Filmas un seriāli jūlijā

Filmas un seriāli jūlijā
30/06/2022

Jūlijā izklaides platformā Tet+ ar spraigiem piedzīvojumiem un aizaujošiem fantastikas elementiem skatītus priecēs plašs supervaroņu filmu piedāvājums, ko pasaulē iemīļojuši miljoniem skatītāju: "Atriebēji: Bezgalības karš", "Atriebēji: Noslēgums", "Galaktikas sargi: 2. daļa" "Tors: Ragnarjoks"’, "Karību jūras pirāti: Salazara atriebība", "Morbiuss". Romantikas cienītāji atbilstošāko saturu varēs gūt filmās "Precēsimies" un "Vestsaidas stāsts". Viegla izklaide ar kriminālistisku noskaņu, bet vienmēr laimīgām beigām, būs skatāma seriālos "Vera" un "Agatas Kristi Hjersons". Paši jaunākie varēs izklaidēties, skatoties "Tutas lietas".

 

HBO piedāvājumā jaunākie seriāli – Starpgalaktikas, Slepkavība kotedžā, Mājas, Patriks Melrouzs, Rivjēra un Izeja. Savukārt filmu klāsts tiks papildināts ar Laimīgā ģimenīte, Franču svīta un Adele zeltā.

 

Atriebēji: Bezgalības karš (Avengers: Infinity War, 2018), filma pieejama no 1. jūlija

Kamēr Atriebēji un viņu sabiedrotie turpina aizstāvēt pasauli no dažādiem apdraudējumiem, vēl nebijuša apmēra briesmas gatavojas ierasties no kosmosa plašumiem. Starpgalaktiskais tirāns ir apņēmies savākt visus sešus Bezgalības akmeņus – tiem piemīt neiedomājams spēks, ar kura palīdzību ir iespējams mainīt realitāti atbilstoši savām vēlmēm. Viss, ko Atriebēji ir piedzīvojuši agrāk, gatavoja viņus šim izšķirošajam brīdim, un vēl nekad Zemes tālākais liktenis nav bijis tik neparedzams. Lomās – Zoja Saldana, Skārleta Johansone, Kriss Evanss, Kriss Prats un citi.

 

Karību jūras pirāti: Salazara atriebība (Pirates of the Caribbean: Salazar's Revenge, 2017), filma pieejama no 1. jūlija

Kapteinis Džeks Sperovs ir izsmēlis savu veiksmi un atrodas neapskaužamā situācijā – viņam pa pēdām dodas senais ienaidnieks kapteinis Salazars, kurš kopā ar savu spocīgo komandu alkst iznīcināt visus pirātus uz pasaules. Palīdzēt izglābties var tikai varenais artefakts – Poseidona trejžuburis, kurš savam īpašniekam dāvā pilnīgu kontroli pār jūrām. Filmas galvenajās lomās ir Džonijs Deps, Džefrijs Rašs un Havjers Bardems. Šī ir "Karību jūras pirātu" sērijas piektā daļa.

 

Galaktikas sargi: 2. daļa (Guardians of the Galaxy Vol 2, 2017), filma pieejama no 1. jūlija

Visa raibā kompānija ir atgriezusies pilnā sastāvā! Joprojām viss notiek pa vecam – ar apbrīnojamu regularitāti kompānija turpina iekulties visdažādākajās situācijās un gandrīz vienmēr bez zaudējumiem (dažreiz pat ar ieguvumiem) veiksmīgi izkļūst no sarežģījumiem. Šoreiz viņu galvenais uzdevums būs atminēt Galaktikas lielāko noslēpumu: kurš īstenībā ir Pītera Kvila tēvs? Filmas galvenās lomas attēlo Kriss Prats, Zoja Saldana, Deivs Batista, Vins Dīzels, Bredlijs Kūpers un citi.

