Gads sākas ar izcilu kino
Gads sākas ar izcilu kino
30 | 12 | 2021
Gads sākas ar izcilu kino

Gads sāksies ar izcilu režisoru un producentu filmām un seriāliem, kuros varēs sastapt iemīļotus Latvijas un pasaules aktierus un aizraujošus stāstus. Vietējā satura veidotājs Tet studio piedāvās pašmāju daudzsēriju filmas "Bezvēsts pazudušās", kas iepriekšējā sezonā kļuva par vienu no skatītākajiem seriāliem, jauno sezonu. Noziegumi un asprātīga to izmeklēšana būs skatāma "Agatas Kristi Mārpla" un "Asinis Vīnē" jaunajās sezonās. Prokurora un riska ieguldījumu fonda karaļa nerimstošajai cīņai Volstrītā varēs sekot līdzi seriāla "Miljardi" sestajā sezonā. Savukārt kuriozas situācijas draugu vidū un smiekli līdz asarām sagaida komēdijās "Amerikāņu pīrāgs 2", "Amerikāņu pīrāgs 3. Amerikāņu kāzas" un "Amerikāņu pīrāgs. Salidojums".

 

Vairākus jaunumus janvārim ir sarūpējis arī pasaules izklaides satura milzis HBO. Vētrainajiem notikumiem Kapitolijā īsi pēc ASV prezidenta Džo Baidena ievēlēšanas varēs sekot līdzi dokumentālajā filmā "Četras stundas Kapitolija ēkā". Vidusskolēnu aktuālās tēmas tiks apskatītas seriāla "Eiforija" otrajā sezonā, savukārt skatītājiem jau zināmās Dieva sludinātāju ģimenes cīņā ar ticīgo tradīciju noliedzējiem turpināsies seriāla "Paštaisnie Džemstoni" otrajā sezonā. Jaunais komēdijseriāls "Atrast sevi" stāstīs par Semu, kurai dziedāšana palīdz iejusties starp vietējiem, un par jaunās Marianas Brūkas likteni pēc pārcelšanās no laukiem un Ņujorku varēs uzzināt seriālā "Zelta laikmets". Janvārī izklaides platformā Tet+ un Helio interaktīvajā televīzijā būs pieejami šie un vēl daudzi citi lieliskie kino darbi.

 

A Mouthful of Air (2021), filma pieejama no 4. janvāra.

Laipnā, sirsnīgā, bestselleru autore Džūlija Deivisa ir visvairāk pārdoto bērnu grāmatu autore, kurās viņa raksta par to, kā atbrīvoties no bailēm. Taču viņai vēl jāatklāj kāds noslēpums, kas ir vajājis viņu visu dzīvi. Kad piedzimst viņas otrais mazulis, notikumi šo noslēpumu izceļ priekšplānā. Tie iet roku rokā arī argraujošu un spēcīgu cīņu par izdzīvošanu. Galvenajā lomā Amanda Saifreda.

 

Četras stundas Kapitolija ēkā (Four Hours at the Capitol, 2021, HBO), filma pieejama no 6. janvāra.

Dokumentālā filma stāsta par amerikāņu sacelšanos ASV Kapitolija ēkā 2021. gada 6. janvārī, kad tūkstošiem  pilsoņu no visas valsts pulcējās Vašingtonā un protestēja pret 2020. gada prezidenta vēlēšanu rezultātiem, ar nolūku izjaukt Kongresa sesiju. Tajā formāli bija jāapstiprina pilsoņu ievēlēto pārstāvju jeb elektoru kolēģijas balsojums, ar kuru tika apstiprināta Džo Baidena uzvara ASV prezidenta vēlēšanās.

 

Agatas Kristi Mārpla (Agatha Christie's Marple, 2007), 3. sezona, seriāls pieejams no 6. janvāra.

Ar jaunu sezonu atgriežas Agata Kristi. Lai gan noziedzniekus var apmānīt viņas smalkais izskats, viņi par zemu novērtē Agatas Kristi detektīves spējas. Izslavētās aktrises Džeraldīnas Makjūvanas aprūpē mīļotā Mārpla iegūst jaunu sparu kā "pasaulīga dāma ar pagātni, pilna jautrības un nerātnības".

 

Amerikāņu pīrāgs 2 (American Pie 2, 2001), filma pieejam no 6. janvāra.

