Meklēt tet.lv

Klajā nāk Andreja Ēķa jaunais seriāls "Perfektās kāzas", kam iedvesmu viņš smēlies savā kāzu operatora pieredzē

Klajā nāk Andreja Ēķa jaunais seriāls "Perfektās kāzas", kam iedvesmu viņš smēlies savā kāzu operatora pieredzē
28/10/2021

No 4. novembra pie skatītājiem nonāks režisora Andreja Ēķa jaunākais romantiskais komēdijseriāls sešās sērijās – "Perfektās kāzas", kas skatītāju izvedīs cauri emociju un piedzīvojumu karuselim. Galvenajās lomās redzēsim vairākus Latvijā iemīļotus aktierus – Leldi Dreimani, Kasparu Zāli, Mārtiņu Meieru un citus. Seriāla scenāriju sarakstījusi rakstniece Zane Zusta, bet oriģinālmūzikas autors ir komponists Rihards Zaļupe.

 

Romantisko komēdijseriālu "Perfektās kāzas" piedāvā vietējā satura veidotājs Tet studio sadarbībā ar filmu studiju Cinevilla Films. Skatītāji to varēs redzēt izklaides platformā Tet+ un Helio interaktīvajā televīzijā.

 

Seriāls "Perfektās kāzas" stāsta par vienu dienu kāda jaunā pāra dzīvē, ko atveido Lelde Dreimane un Kaspars Zāle. Līgavas uzticība tiek pārbaudīta, kāzu dienā negaidīti uzrodoties viņas bijušajam vīrietim, kuru atveido talantīgais lomu meistars Mārtiņš Meiers. Meiera atveidotais varonis ir it kā pavisam nevainīgs kāzu operators, kura pienākums ir būt klāt tur, kur citiem tas liegts, un fiksēt visus svarīgās dienas notikumus, no kuriem liela daļa no kāzu filmu lentas visticamāk tiks izgriezta, nepiemērotā aizkulišu satura dēļ. Sarežģījumus rada apstāklis, ka līgavas jūtas pret bijušo mīlnieku vēl nav pavisam dzisušas, radot intrigu visu sēriju garumā – vai viņa šo pārbaudījumu izturēs un neļausies doties atmodinātu jūtu pavadā?

 

Jaunā pāra vecākus, kuru dzīvēs valda savas kaislības, attēlos izcils aktieru ansamblis kā Aija Dzērve, Ivars Puga, Anna Šteina un Ģirts Krūmiņš, savukārt turīgās krustmātes lomā iejutusies Daiga Kažociņa.

 

"Seriāla filmēšana bija viena no dinamiskākajām pieredzēm manā režisora karjerā, kas nebūtu izdarāms bez producentu komandas un profesionālajiem aktieriem, kuri spēj sakoncentrēties lielam darba apjomam, nezaudējot kvalitāti. Gandarīja fakts, ka visi iesaistītie aktieri izlasot scenāriju, saskatīja seriāla stāstā potenciālu, ieguldot katrs savu aktiermeistarības artavu, lai savu varoni padarītu spilgtāku," uzsver režisors Andrejs Ēķis un atklāj, ka seriāla ideja dzimusi viņam pašam daudzkārt iejūtoties kāzu operatora lomā un redzot, cik šī diena var izvērsties krāšņa un emocijas gammu pilna. "Redzēju, ka tur ir laba "drēbe" seriālam vai filmai un kopā ar scenāristi Zani Zustu, to arī realizējām."

 

Tet izklaides pakalpojumu daļas direktore Inga Alika-Stroda saka: "Domāju, ka šis seriāls ir īsta un viegla dāvana skatītājiem – pozitīvas un kaislīgas emocijas šajā rudens laikā ir labākās zāles pret grūtsirdību un garlaicību. Profesionālā komanda ar izcilu aktieru sastāvu ir parādījuši labāko sniegumu."

