"Kultūra 360TV" vēro rekordliels iedzīvotāju skaits
"Kultūra 360TV" vēro rekordliels iedzīvotāju skaits
29 | 12 | 2014
"Kultūra 360TV" vēro rekordliels iedzīvotāju skaits

Nepilna mēneša laikā Lattelecom pop-up kanālu "Kultūra 360TV" skatījušās vairāk nekā 120 tūkstoši mājsaimniecību, kas ir jauns šāda tipa kanālu skatījumu rekords. No 2. decembra līdz 2. janvārim Lattelecom, sadarbojoties ar Nodibinājumu Rīga 2014, Nacionālo Kino centru un producentu kompāniju ON AIR Studios atklāja Latvijas vēsturē pirmo tikai kultūrai veltīto kanālu.

Līdz gada beigām kanālā varēs turpināt vērot spilgtākos Rīga 2014 mūzikas koncertus, kā arī Eiropas un Latvijas filmas. Koncerta "Dzimuši Rīgā" ieraksts skatītājus atgriezīs vienā no šī gada krāšņākajiem muzikālajiem notikumiem, kad skvērā pie Latvijas Nacionālās operas vienuviet pulcējās ievērojamākās Latvijā dzimušās muzikālās zvaigznes.

Skatītājiem tiks piedāvāts arī iespaidīgais deju uzvedums "Lec, saulīte!", kas šovasar norisinājās Mežaparka Lielajā estrādē un bija Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada saulgriežu kulminācijas pasākums. Uzvedumā saulgriežu stāstu izdejo vairāki tūkstoši dziedātāju, skan īpaši šim pasākumam komponēta mūzika un redzama iespaidīga scenogrāfija. Bagātīgo mūzikas notikumu klāstu televīzijas kanālā papildinās arī Pasaules koru olimpiādes koncertu ieraksti, kas atklāj koru mūzikas daudzveidību.

"Mēs zinājām, ka kultūras kanāls raisīs iedzīvotāju interesi, taču, jāsaka atklāti, par šādu pieprasījumu esam patīkami pārsteigti. Kultūrai, tāpat kā izglītībai, ir jābūt pieejamai visiem Latvijas iedzīvotājiem un šādi digitāli risinājumi, ko var piedāvāt Lattelecom televīzija, ir nozīmīgs solis pretī daudzveidīgākai mediju telpai," stāsta Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

"Priecē, ka Eiropas kultūras galvaspilsētas gads ir mainījis cilvēku ieradumus, veicinot, ka kultūras notikumu apmeklēšana un baudīšana arī neklātienes formā ir plānota un neatņemama viņu ikdienas sastāvdaļa. Aicinu izmantot lielisko iespēja ar televīzijas starpniecību atgriezties šī gada izcilo kultūras notikumu noskaņās," pauž Nodibinājuma Rīga 2014 vadītāja Diāna Čivle.

"Kultūra 360TV" tapis, sadarbojoties Lattelecom, Nodibinājumam Rīga 2014, Nacionālajam Kino centram un producentu kompānijai ON AIR Studios, un ir pieejams bez papildu maksas visās Lattelecom televīzijas platformās – Interaktīvajā TV, Virszemes TV un Interneta TV. No 2. decembra līdz 2. janvārim kanālā ir iespēja sekot līdzi Kino ziņām, tostarp Eiropas kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijas tiešraidei, Eiropas kino profesionāļu diskusijām, lekcijām un meistarklasēm, Nodibinājuma Rīga 2014 projektu video arhīvam, aizkulisēm un intervijām, kā arī Latvijas un Eiropas labākajām filmām, ko iesaka Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma.

Kanāla programma pieejama TV platformās un tv.lattelecom.lv.