 

Tors: Ragnarjoks (Thor: Ragnarok, 2017), filma pieejama no 1. jūlija

Atgriezies Asgardā, lai atrastu noslēpumaino ienaidnieku, kurš meklē Bezgalības akmeņus, Tors uzzina, ka viņa brāļa Loki rīcība ir pietuvinājusi karaļvalsti briesmīgam notikumam – Ragnarjokam jeb pasaules un dievu bojāejai, pēc kuras sāksies jauna kārtība. Leģenda vēsta, ka tas nozīmē pēdējo kauju, pēc kuras Asgarda tiks iznīcināta. Toram nāk palīgā Halks un viņiem abiem aci pret aci būs lemts sastapties ar visu deviņu pasauļu ļaunāko ienaidnieku.  Filma ir balstīta uz Marvel Comics tāda paša nosaukuma tēlu. Lomās – Keita Blānšeta, Antonijs Hopkins, Marks Ruffalo, Benedikts Kamberbačs un citi.

 

Klusā nakts (Silent Night, 2021), filma pieejama no 1. jūlija

Labāko draugu kompānija sabrauc Nellas un Saimona smalkajā ārpilsētas villā, lai svinētu Ziemassvētkus... vienkārša iemesla dēļ – pēdējoreiz. Zemi pamazām ieskauj cilvēcei katastrofāls indīgu gāzu mākonis. Rīt tas apņems visu planētu. Tuvojas pasaules gals, nav cerības izdzīvot. Labākajiem draugiem vēl atlicis laiks līdz rītam, un tas ir jāpavada tā, kā vēl nekad! Lai pēdējā nakts paietu ideāli, tā ir jāsvin ar plašu vērienu un noteikti viss jāsabojā, jāsāk izskaidroties, kurš kuru mīl vai nīst, jānožēlo grēki, jāatklāj noslēpumi, slepus jāskūpstās un līdz asarām jāraud vai jāsmejas. Cik gan daudz var uzzināt par tiem, ar kuriem kopā pavadītas jautrības pilnas stundas, kad šampanietis plūdis straumēm! Visam jābūt kolosāli – gardi, jautri un stilīgi! Spēcīgas emocijas ir nodrošinātas – kad nāve uzglūn, var atļauties daudz ko. Galvenajās lomās aktieri Kīra Naitlija, Metjū Guds, Anabella Volisa, Lilija Roza Depa un jaunā zvaigzne Romens Grifins Deiviss.

 

Precēsimies (Marry Me, 2022), filma pieejama no 4. jūlija

Popmūzikas superzvaigznes un seksīgākais slavenību pāris pasaulē – Keta Valdesa un Bastians gatavojas precēties visas pasaules acu priekšā. Ceremonijā, kas tiks demonstrēta tiešraidē. Taču Keta mirkli pirms svinīgā notikuma uzzina, ka Bastians ir bijis viņai neuzticīgs, tāpēc nolemj apprecēties ar Čārliju – svešinieku no skatītāju pūļa. Vai divi cilvēki – katrs no pilnīgi citas pasaules var atrast ceļu viens pie otra un izveidot nākotni, kurā iederētos abi? Galvenajās lomās Dženifera Lopesa un Maluma.

 

Mara (2018), filma pieejama no 5. jūlija

Kriminālpsiholoģe Keita Fullere tiek norīkota vīrieša slepkavības izmeklēšanai. Vīrieti šķietami miegā nožņaudza viņa sieva. Vienīgā lieciniece ir viņu astoņus gadus vecā meita Sofija. Kamēr Keita iedziļinās sena dēmona noslēpumā, kurš miegā nogalina cilvēkus, viņa piedzīvo tādus pašus simptomus kā visi iepriekšējie upuri. Viņa iet cauri šim murgam, lai glābtu sevi un Sofiju.

 

Pēdējās dienas uz Marsa (Last days on Mars, 2013), filma pieejama no 5. jūlija

Astoņi astronauti beidz pētījumus uz Marsa, bet 20 stundas pirms sešus mēnešus ilgušās misijas sekmīga noslēguma viens no zinātniekiem atrod ko pārsteidzošu. Unikālais organisms zibenīgi inficē daudzus apkalpes locekļus, un pat drīzā aizlidošana no planētas nesola glābiņu. Astronautiem ne vien jāglābj sava dzīvība, bet arī jāpasargā Zeme no briesmīgā vīrusa.