 

Bez  romantiskā  pamatstāsta neizpaliks arī citi interesanti pārsteigumi – kāzu fotogrāfa lomā iejuties fotogrāfs Jānis Deinats, atveidojot pats sevi, tāpat pats savā lomā iejutīsies mūziķis un grupas "The Sound Poets" līderis Jānis Aišpurs un  frizieris Kristaps Slakteris, bet kāzu ceremonijas vadītāja lomā – dziedātājs Lauris Reiniks. Par aktieru vizuālajiem tēliem seriālā parūpējusies kostīmu māksliniece Daina Gāga – Ēķe.

 

Seriāls tika uzņemts atjaunotajā Nordeķu muižā Pārdaugavā, Kuldīgā un citviet Kurzemes pusē.

 

Lelde Dreimane (Elza) – aktrise (Dailes teātris) un dziedātāja. Bagātīgu profesionālo pieredzi guvusi ne vien teātrī, bet arī strādājot vairāku filmu un seriālu uzņemšanā.

Kaspars Zāle (Jānis) – aktieris, atpazīstams pēc spilgtu lomu tēlojumiem vairākās teātra izrādēs, filmās un seriālos, tostarp filmā "Nameja gredzens" un "Pirmdzimtais" un nominēts Nacionālajai kino balvai "Lielais Kristaps" kā labākais otrā plāna aktieris.

Mārtiņš Meiers (Henrijs) – aktieris (Valmieras drāmas teātris). Šobrīd viens no spilgtākajiem un talantīgākajiem Valmieras teātra aktieriem. "Spēlmaņu naktī" atzīts par gada aktieri ar lomu teātra izrādē "Hamlets".

Aija Dzērve (Brigita) – aktrise, strādājusi Dailes teātrī un vairākos neatkarīgajos teātros. Liela pieredze teātra izrādēs un kinolentēs, piemēram, "Naktssargs un veļas mazgātāja" un "Krišana".

Ivars Puga (Kārlis) – aktieris, vairāku Latvijā iemīļotu filmu un seriālu zvaigzne. Ieguvis "Spēlmaņu nakts" gada aktiera balvu un citus apbalvojumus par izcilu darbu.

Anna Šteina (Spodra) – aktrise, sertificēta drāmas terapeite, supervizore, teātra un runas pedagoģe. Darbojusies vairākos latviešu teātros, kā arī filmējusies filmās un seriālos.

Ģirts Krūmiņš (Laimonis) – aktieris, spēlējis spilgtas lomas Jaunajā Rīgas teātrī. Ieguvis "Spēlmaņu nakts" gada aktiera balvu par Kempa lomu izrādē "Vigīlija. Sapnis par nomodu" un Oblomova lomu izrādē "Oblomovs". Redzams arī vairākos seriālos, tajā skaitā "Aģentūra".

Daiga Kažociņa (Sandra) – aktrise (Latvijas Nacionālais teātris) un režisore. "Spēlmaņu nakts" balvas ieguvēja. Filmējusies vairākās latviešu filmās un seriālos, tostarp 2021. gada filmā "Tizlenes".

Andrejs Ēķis – kino producents, režisors, scenāriju autors. Populārākie darbi – "Baiga vasara", "Rīgas sargi", "Sapņu komanda 1935", "Svingeri", "Klases salidojums" un jaunākā jaunā romantiskā komēdija "Tabu".

Zane Zusta – rakstniece un scenāriste, vairāku populāru grāmatu autore bērniem un pieaugušajiem – "Ucipuci", "Es esmu boss", "Tarakāni manā galvā" u.c.

Rihards Zaļupe – mūziķis un komponists. Seriāla "Perfektās kāzas" mūzikas autors. Rakstījis mūziku kamermūzikai, filmām, teātra izrādēm, arī skaņdarbus simfoniskajam orķestrim. Komponējis mūziku filmai "Nameja gredzens", "!906", "Tizlenes" u.c.

 

Foto galerija pieejama šeit.