Kolorīti piedzīvojumi latgaliešu stilā seriālā “Fati”
04 | 01 | 2023
Kolorīti piedzīvojumi latgaliešu stilā seriālā “Fati”

Reālos notikumos balstīts stāsts par kontrabandas skandālu Latgalē ar citādāku notikumu iznākumu, nekā reālajā dzīvē, ir ekranizēts seriālā “Fati”. Ir likumi, tikumi un morāles normas. Seriāla galvenie varoņi četrās sērijās mēģinās izprast, ka ne vienmēr likums ir taisnīgs un ne vienmēr taisnība ir likumīga… Tas viss papildināts ar pamatīgu humora devu latgaliešu valodā no 6. janvāra būs skatāms izklaides platformā Tet TV+ un Tet TV..

 

Izspiešana, sadarbība ar mafiju, pakaļdzīšanās – spriedze, kas valda katrā no sērijām, ir uzņemta saderīgā mijiedarbībā ar latgaliešiem raksturīgo skatījumu uz dzīvi. Arī tas, ka sērijas ir uzņemtas Daugavpilī un tās apkaimē un seriālu ir veidojuši latgalieši, piedod autentiskumu un kulturālo kolorītu. Katrā sērijā skatītāju sagaida unikālais un specifiskais vienlaikus – vietējais temperaments laužas ārā gan aktierspēlē, gan dialogos.

 

Vārdu “fati” Latgalē mēdz lietot, apzīmējot nepieredzējušus, neaptēstus un naivus cilvēkus, kā arī nevīžas un neveiksminiekus. Zināmas līdzības ar šo vārdu ir arī seriāla “Fati” galvenajiem varoņiem – skolotājiem, kurus atveido Daugavpils teātra aktieri Māris Korsiets un Ritvars Gailums. Abi skolotāji ir pazīstami jau no bērnības, bet pieaugušā vecumā, bruņojušies ar lielu apņēmību iedzīvoties vieglā peļņā, uzsāk kontrabandistu karjeru, tirgojot cigaretes. Tā kā izvēlētais ceļš nav tik vienkāršs un viegls, kā sākumā šķita, afērā tiek iesaistīta skolniece, ko atveido Zanda Mankopa. Viņa nāk no ģimenes, kura jau iepriekš saistīta ar kriminālo pasauli. Sākas pārpratumi un komiski pavērsieni, kādi iespējami tikai un vienīgi Latgalē.

 

Epizodiskās lomās seriālā var redzēt arī Juriju Djakonovu, kas spēlējis lomas seriālā “Sarkanais mežs”, filmās “Svingeri” un “Oļegs”; Liena Šmukste, kura par savu lomu filmā “Ausma” 2016. gadā ieguva “Lielā Kristapa” balvu nominācijā “Labākā aktrise otrā plāna lomā” un piedalījusies daudzos citos teātra un televīzijas iestudējumos, kā arī Daugavpils teātra aktrise Kristīne Veinšteina. Seriālā var dzirdēt un redzēt arī latgaliešu hiphop izpildītāju Ūgu. Kopproducenti Tet un Latvijas Televīzija.

 

Aizkadru foto pieejami šeit.

“Fati” treileri var noskatīties šeit.

 

Māris Korsiets ir Daugavpils teātra aktieris un režisors. Lomas teātra izrādēs “Hantele killeram”, filmās “Segvārds vientulis”, režisors izrādēm “Dzīve uz ledusskapja durvīm”, “Sprīdītis” (latgaliski „Spreideits”) u.c.

 

Daugavpils teātra aktieris Ritvars Gailums aktīvi darbojas arī dažādu televīzijas projektu īstenošanā. Spēlējis lomas seriālos “Likteņa līdumnieki” un “Svešādā dzīve”, kā arī filmās “Segvārds vientulis” un “Uzticības persona”.

 

Jau septiņus gadus Daugavpils teātrim ir pievienojusies aktrise Zanda Mankopa, kas 2017. gadā ieguvusi “Spēlmaņu nakts” balvu “Gada jaunais skatuves mākslinieks”. Izpelnījusies skatītāju mīlestību un teātra profesionāļu novērtējumu.

 

Seriāla “Fati” režisoram Vadimam Bogdanovam šis ir pirmais lielais kino darbs. Līdz šim viņa darbs ir novērtēts kā aktierim pie dažādām lomām Daugavpils teātrī. Vadims atzīst, ka ir ārkārtīgi lepns būt režisors pirmajam seriālam latgaliešu valodā un šī noteikti ir viņa iespēja.