 

Vera (Vera, 2011), 4. un 5. sezona, seriāls pieejams no 5. jūlija

Ar jaunām sezonām atgriežas seriāls "Vera". Neviens noziegums detektīvei Verai Stenhoupai nepaliek neatrisināts.  Apbruņojusies ar asu prātu, izcilām dedukcijas spējām un neparastu šarmu, viņa sevi velta tikai un vienīgi darbam, kas vienmēr ir izaicinājumu un briesmu pilns. Krimināldrāmas seriāls, kura pamatā britu rakstnieces Annas Klīvsas romānu sērija.

 

Izglāb mani (Rescue me, 2004), 1. un 2. sezona, seriāls pieejams no 5. jūlija

septembrī ugunsdzēsējs Tomijs Gevins zaudēja vairākus draugus, tostarp savu brālēnu un vienlaikus labāko draugu Džimiju, kā arī daļu no paša dvēseles un veselā saprāta. Trīs gadus vēlāk viņa dzīve joprojām ir sabrukusi. Tomijs ir nepacietīgs, pret sevi riebīgs, liekulīgs, manipulatīvs nelabojams alkoholiķis, kurš cieš no smagas vainas apziņas pēc 11. septembrī pārdzīvotā. Lai arī Tomijs kā ugunsdzēsējs ir drosmīgs un varonīgs, viņa tuvākie cilvēki viņu tomēr uzskata par savtīgu un reizēm arī neuzticamu.

 

Franču svīta (Suite Francaise, 2014), HBO, filma pieejama no 7. jūlija

Francija, 1940. gads. Pirmajās okupācijas dienās skaistā Lūcija Anželjēra ir ieslodzīta  kopā ar savu vīramāti, jo abas gaida ziņas par viņas vīru – kara gūstekni. Viņu mazajā pilsētiņā sāk ieplūst Parīzes bēgļi, kam drīz seko vācu karavīru pulks. Viņi apmetas ciema iedzīvotāju mājās. Lūcija sākotnēji cenšas ignorēt izskatīgo un izsmalcināto vācu virsnieku Bruno fon Falku, kurš uz laiku uzturas pie viņām. Taču drīz vien spēcīga mīlestība viņus saved kopā un ieved kara traģēdijā. Filma balstīta uz Irēnas Nemirovskas tāda paša nosaukuma romāna motīviem.

 

Starpgalaktikas (Intergarlactic, 2021), HBO, seriāls pieejams no 7. jūlija

Ir 2143. gads. Kosmosa nomalē bezbailīga jauna policiste un galaktikas pilote Eša Hārpera, zaudē savu izcilo karjeru pēc tam, kad viņa tiek nepatiesi apsūdzēta nodevībā un notiesāta trimdā uz tālu cietuma koloniju. Atrodoties uz gūstekņa transporta kuģa, ieslodzītās sievietes sarīko dumpi un pārņem vadību, lai sasniegtu Arkādiju — mītisku paradīzi, kur noziedznieki var būt brīvi. Būdama vienīgā pilote, kura var viņas tur nogādāt, Eša ir spiesta viņām pievienoties, dodoties uz tālu galaktiku ar neskaidru nākotni.

 

Agatas Kristi Hjersons (Agatha Christie's Hjerson, 2021), seriāls pieejams no 7. jūlija

Skatītāji varēs sekot līdzi bijušajam kriminālizmeklētājam Svenam Hjersonam, kurš ir bijis iesaistīts vairāku Zviedrijas sarežģītāko noziegumu risināšanā. Jau dažus gadus viņš vairs nav uzmanības centrā. Viņa dzīve ir pilna ar ikdienas rutīnu, vegānisku diētu, īpašu vinila plašu kolekcionēšanu un absolūti neticamu mīlestību uz tenkām. Lai izpētītu jaunas un aizdomīgas izmeklēšanas, viņš sāk strādāt kopā ar spītīgu televīzijas producenti Klāru Sandbergu.