Pēc pirmā gada koledžā Džims, Ozs, Stiflers, Finčs un Kevins atkal tiekas, lai kopā pavadītu neaizmirstamu brīvlaiku. Vienas vasaras laikā puišiem nākas piedzīvot visdažādākās situācijas – smieklīgas, mulsinošas, neparastas un pat ļoti ierastas –, kā arī risināt dažas pieaugušo problēmas, kas gan nedara viņu piedzīvojumus mazāk interesantus! Kādi tie būs šoreiz?

 

Amerikāņu pīrāgs 3. Amerikāņu kāzas (American Pie: The Wedding, 2003), filma pieejama no 6. janvāra.

Agrāk vai vēlāk, bet tam bija jānotiek. Skatītāju iemīļotie varoņi no komēdijām "Amerikāņu Pīrāgs" un "Amerikāņu Pīrāgs 2" ir nolēmuši to izdarīt. Ļoti drīz. Visu paziņu un draugu priekšā. Ar vērienu. Džims un Mišela ir nolēmuši apprecēties. Lai gan līgava vēlas nevainojamas kāzas, tas nebūs viegli īstenojams uzdevums. It sevišķi, ja kāzu lielākais ienaidnieks ir nepārspējamais Stiflers!

 

Amerikāņu pīrāgs. Salidojums (American Reunion, 2012), filma pieejama no 6. janvāra.

Komēdijā jau sen labi pazīstamie varoņi satiksies vidusskolas salidojumā. Tā būs nedēļas nogale, kurā katrs no viņiem atklās, kurš ir mainījies un kurš ne, un arī to, ka īstas draudzības saites ne laikam, nedz attālumam nav pa spēkam pārraut.

 

Clarice (2021), seriāls pieejams no 13. janvāra.

Seriāls piedāvā ieskatīties FIB aģentes Klerisas Stārlingas vēl neizstāstītajā personīgajā stāstā. Viņa atgriežas 1993. gadā. Klerisa ir izcila un neaizsargāta. Drosme sniedz viņai iekšēju gaismu, kas pievelk dīvaiņus un trakos. Tomēr viņas psiholoģiski sarežģītais raksturs, kas galvenokārt saistīts ar notikumiem bērnībā, dod iespēju atrast un pierādīt savu vietu, strādājot vīriešu pasaulē. Tāpat tas palīdz arī izbēgt no ģimenes noslēpumiem, kas viņu vajājuši visu mūžu. Seriāls veidots, balstoties uz noveli "Jēru klusēšana".  

 

Asinis Vīnē (Vienna Blood, 2021), 2. sezona, seriāls pieejams no 13. janvāra.

Jaunās sezonas centrā ir stāsts par pasaules nogurdinātu Austrijas policijas detektīvu un jaunu psiholoģijas doktoru. Viņi sadarbojas, lai atrisinātu noziegumus, kas pastrādāti ap 1900. gadu Vīnē. Būs iespēja redzēt neveiklas, bet vienlaikus arī izcilas attiecības starp jauno Maksu Lībermanu un nemierīgo policistu Oskaru Reinhardu. Makss, kurš mācījies Zigmunda Freida vadībā, izmanto kriminālo prātu psiholoģiju, lai atrisinātu lietas, turpretī Oskars vairāk pielieto vecās skolas metodes.

 

Eiforija (Euphoria, 2022, HBO), 2. sezona, seriāls pieejams no 13. janvāra.

Seriāls par vidusskolēniem un viņu pieaugšanu, kas piedzīvo mīlestību un draudzību narkotiku, seksa un morālo traumu pasaulē, kurā galveno lomu spēlē sociālie mediji. Otrajā sezonā 17 gadus vecajai Rū ir jārod cerība nākotnei, vienlaikus līdzsvarojot mīlestības, zaudējuma un atkarības spiedienu. Galvenajā lomā amerikāņu aktrise un dziedātāja Zendaja.

 

Paštaisnie Džemstoni (The Righteous Gemstones, 2022, HBO), 2. sezona, seriāls pieejams no 13. janvāra.

Pasaulslavenu sludinātāju ģimene Dieva vārdu izplata ar televīzijas palīdzību. Viņu ģimeniskajā vidē valda ilgas un noturīgas tradīcijas, tajā skaitā stingra pārliecība par labdarību, alkatību un visdažādākajām novirzēm no normas. Tomēr no viņu pagātnes un arī tagadējās dzīves uzrodas nepiederošie, kuri vēlas Džemstonu ģimenes impēriju iznīcināt.

