"Caur ērkšķiem uz…" atklāj jauno sezonu ar foto izstādi un kopā radītu mākslas darbu

"Caur ērkšķiem uz…" atklāj jauno sezonu ar foto izstādi un kopā radītu mākslas darbu
06/09/2022

Iedvesmojoties no sociālā projekta "Caur ērkšķiem uz…" skarbajiem dzīvesstāstiem un drosmi doties pretim pārmaiņām, mākslinieks Viesturs Holenders jeb Holis kopā ar šova jaunās sezonas dalībniecēm radījis īpašu mākslas darbu "Izlaušanās jaunai dzīvei." Tas ir kā simbolisks vēstījums tam, cik svarīgi ir nesamierināties ar grūtībām, bet gan drosmīgi atsperties no dzīves zemākā punkta, lai būvētu sevi no jauna. "Spray art" tehnikā veidotā glezna kopā ar TV projekta dalībnieču portreta lielformāta fotogrāfiju izstādi un dzīvesstāstiem no 5. līdz 14. septembrim apskatāma Rīga Centrālās dzelzceļa stacijā pie B tuneļa.

 

Izstādē redzams ne tikai "spray Art" tehnikā veidotais mākslas darbs, bet arī 11 lielformāta fotogrāfijas ar šokējošiem sieviešu dzīves stāstiem. Vardarbība, atkarības, cīņa par izdzīvošanu, likuma pārkāpšana, bērnu namu ikdiena un "sistēmas" skaudrums – dzīve šīs sievietes nav saudzējusi, taču viņas ir apņēmības pilnas darīt visu, lai atbrīvotos no kaitīgajiem ieradumiem, nokārtotu rēķinus ar pagātni, iemācītos būt labākas mammas un savu nākotni veidotu uz daudz stabilākiem pamatiem. Katrs "Caur ērkšķiem uz…" dzīvesstāsts ir pierādījums, ka tikai un vienīgi katra paša spēkos ir mainīt savu dzīvi.

 

"Pārstāvu ielu mākslas virzienu un šī kultūra, lai arī cik skarba varētu kādam šķist, ir tieša un lojāla. Tādēļ uzskatu par savu pienākumu iespēju robežās - spert atbalstošu soli pretī tiem, kurus dzīve nav lutinājusi. Tieši par atbalstu ir šī kopdarba radīšana," saka SprayArt mākslinieks Viesturs Holenders.

 

Izstādes apmeklētājus ar savu stāstu pārmaiņām iedvesmos 21 gadus jaunā Katrīna, kura piedzīvojusi traģēdiju, kad acu priekšā nogalināja viņas māti. Dzīves pārdzīvojumus atklās 19 gadus jaunā taisnības cīnītāja Lilita. Viņa augusi ar patēvu, kurš viņu seksuāli izmantoja, bet pusaugu gados jaunietei nepatiesi piedēvēta psihiska saslimšana. Arī 28 gadus vecā rīdziniece Gunita, kuru pusotra gada vecumā atrada piesietu kūtī. Viņa uzaugusi audžuģimenēs, kur cieta no vardarbības, bet šobrīd par visu vairāk sieviete sapņo tikt galā ar atkarību no vīriešiem, kļūt patstāvīga un iemantot vēl vienu iespēju būt labai mammai. Tāpat foto stāstos ir iespēja iepazīt arī citas, "Caur ērkšķiem uz…" jaunās sezonas dalībnieces.

 

Jau drīzumā – no 8. septembra izklaides platformā Tet TV+ [1], bet no 15. septembra ceturtdienās plkst. 21.00, televīzijā sievietēm "STV Pirmā!" – pie skatītājiem nonāks sociālā projekta "Caur ērkšķiem uz…" pati skaudrākā – piektās jubilejas sezona. Tā solās būt pārdzīvojumiem piepildīta, jo dāmas savu ceļu pretim pārmaiņām sāks no nosacīti zemākā punkta – viņas iejutīsies Olaines cietuma ieslodzīto ādā, kur mācīsies apzināties dzīves skarbāko pusi. Tālāk viņas dosies uz Bruknu, kuru par mājām izvēlējušies daudzi atkarību mākti ļaudis, lai priestera Andreja Mediņa vadībā saskatītu dzīves patieso jēgu. Izgājušas cauri pārbaudījumiem, viņas nonāks greznā savrupmājā Siguldas pusē, kur kopā ar ekspertiem strādās pie nākotnes plānu īstenošanas.

 

Foto no "Caur ērkšķiem uz…" jaunās sezonas un projekta dalībnieču portreta lielformāta fotogrāfiju izstādes atklāšanas pasākuma

 

[1] Iepriekš atpazīstama kā Tet+ www.tet.plus.