 

Tutas lietas (2019), 1. sezona, bērnu raidījums pieejams no 7. jūlija

Cik rokai ir pirkstu? Kā pagatavot kūku no smiltīm? Un kā skan bungas? Izzinot sevi un pasauli, bērniem ir daudz jautājumu. Videostāstos sirsnīgā un izglītojošā veidā mazajiem skatītājiem vecumā no viena līdz trīs gadiem šis un vēl daudz kas cits tiek skaidrots viņiem saprotamā valodā. Raidījuma galvenā varone ir jaukā meitene, bērnu draudzene Tuta. Viņa mazajiem jautru rotaļu veidā māca pašus pirmos vārdus, krāsas, dziesmiņas un skaitļus. Kopā ar Tutu jaunas lietas bērniem apgūt palīdz arī draudzīgā un ziņkārīgā Lapsa.

 

Atriebēji: Noslēgums (Avengers: Endgame, 2019), filma pieejama no 11. jūlija

Atriebēju komandas izdzīvojušajiem un viņu sabiedrotajiem ir jāizstrādā jauns plāns, kas palīdzētu stāties pretī Tanosa postošajai darbībai. Pēc pēdējās kaujas, kura bija pati masveidīgākā un traģiskākā visā Atriebēju cīņu vēsturē, katra pieļautā kļūda var kļūt liktenīga ne tikai Zemei, bet arī Visumam. Šis ir tiešs turpinājums 2018. gada filmai "Atriebēji: Bezgalības karš", kā arī turpinājums 2012. gada filmai "Atriebēji" un 2015. gada filmai "Atriebēji: Ultrona laikmets". "Atriebēji: Noslēgums" ir Marvel Cinematic Univers 22. izdotā filma. Lomās - Roberts Daunijs jaunākais, Kriss Evanss, Marks Ruffalo, Kriss Hemsvorts, Skārleta Johansone, Džeremijs Renners, Dons Čīdls un citi.

 

Mūžīgie (Eternals, 2021), filma pieejama no 13. jūlija

Mūžīgie ir ģenētiski uzlabotas pārcilvēku rases pārstāvji, kuri slepus apdzīvo Zemi. Eksperimenta rezultātā radušies daudzus miljonus gadus atpakaļ, viņi ir apveltīti ar visneiedomājamākajām superspējām un jau tūkstošiem gadu aizstāv cilvēkus no monstrozajiem Deviantiem. Taču virkne notikumu, ko aizsāka Tanosa ierašanās, beidzot likusi viņiem atklāt sevi un stāties pretī jaunam izaicinājumam. ASV supervaroņu filma, kas balstīta uz Marvel Comics tāda paša nosaukuma komiksu motīviem.  

 

Slepkavība kotedžā (Murder At The Cottage, 2021), HBO, seriāls pieejams no 14. jūlija

Divas dienas pirms Ziemassvētkiem 1996. gadā, Sofija Toskana du Plantjē tika brutāli noslepkavota savā brīvdienu kotedžā Šulā, Rietumkorkā. Slepkavība satricināja kluso Īrijas pilsētu, un 24 gadus vēlāk lieta joprojām ir noslēpumā tīta. Seriālā sešas reizes Oskara balvai nominētais režisors Džims Šeridans apkopo oriģinālos pierādījumus, vēl neredzētus kadrus un intervijas ar iesaistītajiem un Sofijas tuvākajiem cilvēkiem, lai mēģinātu saprast, kas īsti notika.

 

The King's Man: Pirmā misija (The King's Man, 2021), filma pieejama no 15. jūlija

Organizācija "Kingsman" ir specdienestu elite, kurā tiek iesaistīti labākie no labākajiem. Viņi ir lieliski apmācīti, un viņu paveiktais cilvēces labā ir slēpts no ziņkārīgo acīm. Viens no pirmajiem un pašiem talantīgākajiem aģentiem organizācijas vēsturē ir Konrāds – Oksfordas hercoga dēls, kurš vienmēr ir sapņojis ar visu sirdi kalpot Anglijai, taču tika ierauts spiegu pasaules bīstamajās spēlēs.

