Muzikāls, dokumentāls un izklaidējošs kino jūnijā

Muzikāls, dokumentāls un izklaidējošs kino jūnijā
26/05/2022

Lieliska izklaide vairāku stundu garumā būs nodrošināta, sekojot līdzi jaunā seriāla Daglīšs notikumiem un diviem HBO piedāvātajiem seriāliem – tikko iznākušajam "Vampīri" un "Mežonīgo rietumu pasaules" turpinājumam 4. sezonā. Pagājušā gada "Lielā Kristapa" laureāte – filma "Gads pirms kara" ļaus vērot Eiropas vēstures interpretāciju Dāvja Sīmaņa režijā. Aizraujoši piedzīvojumi būs skatāmi arī filmās "Mazā Itālija", "Madāma" un "Ārpus kartes". Mūzikas cienītāji filmā "Who You Gonna call?" varēs uzzināt līdz šim vēl neatklātās leģendārā dziesmu autora Reja Pārkera jaunākā patiesības. Savukārt HBO dokumentālajā filmā "Džeina" varēs ielūkoties kādas apvienības darbībā, kas nu jau pirms 50 gadiem palīdzēja sievietēm, kuras meklēja drošus un pieejamus abortus, kas tolaik Čikāgā bija aizliegti. Šie un vēl arī citi jaunumi jūnijā ir skatāmi izklaides platformā Tet+.

 

Daglīšs (Dalgliesh, 2021), seriāls pieejams no 2. jūnija

Seriālā ir adaptēti vairāki P.D. Džeimsa populārie romāni, kurus caurvij noslēpumaini stāsti, noziegumi un tiem sekojošās izmeklēšanas. Kino darba stāsts norisinās 20. gadsimta 70. gados Anglijā, un galvenā loma tajā ir atvēlēta pilna laika izmeklētājam Adamam Daglīšam. Viņš brīvajā laikā ir dzejnieks, kurš joprojām sēro par sievas nāvi. Adams ir nepārspējams sarežģītu slepkavību izmeklētājs, kurās ir vairāki aizdomās turamie un daudz iesaistīto. Galvenajās lomās Bērtijs Karvels, Džeremijs Irvins, Mirrena Maka u.c.

 

Vampīri (Irma Vep, 2022), HBO, seriāls pieejams no 9. jūnija

Mira ir amerikāņu kinozvaigzne, kura ir vīlusies savā karjerā un pārdzīvo neseno šķiršanos. Viņa ierodas Francijā, lai spēlētu Irmas Vepas lomu franču mēmā kino klasikas "Les Vampires" rimeikā. Mira cīnās ar sevi un arī viņas atveidoto varoni, jo atšķirība starp abām sāk pazust un robežas nemanāmi saplūst. Seriāls atklāj trauslo šķautni, kas šķir daiļliteratūru un realitāti, samākslotību un autentiskumu, mākslu un reālo dzīvi.

 

Who You Gonna call? (2020), filma pieejama no. 6. jūnija

Ļoti iespējams, ka, pat nezinot Reja Pārkera jaunākā vārdu, ir atpazīstama viņa populārā dziesma "Ghost Busters"! Muzikāli dokumentālā filma ir aizraujošs stāsts par Reju Pārkeru jaunāko, un tajā esošie stāsti pārsteidz skatītājus ar jauniem vēstures faktiem. Viņš 70.-tajos un 80.-tajos gados kļuva par vienu no populārākajiem ģitāristiem un dziesmu autoriem mūzikas pasaulē. Godalgotais režisors un populārās filmas Hired Gun producents Frans Strīne filmā atklāj vēl nedzirdētus Reja Pārkera jaunākā stāstus, kas pārsteidz daudzus. Jā, faniem ir zināma Reja mūzika un viņa radītie skaņdarbi. Vai viņi zina, ko tas prasīja no paša mākslinieka? Ar ko nācās rēķināties, ko zaudēt un ko iegūt, lai no Detroitas ielām nokļūtu līdz Holivudas slavas alejai.

 

Mazā Itālija (Little Italy, 2018), filma pieejama no 9. jūnija

Gan Leo, gan Nikas vecāki reiz aizbrauca no Itālijas, lai piepildītu savu sapni un nodibinātu paši savu uzņēmumu. Ar laiku abas ģimenes kļūst populāras vietējā kvartālā, ko dēvē par Mazo Itāliju, jo abas ģimenes saimnieko izcilos restorānos. Lai cik liels būtu apmeklētāju pieplūdums, restorāni un to īpašnieki sacenšas par labākā titulu. Kamēr vecāki karo, Leo un Nika uzsāk romantiskas attiecības. Par spīti visiem šķēršļiem meitene un puisis nolemj ļauties kaislei un mīlestībai, kas piepeši modusies. Galvenajās lomās Emma Robertsa un Haidens Kristensens.

 

Madāma (Madame, 2017), filma pieejama no 9. jūnija

Pedantiskā aristokrāte Anna un naudasmaiss Bobs – bagāts amerikāņu pāris nolēmis apmesties romantikas apvītajā Parīzē, lai atsvaidzinātu savu laulības dzīvi. Ar Annu iepazīstamies, kad viņa gatavojas svinīgam mielastam divpadsmit personām. Ielūgta pasaules elite – bagātākie un ievērojamākie cilvēki. Taču piepeši uzrodas Boba dēls no pirmās laulības un kļūst par trīspadsmito viesi! Anna nedrīkst pieļaut, ka izgāžas viņas ideālais plāns, un metas meklēt četrpadsmito viešņu... "Madāma" izceļas ar dzirkstošu humoru, asprātīgiem dialogiem un pikantām situācijām. Galvenajās lomās Tonija Kolete un Hārvijs Keitels.