 

Šanči un leģenda par desmit gredzeniem (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, 2021), filma pieejama no 17. janvāra.

Austrumu cīņu meistaram Šanči nāksies stāties pretī saviem pagātnes rēgiem, kamēr noslēpumainā organizācija "Desmit gredzeni" cenšas ievilkt viņu prasmīgi savērptu intrigu tīklā. ASV supervaroņu filma ir balstīta uz Marvel Comic izdevumiem par Šanči. Filma ir astoņu finansiāli ienesīgāko filmu vidū 2021. gadā. Saņēmusi pozitīvas kino kritiķu atsauksmes, kurās tiek slavēta cīņu ainu horeogrāfija, Āzijas kultūras mantojuma atspoguļojums un popularizēšana.

 

Atrast sevi (Somebody Somewhere, 2022, HBO), seriāls pieejams no 20. janvāra.

Jaunais komēdijseriāls seko Semai, īstenai Kanzasas iedzīvotājai, kura dažnedažādiem veidiem mēģina iederēties dzimtajā pilsētā. Kamēr Sema cīnās ar zaudējumiem un pieņemšanu, dziedāšana ir viņas glābiņš. Tā ved viņu ceļojumā, kā arī ļauj atklāt vietējos iedzīvotājus un starp viņiem arī "savējos". Savu vietu tomēr ir iespējams atrast!

 

Bezvēsts pazudušās (2022), 2. sezona, daudzsēriju filma pieejama no 20. janvāra.

Tet studio piedāvā daudzsēriju filmas jauno sezonu. Jaunais žurnālists Toms ierodas mazpilsētā Mēronā, lai apskatītu vietu, kurā reiz zaudējis savu ģimeni, bet negaidīti nokļūst traģisku un šokējošu notikumu epicentrā. Pilsētas vienīgā fabrika tiek slēgta, un lielākā daļa mazpilsētas iedzīvotāju negaidīti zaudē darbu. Sāk attīstīties sekta, kas iedzīvotājus sadala starp tās atbalstītājiem un noliedzējiem un izrādās, ka ļaunākais vēl tikai gaidāms… Ar izcilu un skatītāju iemīļotu, kā arī jaunu talantīgu aktieru – Andreja Alena, Imanta Strada, Jura Žagara, Kristīnes Nevarauskas, Rēzijas Kalniņas, Ievas Segliņas, Niklāva Kurpnieka, Andra Keiša, Andra Daugaviņa dalību.

 

Miljardi (Billions, 2022), 6. sezona, seriāls pieejams no 24. janvāra.

Seriāls jau kopš 2016. gada aizrauj skatītājus ar divu ietekmīgu vīru – prokurora un riska ieguldījumu fonda karaļa – savstarpējo cīņu Volstrītā. Jauno sezonu patiešām var skatīties, nenolaižot acis no ekrāna. Lai arī sērijas ir strukturētas citādāk nekā skatītāju jau iepazītās, tās tik un tā ir ļoti saistītas. Visiem varoņiem joprojām ir savas vajadzības un vēlmes, kuras nemitīgi var ļoti nonākt pretrunā ar citiem seriāla varoņiem.

 

Death of Telemarketer (2020), filma pieejama no 24. janvāra.

Filma seko viltīgam telemārketinga darbiniekam, kurš nonāk dzīvības vai nāves situācijā.  Viņš tiek turēts kā ķīlnieks – lai uzvarētu bada spēļu stila pārdošanas konkursā, viņam tiek draudēts ar ieroci, pieprasot apkrāpt pusmūža vīrieti.

 

Zelta laikmets (The Gilded Age, 2022, HBO), seriāls pieejams no 27. janvāra.

Amerikas zelta laikmets bija ekonomisko pārmaiņu laiks, milzīgs konflikts starp vecajiem darba paņēmieniem un pavisam jaunām sistēmām, kā arī milzīgu nopelnītu un zaudētu bagātību periods. Uz šo pārvērtību fona 1882. gadā jaunā Mariana Brūka pēc tēva nāves pārceļas no Pensilvānijas laukiem uz Ņujorku, lai dzīvotu kopā ar savām tantēm Agnesi van Reinu un Adu Brūku. Vai Mariana, būdama pakļauta apkārt notiekošajam un atrodoties uz modernā laikmeta sliekšņa, ievēros sabiedrībā pastāvošos noteikumus, vai arī izvēlēsies savu ceļu?