 

Kapteine Mārvela (Captain Marvel, 2019), filma pieejama no 18. jūlija

Pēc nonākšanas kontaktā ar citplanētiešu rasi gaisa spēku pilote Kerola Denversa iegūst neparastas spējas un kļūst neievainojama. Tagad Kapteinei Mārvelai nāksies aprast ar to, ka kļuvusi par vienu no Zemes varenākajām supervaronēm, viņa kļūs arī par galveno ieroci Galaktiskajā karā starp divām citplanētiešu rasēm. Šī bija 2019. gada piektā ienesīgākā filma.

 

Mājas (Hausen, 2018), HBO, seriāls pieejams no 21. jūlija

Pēc mātes nāves 16 gadus vecais Juri un viņa tēvs Jašeks pārceļas uz vecu paneļa māju pilsētas nomalē. Kamēr Jašeks mēģina rūpēties par sevi un dēlu, ikdienā strādājot kā ēkas apsaimniekotājs, Juri pamazām atklāj, ka mājā mīt ļaunums, kas pārtiek no iemītnieku ciešanām. Viņam kopā ar pārējiem īrniekiem ar to ir jācīnās.

 

Infinite Storm (2022), filma pieejama no 25. jūlija

Pieredzējusi alpīniste kāpj Vašingtonas kalnā, tomēr pusceļā viņa dodas atpakaļ, pirms sasniedz virsotni, jo tuvojas milzīgs sniegputenis. Kāpjot lejā, viņa sastop vientuļu un grūtībās nonākušu vīrieti. Vēl pirms iestājas nakts un viņi padodas vētrai, alpīniste uzņemas viņus abus nogādāt drošībā.

 

The Rhythm Section (2020), filma pieejama no 26. jūlija

Filma stāsta par sievieti, kura grib atriebties cilvēkiem, kas organizēja lidmašīnas katastrofu, kurā gāja bojā visa viņas ģimene. Marka Burnela tāda pat nosaukuma trillera ekranizācija. Galvenajās lomās Bleika Laivlija un Ričards Breiks.

 

Vestsaidas stāsts (West Side Story, 2021), filma pieejama no 27. jūlija

Filma ir adaptācija Leonarda Bernstaina slavenajam 1957. gada mūziklam, un stāsta par mīlestību starp Toniju un Mariju. Viņi katrs nāk no dažādām, savā starpā karojošām Ņujorkas ielu bandām. Galvenajās lomās ir Natālija Vuda, Ričards Beimers un Rita Moreno.

 

Adele zeltā (Woman in Gold, 2015), HBO, filma pieejama no 28. jūlija

Sešdesmit gadus pēc bēgšanas no Vīnes Otrā pasaules kara laikā, Marija Altmane, turīga ebreju sieviete sāk savu ceļojumu, lai atgūtu nacistu sagrābtos ģimenes īpašumus, tostarp Gustava Klimta slaveno gleznu "Adeles Blokas-Baueres portets". Kopā ar savu nepieredzējušo, bet veiklo jauno juristu Rendiju Šēnbergu, viņa uzsāk lielu cīņu ar Austrijas valdību par slaveno Klimta gleznu, kas viņus aizved līdz pat ASV Augstākajai tiesaiun liek stāties pretī grūtajām pagātnes patiesībām. Galvenās lomas filmā atveido Helēna Mirena, Raiens Renoldss, Ketija Holmsa un citi.

 

Patriks Melrouzs (Patrick Melrose, 2019), HBO, seriāls pieejams no 28. jūlija

Piecu sēriju seriāls, kura pamatā ir Edvarda Aubina romāns. Vairāk nekā piecus gadu desmitus no 1960. gadiem līdz 2000. gadu sākumam bagātais Patriks Melrouzs mēģina pārvarēt savas atkarības un dēmonus, kas sakņojas viņa nežēlīgā tēva un nolaidīgās mātes vardarbībā. No priviliģētas, bet dziļi traumatiskas bērnības Dienvidfrancijā līdz smagai atkarībai divdesmit gadu vecumā Ņujorkā, un, visbeidzot, ceļā uz atveseļošanos mājās Lielbritānijā.

