Meklēt tet.lv

Projektā "Iepazīsti tehnoloģijas" jaunas prasmes apgūst teju 6000 dalībnieču

Projektā "Iepazīsti tehnoloģijas" jaunas prasmes apgūst teju 6000 dalībnieču
08/09/2021

Biedrības Riga TechGirls organizēto bezmaksas apmācību "Iepazīsti tehnoloģijas" mērķis ir veicināt sieviešu interesi strādāt strauji augošajā tehnoloģiju nozarē, kā arī attīstīt dalībnieču digitālās prasmes. Šajā iniciatīvā, ko Tet atbalsta un kuru nodarbībās aktīvi iesaistās ar saviem lektoriem un pieredzi, mācības tika uzsāktas augustā un turpināsies līdz oktobra beigām. Jau nākamā gada sākumā projekts turpināsies ar mentoru programmu, kas ļaus jaunās tehnoloģijas iepazīt vēl pamatīgāk.

 

Šogad apmācībām pieteicās 5806 dalībnieces, no kurām lielākā daļa (45%) ir vecumā no 26 līdz 36 gadiem, trešdaļa – vecumā no 36 līdz 45 gadiem, bet katra desmitā – vecumā no 18 līdz 25 gadiem. 9% no apmācībām pieteikušos sieviešu ir vecumā no 45 līdz 56 gadiem.

 

"Aizraujošajā tehnoloģiju pasaulē ikviens var atrast sev īsto vietu, tikai nepieciešams mērķtiecīgi attīstīt savu potenciālu un apgūt jaunas prasmes. Ar prieku atbalstām šo iniciatīvu un vēlamies iedrošināt arī sievietes vairāk pievērsties IT un tehnoloģiju nozarei, kas ir daudz radošāka un daudzveidīgāka, nekā sākotnēji varētu šķist, turklāt tehnoloģijas apgūt nekad nav par vēlu – tās ir prasmes, kas jāveido un jāpilnveido nepārtraukti," akcentē Tet galvenais tehnoloģiju direktors Dmitrijs Ņikitins.

 

"Tas, ka šogad apmācībām esam saņēmušas rekordlielu pieteikumu skaitu, apliecina to, ka ejam pareizajā virzienā. Sievietes ir gatavas apgūt un arī vēlas apgūt digitālās prasmes, kas ne vien uzlabos viņu zināšanas tehnoloģijās, bet arī veicinās viņu interesi strādāt strauji augošajā tehnoloģiju nozarē, tādējādi laužot sabiedrībā joprojām valdošos stereotipus un pārliecinoši piesakot sevi uz tehnoloģiju skatuves," norāda biedrības Riga TechGirls vadītāja Anna Andersone.

 

Apmācības Iepazīsti tehnoloģijas norisinās tiešsaistē – ar lekcijām un semināriem pāris stundu garumā divas reizes nedēļā. Lekcijas un seminārus dalībniecēm ir iespēja noskatīties sev vēlamā laikā arī ierakstā. Tet eksperti jau dalījušies savās zināšanās un pieredzē par tādām tēmām kā dizaina domāšana, UI jeb lietotāju saskarņu dizains un produktu vadība. Esam gandarīti, ka dalībnieces jau atzinīgi novērtējušas Tet kolēģu spēju saprotamā valodā izskaidrot arī sarežģītākas tēmas. Visvairāk tiek novērtēti reālie piemēri no lektoru dzīves, Tet ekspertu aizrautība un degsme, kas patiesi iedvesmo. Lepojamies ar mūsu kolēģiem un priecājamies par dalībnieču zinātkāri un vēlmi iepazīt tehnoloģiju pasauli!

 

Apmācības Iepazīsti tehnoloģijas šogad norisinās otro gadu. Absolventēm pēc tam ir iespēja pieteikties arī mentoringa programmai, kurā pieredzējuši nozares eksperti palīdz saprast, kā šīs zināšanas turpināt attīstīt un pielietot. Projektu organizē biedrība Riga TechGirls sadarbībā ar Lietuvas organizāciju Women Go Tech. Programmu atbalsta tehnoloģiju un izklaides pakalpojumu uzņēmums SIA Tet.