Mūziķu apvienība "Perpetuum Ritmico" atklāj pirmo kultūras kanālu Latvijā

Mūziķu apvienība "Perpetuum Ritmico" atklāj pirmo kultūras kanālu Latvijā
02/12/2014

Ar mūziķu apvienības "Perpetuum Ritmico" priekšnesumu atklāts Latvijas vēsturē pirmais kultūrai veltītais TV kanāls, kas no 2. decembra pieejams Lattelecom televīzijas platformās visā valstī. Pop-up kanāls "Kultūra 360TV" piedāvās atskatu uz spilgtākajiem "Rīga 2014" mirkļiem, kā arī Eiropas un Latvijas filmas, lekcijas un video tiešraides ar kinoprofesionāļu piedalīšanos.

Lai atzīmētu šo notikumu, 1. decembrī Vecrīgā muzikālā apvienība "Perpetuum Ritmico" garāmgājējus un pilsētas viesus pārsteidza ar ritmisku performanci, atgādinot par kultūras nozīmi iedzīvotāju ikdienā. Pasākumā uzstājās šova "Radīti mūzikai" dalībnieki Elvijs Endelis ar Miku Bāliņu un kolēģi Guntaru Freibergu. Tāpat atklāšanas pasākumi notika vēl četrās Latvijas pilsētās, kurās piedalījās Liepājas zvanu ansamblis "Campanella", Jēkabpils muzikāla apvienība "Muskatrieksts", Daugavpils biedrība "Ugunsteātris" un Cēsu saksofonu sekstets.

"Kultūra ir Latvijas nācijas identitāte, spēks, kas palīdz un iepriecina mūsu cilvēkus, un nozīmīgs atbalsts izglītotas jaunās paaudzes audzināšanā. Tāpēc tai nevajadzētu būt ierobežotai laikā vai vietā. Latvijas pirmā kultūras kanāla izveidošana ir vēl viens solis, kas apliecina mūsdienu tehnoloģiju nozīmi svarīgu vērtību nodošanā un izplatīšanā pēc iespējas plašākam cilvēku lokam," lēmumu par kultūras kanāla veidošanu skaidro Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde norāda: "Lattelecom, nodibinājuma Rīga 2014 un Latvijas Nacionālā Kino centra kopīgajai iniciatīvai izveidot pirmo kultūras TV kanālu Latvijā ir nepārvērtējama nozīme, domājot par kultūras pieejamību un tās ietekmes palielināšanu sabiedrībā. Beidzot arī Latvijā būs kanāls, kurā kultūrai nav jākonkurē ar citām jomām. Izmantojot jauno tehnoloģiju sniegtās iespējas, kultūra no margināla sektora mediju satura plūsmā spēs pārtapt par kultūras daudzveidības 360° aptverošu spektru, kas ļaus apmierināt visdažādāko mērķauditoriju intereses, informējot, izglītojot, rosinot domāšanu un veidojot emocionālo pieredzi. Īpaši svarīgi tas ir, domājot par kultūras ceļu pie jaunās paaudzes, kas informācijas pieejamībā orientējas uz jaunajiem medijiem. Lai "Kultūra 360TV" izdodas kļūt par Latvijas "ARTE"! Ilgu mūžu Latvijas kultūrvides veidošanā un veiksmes plašas auditorijas piesaistē."

Kultūra 360TV tapis, sadarbojoties Lattelecom, Nodibinājumam Rīga 2014, Nacionālajam Kino centram un producentu kompānijai ON AIR Studios, un ir pieejams bez papildu maksas visās Lattelecom televīzijas platformās – Interaktīvajā TV, Virszemes TV un Interneta TV. No 2. decembra līdz 2. janvārim kanālā būs iespēja sekot līdzi Kino ziņām, ko veidos ētera personības Marta Selecka un Pauls Ķesteris, tostarp Eiropas kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijas tiešraidei, Eiropas kino profesionāļu diskusijām, lekcijām un meistarklasēm, Nodibinājuma Rīga 2014 projektu video arhīvam, aizkulisēm un intervijām, kā arī Latvijas un Eiropas labākajām filmām, ko iesaka Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma.

Kanāla programma pieejama TV platformās un tv.lattelecom.lv.