Latvijā top seriāls pēc pazīstamas Ukrainas filmu producentes scenārija

Latvijā top seriāls pēc pazīstamas Ukrainas filmu producentes scenārija
04/07/2022

Tikko uzsākts darbs pie ukraiņu producentes un scenāriju autores Tatjanas Gnedašas (Татьяна Гнедаш) melodrāmas seriāla "Dzelzs nervi" uzņemšanas, kas adaptēts latviešu valodā. Oriģinālo versiju bija paredzēts veidot Ukrainā, bet karš sākotnējos plānus mainīja. Sadarbojoties Latvijas un Ukrainas kino jomas profesionāļiem un piedaloties abu valstu aktieriem, Tet veidotais seriāls 2023. gada pavasarī būs pieejams izklaides platformā Tet+.

 

Seriālā tiks aplūkotas tēmas, kas ir aktuālas visos laikos un tuvas plašai sabiedrībai, tostarp tiem, kurus aizrauj sirsnīgi stāsti ar mīlas peripetijām un ģimeņu attiecību samezglojumiem, kur iesaistīta liela nauda un mantojumi. Lomās redzēsim Latvijas aktierus Maksimu Buselu, Madaru Viļčuku, Kasparu Zvīguli, Kristīni Nevarausku, Akvelīnu Līvmani, Pēteri Gaudiņu, Ingu Misāni-Grasbergu, Daci Bonāti, Valdi Zilveri, Māri Bezmeru, Ilzi Lieckalniņu, Mārtiņu Liepu, kā arī viņu ukraiņu kolēģus – Annu Serdjuku (Анна Сердюк), Annu Ļebedjevu (Анна Лебедева), Vitāliju Saliju (Виталий Салий) un citus.

 

Seriāla galvenais varonis Makss (Maksims Busels) ir jauns un talantīgs vadītājs ar absolūti riebīgu raksturu. Apkārtējie Maksu ienīst un uzskata par sliktu cilvēku. Bez cieņas, draugiem un mīlestības dzīve ir bezjēdzīga – ir pārliecināts Maksa vectēvs (Tālivaldis Lasmanis), ietekmīgs un valdonīgs cilvēks. Lai piespiestu vecāko mazdēlu mainīties, vectēvs izvirza skarbus noteikumus: saderināšanās ar vectēva izvēlētu meiteni, vai arī Makss zaudē vadītāja amatu ģimenes biznesā un tiek izslēgts no testamenta. Makss ir šausmās, kad uzzina, ka viņam uzspiež attiecības ar parastu un neizskatīgu medmāsu (Madara Viļčuka), kura strādā veco ļaužu pansionātā.

 

Seriālu veido apvienota latviešu un ukraiņu radošā un tehniskā komanda. Režisore Mila Pogrebiska, scenārija autore Tatjana Gnedaša, scenārija adaptētāja Baiba Bīviņa, galvenais operators Imants Zaķītis, izpildproducente Dace Bezmere, producente no Latvijas Alīna Sīkstule-Talarova.

 

Scenārija autore un producente Tatjana Gnedaša ir daudzu seriālu autore Ukrainā un Latvijā reģistrētas kompānijas Artforms production līdzīpašniece, kas ir arī seriāla "Dzelzs nervu" kopproducente. Līdz šim autore desmit gadus ļoti veiksmīgi nodarbojusies ar seriālu un televīzijas satura ražošanu Ukrainā, kas demonstrēts populārākajos Ukrainas televīzijas kanālos – Украина, СТБ, 1+1, ICTV, Интер, Новый канал.

 

Ieskaties seriāla uzņemšanas aizkulises pirmajās dienās