 

Izeja (Exit, 2019), 1. un 2. sezona, HBO, seriāls pieejams no 28. jūlija

Seriāla darbība risinās finanšu slepenajā un vienlaikus ekskluzīvajā pasaulē, kurā četri draugi no Oslo rietumu puses meklē izeju no savas ikdienas. Viņiem ir raksturīga narcistiska uzvedība un no malas izskatās, ka viņu dzīve ir ļoti veiksmīga, taču viņu dienas kļūst par pastāvīgu žonglēšanu ar saistībām, naudu un meliem, kā arī viņu slāpēm pēc vardarbības, narkotikām un seksa. Seriāls piedāvā iespēju sekot viņu dzīvei īpašumos Oslo rietumu pusē, augstceltņu birojos, brīvdienu mājās Norvēģijā un ārzemēs, kā arī ekskluzīvai ballītes vietai, kas viņiem pieder un par ko viņu dzīvesbiedres nezina. Seriāla pamatā ir patiesi stāsti, kas iegūti intervijās ar četriem ļoti veiksmīgiem investoriem Oslo. Tā ir realitāte, kas līdz šim palikusi neredzama. Varbūt tāpēc, ka patiesība joprojām ir daudz svešāka un tumšāka nekā izdomājums?

 

Rivjēra (Riviera, 2017), HBO, seriāls pieejams no 28. jūlija

Seriāls stāsta par amerikāņu mākslas darbu tirgotāju Džordžīnu Klios, kuras idilliskā dzīve tiek sadragāta pēc tam, kad viņas laulātais draugs, miljardieris iet bojā jahtas eksplozijā. Pavisam drīz viņa sāk saprast, ka ir nokļuvusi bīstamā pasaulē, kas ir pilna melu, noslēpumu, vardarbības un slepkavību. Džordžīnai nekas cits neatliks, kā izkāpt no savas komforta zonas, lai aizstāvētu savu ģimeni un sevi. Galvenajā lomā Džūlija Stailza.

 

Murgu aleja (Nightmare Alley, 2021), filma pieejama no 29. jūlija

Krāpnieks Stens Kārlails apvienojas ar sievieti-psihiatri Lilitu Riteri, lai varētu izspiest naudu no lētticīgajiem cilvēkiem ar domu lasīšanas šoviem, kuros notiek arī saiknes meklēšana ar viņpasauli. Taču šī nodarbe kļūst daudz bīstamāka un sarežģītāka, nekā likās pirmajā acu uzmetienā. Filma ir balstīta uz 1946. gada Viljama Lindseja Grešama tāda paša nosaukuma romāna, un tā ir otrā grāmatas adaptācija pēc 1947. gada versijas. Galvenajās lomās Bredlijs Kūpers, Keita Blanšeta, Toni Kolete un citi.

 

Morbiuss (Morbius, 2022), filma pieejama no 29. jūlija

Zinātnieks, ķīmiķis Maikls Morbiuss jau sen cenšas atrast, kā izārstēt retu ģenētisko slimību, kas tiek pārnesta caur asinīm. Viņš liek eksperimentēt ar sikspārņiem, nenogurstoši eksperimentē un testē jaunas narkotiku formulas. Bet reiz viņš nejauši inficējas ar tā saucamā "vampīrisma" vīrusu. Tagad viņš ienīst dienasgaismu un izjūt slāpes pēc cilvēku asinīm. Tā kā Morbiuss nevēlas kaitēt nevainīgiem cilvēkiem, viņš nolemj dzert asinis tikai no antivaroņiem un ļaunajiem bandītiem, nepamanot, kā viņš pats pārvēršas par negatīvu varoni.