Lattelecom sadarbībā ar Rīga 2014 un Nacionālo Kino centru izveido īpašu kultūrai veltītu TV kanālu

Lattelecom sadarbībā ar Rīga 2014 un Nacionālo Kino centru izveido īpašu kultūrai veltītu TV kanālu
27/11/2014

Pirmo reizi Latvijas vēsturē izveidots kultūrai veltīts TV kanāls, kas no 2. decembra būs skatāms Lattelecom televīzijas platformās visā valstī. Pop-up kanāls "Kultūra 360TV" piedāvās atskatu uz spilgtākajiem "Rīga 2014" mirkļiem, kā arī Eiropas un Latvijas filmas, lekcijas un video tiešraides ar kinoprofesionāļu piedalīšanos.

Kultūra 360TV tapis, sadarbojoties Lattelecom, nodibinājumam Rīga 2014, Latvijas Nacionālajam Kino centram un producentu kompānijai ON AIR Studios. Kanāla ētera personības Marta Selecka un Pauls Ķesteris piedāvās intervijas ar kinoveidotājiem un ieskatīsies Eiropas kinomēneša notikumu tapšanas aizkulisēs. Īpaša uzmanība veltīta nozīmīgākajiem kino dzīves sasniegumiem – Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijai ar ārvalstu spilgtāko kino personību dalību, kā arī labākajām pašmāju kino filmām "Klucis - nepareizais latvietis", "Pelikāns tuksnesī", "Sēņotāji" un citas.

"Kultūra ir Latvijas nācijas identitāte, spēks, kas palīdz un iepriecina mūsu cilvēkus, un nozīmīgs atbalsts izglītotas jaunās paaudzes audzināšanā. Tāpēc tai nevajadzētu būt ierobežotai laikā vai vietā. Latvijas pirmā kultūras kanāla izveidošana ir vēl viens solis, kas apliecina mūsdienu tehnoloģiju nozīmi svarīgu vērtību nodošanā un izplatīšanā pēc iespējas plašākam cilvēku lokam," lēmumu par kultūras kanāla veidošanu skaidro Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

"Lattelecom, nodibinājuma Rīga 2014 un Latvijas Nacionālā Kino centra kopīgajai iniciatīvai izveidot pirmo kultūras TV kanālu Latvijā ir nepārvērtējama nozīme, domājot par kultūras pieejamību un tās ietekmes palielināšanu sabiedrībā. Beidzot arī Latvijā būs kanāls, kurā kultūrai nav jākonkurē ar citām jomām. Izmantojot jauno tehnoloģiju sniegtās iespējas, kultūra no margināla sektora mediju satura plūsmā spēs pārtapt par kultūras daudzveidības 360° aptverošu spektru, kas ļaus apmierināt visdažādāko mērķauditoriju intereses, informējot, izglītojot, rosinot domāšanu un veidojot emocionālo pieredzi. Īpaši svarīgi tas ir, domājot par kultūras ceļu pie jaunās paaudzes, kas informācijas pieejamībā orientējas uz jaunajiem medijiem. Lai "Kultūra 360TV" izdodas kļūt par Latvijas "ARTE"! Ilgu mūžu Latvijas kultūrvides veidošanā un veiksmes plašas auditorijas piesaistē," novēl Dace Melbārde, Latvijas kultūras ministre.

"Eiropas kultūras galvaspilsētas gads ir vairojis un stiprinājis pārliecību par Rīgu, kas visos laikos ir bijusi un būs kultūras pilsēta. Mēs esam bagātāki nekā mums dažkārt šķiet. Tam par apliecinājumu ir arī daudzie Rīga 2014 programmā notiekošie koncerti, festivāli un izstādes, ko ikviens interesents varēs skatīties jaunajā, īpaši kultūrai veltītā Lattelecom TV kanālā. Ļoti būtiski, ka tehnoloģiju līderis Lattelecom jauno TV kanālu aizsāk un veido ar augstvērtīgu kultūras notikumu saturu, kas tādējādi apliecina uzņēmuma izpratni par kultūras būtisko lomu un ietekmi uz Latvijas attīstību ilgtermiņā," uzsver nodibinājuma Rīga 2014 vadītāja Diāna Čivle.

"Latvija līdz šim sevi ir veiksmīgi pieteikusi Eiropas līmeņa kino notikumos, tāpēc tikai loģisks ir nākamais solis ar pašmāju un Eiropas labākajām filmām iepazīstināt visus Latvijas iedzīvotājus. Īpaši vēlos uzsvērt Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremoniju, kas pirmo reizi notiks Latvijā, un, pateicoties tehnoloģijām, to ikviens varēs vērot neatkarīgi no savas atrašanās vietas," stāsta Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma.

Kultūra 360TV ir pieejams bez papildu maksas visās Lattelecom televīzijas platformās – Interaktīvajā TV, Virszemes TV un Interneta TV. Trešdaļa kanāla satura veidos producentu kompānija ON AIR Studios, piedāvājot kino ziņas, tiešraides, lekcijas un skatītāju viedokļus par filmām un citiem kultūras notikumiem. 30% raidlaika tiks veltīti Latvijas un Eiropas kino ar pēdējās desmitgades labākajām latviešu filmām. Savukārt pārējais kultūras kanāla saturs veltīts Rīga 2014 kultūras dzīves notikumiem, kas papildināti ar pasākumu dalībnieku, kritiķu un kuratoru pārdomām, tostarp "Pasaules koru olimpiāde", atskats uz akciju "Gaismas ceļš - Grāmatu draugu ķēde" un citām.