 

Džeina (The Janes, 2022), HBO, filma pieejama no 9. jūnija

Dokumentālā filma par apvienību ASV, kura sevi dēvēja par "Džeinu". 1972. gada pavasarī policija iebruka kādā dzīvoklī Čikāgas dienvidos, un arestēja septiņas sievietes. Viņas tika apsūdzētas par dalību kādā slepenā grupējumā. Lai aizsargātu sevi un savu darbu, sievietes bija izmantojušas īpašus kodus un nosaukumus, "drošās mājas" un dažādas apvienības, un izveidojušas "pagrīdes pakalpojumu" sievietēm, kuras meklē drošus, pieejamus un nelegālus abortus. Neraugoties uz to, ka likumdevējs aizliedza abortus un katoļu baznīca tos nosodīja, "Džeinas" biedres riskēja ar savu personīgo un profesionālo dzīvi, lai palīdzētu sievietēm, kurām tas bija nepieciešams.

 

Ārpus kartes (Uncharted, 2022), filma pieejama no 10. jūnija

Filma iepazīstina skatītājus ar apķērīgo Neitanu Dreiku un parāda viņa pirmo medību piedzīvojumu kopā ar asprātīgo partneri Viktoru "Salliju" Salivanu. Asa sižeta piedzīvojumu filma skatītājus aizved uz dažādiem pasaules nostūriem. Sekojot Neitanam un Sallijam bīstamajā ceļā pēc „dižajiem, bet nekad neatrastajiem dārgumiem", vienlaikus var, sekojot norādēm, kas varētu palīdzēt atrast Neitana sen pazudušo brāli. Filma ir veidota pēc Uncharted videospēles motīviem, ko izstrādāja kompānija Naughty Dog un izdeva Sony Interactive Entertainment. Galvenajās lomas atveidojuši Toms Holands, Marks Volbergs un citi.   

 

Gads pirms kara (2021), filma pieejama no 14. jūnija

Latvijas, Lietuvas un Čehijas vēsturiska filma, kuras režisors un scenārija autors ir Dāvis Sīmanis. Filma seko jauna cilvēka, viena no pagājušā gadsimta noslēpumainākajiem latviešiem, Pētera Māldera traģikomiskajam un sirreālajam ceļojumam 1913. gadā, īsi pirms Pirmā pasaules kara sākuma, — laikā, kas pārvērta pasauli. Sižeta pamatā ir sazvērestības intriga, ko Pēteris cenšas atrisināt, bet dažādie stāsta pavērsieni vienlaikus ir arī reālu vēstures notikumu atspoguļojums, tādēļ filmas galvenais varonis savā ceļā sastop virkni pazīstamu vēsturisku personību — Ļeņinu, Freidu, Staļinu, Trocki un citus. Taču svarīgākā ir Pētera tikšanās ar viņa mūža sievieti, kaislīgo mūzu un brīvdomīgo anarhisti Almu. Filma ir Eiropas vēstures interpretācija, kas vēsta par vecās kultūras bojāeju, skaistumu un neprātu. Filma šajā pavasarī ieguva Lielā Kristapa balvas 8 kategorijās, tostarp arī par gada labāko pašmāju filmu.  

 

Tēvija (Fatherhood, 2021), filma pieejama no 14. jūnija

Vīrietis viens pats uzsāk galvenās rūpes par savu mazo meitiņu uzreiz pēc tam, kad viņa sieva negaidīti nomirst nākamajā dienā pēc meitas piedzimšanas. Filma balstīta autora Metjū Logelina grāmatā "Two Kisses for Maddy: A Memoir of Loss and Love", kas ir rakstīta pēc patiesiem notikumiem. Galveno lomu atveido Kevins Hārts.

 

Mežonīgo rietumu pasaule (Westworld, 2022), 4. sezona, HBO, seriāls pieejams no 27. jūnija

Skatītāju jau iecienītā seriāla sižets norisinās Rietumu pasaulē – izdomātā, tehnoloģiski progresīvā mežonīgo rietumu izklaides parkā, ko apdzīvo androīdi. Parka darbinieku galvenās rūpes ir gādāt par labi situētajiem viesiem. Viņi izmanto savas priekšrocības un īsteno savas visneprātīgākās fantāzijas, nebaidoties no androīdu atriebības. Tāda atļaušanās ir iespējama, jo androīdi ir ieprogrammēti tā, lai būtu liegts nodarīt kaitējumu cilvēkiem. Seriāls ir balstīts 1973. gada filmas "Westworld" un 1976. gada filmas "Futureworld" motīvos.

 

Nost ar karali (Down With The King, 2021), filma pieejama no 27. jūnija

Repa zvaigzni Money Merc viņa menedžeris Pols ir nosūtījis uz laukiem Bārkšīrā, lai viņš aktīvāk pievērstos savam nākamajam albumam. Būdams vīlies mūzikas industrijā un pakļauts spiedienam būt slavenībai, Merc nevēlas turpināt rakstīt vai ierakstīt mūziku. Tā vietā viņš lielāko daļu laika pavada sava kaimiņa saimniecībā, mācoties lauksaimniecībā nepieciešamas lietas un izbaudot lauku dzīves vienkāršību. Pēc tam, kad Money Merc sociālajā tīklā Twitter pēkšņi paziņo par aiziešanu pensijā, Pols steidzas uz laukiem, lai atvilinātu viņu atpakaļ uz mūzikas industriju. Galvenajā lomā amerikāņu reperis Fredijs Gibss.