Kanālā "Kultūra 360TV" vairākas pirmizrādes

Kanālā "Kultūra 360TV" vairākas pirmizrādes
08/12/2014

Jaunā Lattelecom kanāla "Kultūra 360TV" otrajā nedēļā īpaša uzmanība veltīta Latvijas un Eiropas pēdējās desmitgades labākajām filmām. Pirmo reizi televīzijas ekrānos tiks demonstrētas izcilu režisoru godalgotas filmas, Ditas Rietumas Eiropas filmu izlase, kas tiks translēta oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu valodā, kā arī atskats uz "Rīga 2014" organizētajām diskusijām.

Jauno televīzijas kanālu tā raidīšanas pirmajā nedēļā ir skatījušās vairāk kā 50 000 mājsaimniecības visā Latvijā.

Pirmizrādi piedzīvos režisora Sergeja Lozņicas vēsturiskā kara drāma "Miglā", kas uzņemta Daugavpilī un ataino Otrā pasaules kara notikumus, ka arī pirmā Latvijas un Lietuvas kopražojuma filma "Spēlmanis", kas šogad nominēta "Oskara" balvai kategorijā "Labākā ārvalstu filma" un stāsta par veiksmīgu ārstu, kurš cieš no azartspēļu atkarības.

11.decembrī visas dienas garumā skatītāji varēs sekot līdzi lekcijām, ar Nacionālā kinofestivāla "Lielais Kristaps" žūrijas, ārvalstu ekspertu un Latvijas kinoveidotāju piedalīšanos. Britu kinoproducents Niks Pauels piedāvās lekcijas "30 mācībstundas filmu producentiem: Nika Pauela evaņģēlijs" un "Kā pastāstīt stāstu: A-Z", savukārt Filmu aģentu skolas SOFA dibinātājs Nikolajs Nikitins uzstāsies ar lekciju "Katrai filmai ir savs festivāls".

Pirmizrādi kanālā piedzīvos diskusija ar franču laikmetīgās mākslas ikonu ORLAN un pašmāju režisoru Alvi Hermani. Diskusijā "Māksla & kino", piedaloties pasaulslavenajai franču māksliniecei ORLAN, tika diskutēts par mākslinieces daudzšķautņaino, provokatīvo un uz revolūciju aicinošo mākslu. Savukārt diskusijā par Hermaņa teātri, ar personīgu stāstījumu dalījās gan pats režisors, gan teātra festivālu un namu vadītāji, teātra zinātnieki, kritiķi, dramaturgi, aktieri un scenogrāfi no dažādām Eiropas valstīm, kuri ir pētījuši Alvja Hermaņa teātri vai piedalījušies tā radīšanā.

Kanāla programma pieejama TV platformās lattelecom.tv un tv.lattelecom.lv.

Kultūra 360TV tapis, sadarbojoties Lattelecom, Nodibinājumam Rīga 2014, Nacionālajam kino centram un producentu kompānijai ON AIR Studios, un ir pieejams bez papildu maksas visās Lattelecom televīzijas platformās – Interaktīvajā TV, Virszemes TV un Interneta TV. No 2.decembra līdz 2. janvārim kanālā būs iespēja sekot līdzi Kino ziņām, ko veidos ētera personības Marta Selecka un Pauls Ķesteris, tostarp Eiropas kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijas tiešraidei, Eiropas kino profesionāļu diskusijām, lekcijām un meistarklasēm, Nodibinājuma Rīga 2014 projektu video arhīvam, aizkulisēm un intervijām, kā arī Latvijas un Eiropas labākajām filmām, ko iesaka Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma.