Latvijā pirmais Ziemassvētku robots Anete atvieglos dāvanu izvēli
Latvijā pirmais Ziemassvētku robots Anete atvieglos dāvanu izvēli
18 | 12 | 2017
Latvijā pirmais Ziemassvētku robots Anete atvieglos dāvanu izvēli

Lai saspringtajā laikā pirms Ziemassvētkiem palīdzētu dāvanu meklētājiem, Lattelecom pilnveidojis savu virtuālo palīdzi Aneti, kas tagad palīdz arī izvēlēties piemērotākās dāvanas. Anete pirmo reizi tika prezentēta oktobrī, un tagad ir izstrādāta īpaša Ziemassvētku versija, kas pirmo reizi Latvijā piedāvās iespēju piemeklēt dāvanas.

Šobrīdčatbots paredzēts Ziemassvētku laikam, lai testētu pārdošanas atbalsta iespējas, klientu vajadzības un nākotnē sniegtu individuālus piedāvājumus, kā arī atvieglotu pirkuma procesu.

Atbildot uz Anetes jautājumiem, klients nonāk pie konkrētām idejām, ko dāvināt dažādiem saņēmējiem – otrai pusītei, vecākiem, bērniem, kā arī ir iespējams norādīt budžetu, kurā vēlas iekļauties. 

Lai uzsāktu sarunu, jādodas uz lattelecomveikals.lv un čatā jāuzrunā Anete, izvēloties kritēriju, pēc kura atlasīt dāvanu, piemēram, kam vēlas to pasniegt. Balstoties uz izvēlēto scenāriju, Anete uzdos papildu jautājumus un piedāvās iespējamos dāvanas variantus. Palīdzību var saņemt arī citos jautājumos, piemēram, uzzināt, kur atrodas tuvākais veikals, par piegādes termiņiem un citiem nosacījumiem svētku laikā.

Anete spēj uzdot precīzus un svarīgus jautājumus, izmantojot iepriekšējo gadu pieredzi par raksturīgākajiem klientu jautājumiem pirmssvētku laikā. Ja sarunas laikā ar Aneti nav iegūta vajadzīgā atbilde, tiek piedāvāts turpināt sarunu ar e-veikala konsultantu.

Turpmāk plānots arī izpētīt iespējas, kā Anete nodrošinātu pirkuma apmaksu uzreiz vai izvērtētu klienta iespēju veikt apmaksu vēlāk, dalītajā maksājumā.

E-veikala botu izstrāde un testi notika sadarbībā ar diviem partneriem - AlphaBlues un Tilde. E-veikala Anete strādā ar iepriekš izstrādātu jautājumu - atbilžu loku, savukārt ar Anetes versiju Facebook lapā "Lattelecom Anete" joprojām iespējams aprunāties un noskaidrot aktuālos jautājumus par Lattelecom pakalpojumiem. Kopš oktobra, kad Lattelecom prezentēja pirmo latviešu valodā runājošo botu, ir notikusi 1481 saruna un sniegtas atbildes uz 15527 jautājumiem.