā pirmizrādi, kas atklās dažādu paaudžu savstarpēji savītu attiecību stāstu, kurā netrūkst ne mīlestības, ne savstarpēju nesaskaņu, jau var ielūkoties seriāla treilerī. Pāri visiem līkločiem, seriāls pie skatītājiem nāks ar galveno vēstījumu – laime ir tuvāk, nekā mums šķiet!

 

Treileris pieejams šeit.

 

Seriālā ir atspoguļotas svarīgas un katram tuvas tēmas. Nopietni dzīves jautājumi tiek pasniegti vieglā formā – ar humoru un smaidu. “Dzelzs nervi” parāda ne tikai mīlestības uzplaukumu divu šķietami dažādu jauniešu vidū, bet arī to, ka senioru vecumdienas var būt gaišas un saulainas, un tām tādām ir jābūt.

 

“Spēja mīlēt dzīvi ir visvienkāršākā, godīgākā un spēcīgākā sajūta ikviena dzīvē. Šis stāsts ir par to, ka dzīves baudītāji jeb optimisti un dzīves cienītāji var visu – veiksmīgi strādāt, sirsnīgi draudzēties un laimi atrast ģimenē,” stāsta seriāla režisore Mila Pogrebiska.

 

“Dzelzs nervi” producente un scenārija autore Tatjana Gnedaša par seriāla idejas rašanos atminas: “Vēlme uzrakstīt jautru un tajā pašā laikā pamācošu stāstu radās īsi pirms kara pagājušā gada sākumā. Mēs visi jau kādu laiku dzīvojām ar izteiktu spriedzi, jutām, ka tuvojas nelaime. Mana tā brīža pārliecība bija tāda, ka dzīves mērķis un jēga ir radīšanā un virzībā uz priekšu. Tāpēc labais vienmēr uzvar! Mūsu stāsts ir kā brīnums, kas tuvojas: jaunieši mācās novērtēt laiku, attiecības un dzīvi, bet vecie atsakās padevīgi un garlaicīgi (bezjēdzīgi) novecot.”

 

Seriāla galvenais varonis Makss (Maksims Busels) ir jauns un talantīgs vadītājs ar absolūti riebīgu raksturu. Apkārtējie Maksu ienīst un uzskata par sliktu cilvēku. Bez cieņas, draugiem un mīlestības dzīve ir bezjēdzīga – ir pārliecināts Maksa vectēvs (Tālivaldis Lasmanis), ietekmīgs un valdonīgs cilvēks. Lai piespiestu vecāko mazdēlu mainīties, vectēvs izvirza skarbus noteikumus: saderināšanās ar vectēva izvēlētu meiteni, vai arī Makss zaudē vadītāja amatu ģimenes biznesā un tiek izslēgts no testamenta. Makss ir šausmās, kad uzzina, ka viņam uzspiež attiecības ar parastu un neizskatīgu medmāsu (Madara Viļčuka), kura strādā veco ļaužu pansionātā.

 

Lomās skatītāji redzēs Maksimu Buselu, Madaru Viļčuku, Kasparu Zvīguli, Jāni Grūtupu, Jūliju Berngardti, Tālivaldi Lasmani, Annu Serdjuku, Rihardu Rudāku, Kristīni Nevarausku-Atkočūni, Akvelīnu Līvmani, Daci Bonāti, Pēteri Graudiņu, Valdi Zilveri, Ingu Misāni-Grasbergu un citus. Operators – Imants Zaķītis, mākslinieks – Aivars Dambis, grima māksliniece Kristīne Mihailova, kostīmu māksliniece Indra Salceviča, izpildproducente Dace Bezmere, producente Alīna Sīkstule-Talarova.

 

Zināšanai:

“Dzelzs nervi” veido apvienota latviešu un ukraiņu radošā un tehniskā komanda. Producente un scenārija autore ir ukrainiete Tatjana Gnedaša (Татьяна Гнедаш). Līdz šim viņa desmit gadus ļoti veiksmīgi ražojusi seriālu un televīzijas saturu Ukrainā, kas demonstrēts populārākajos Ukrainas televīzijas kanālos – “Украина”, “СТБ”, “1+1”, “ICTV”, “Интер”, “Новый канал”. Seriāla “Dzelzs nervi” oriģinālo versiju bija plānots veidot Ukrainā, bet karš sākotnējos plānus mainīja, tāpēc tas adaptēts latviešu valodā. Arī režisore Mila Pogrebiska (Міла Погребиська) un lomu atveidotāji Anna Serdjuk (Анна Сердюк), Anna Ļebedjeva (Анна Лебедева) un Vitālijs Salijs (Виталий Салий) ir ukraiņi.