Meklēt tet.lv

Ar četrām jaunākajām latviešu filmām dodies kino ceļojumā savā mājas kinozālē

Ar četrām jaunākajām latviešu filmām dodies kino ceļojumā savā mājas kinozālē
05/11/2021

Ekskluzīvas latviešu filmu pirmizrādes kino cienītāju mājās – tā varētu nosaukt šī brīža īpašo situāciju, kad teju ikvienam interesentam ir iespēja savos ekrānos noskatīties pavisam jaunas vietējās filmas. Vien īsu brīdi pabijušas uz lielajiem ekrāniem, filmas "Kur vedīs ceļš", "Bedre", "Tizlenes", kā arī daudzsēriju mākslas filma "Emīlija. Latvijas preses karaliene" gaida savus skatītājus, lai kopīgi dotos aizraujošā kino ceļojumā un baudīt izcilu latviešu aktierspēli izklaides platformā Tet+ un Helio interaktīvājā televīzijā!

 

Pirmais latviešu vesterns "Kur vedīs ceļš"

Piedzīvojumu vesterns, kura darbība norisinās Latvijā 19. gadsimta beigās. Filma ir stāsts par jaunu meiteni Evu, kura ir aristokrāte un ir uzaugusi baltvācu barona aizbildniecībā. Īsi pirms barona ieplānotajām Evas laulībām ar kādu savdabīgu Vīnes grāfu, Eva un viņas guvernante Magda nolemj pretoties barona iecerēm un īsteno bēgšanas plānu. Taču notiekošajā negaidīti iesaistās latviešu zemnieks Mikus, kuru nu tur aizdomās par jaunās dāmas nolaupīšanu. Barona rokaspuiši, valsts kriminālizmeklētājs, ungāru kovbojs un citi varoņi dodas ceļā, lai pazudušos jauniešus atrastu, jo Eva kā izrādās ir lielu bagātību mantiniece.

 

Filmas režisors: Matīss Kaža. Izklaides platformā Tet+ ir pieejamas arī citas Matīsa Kažas filmas, kura ir izpelnījušās skatītāju interesi, piemēram, "Klejotāji", "Kino un mēs" un "Vienu biļeti, lūdzu!".

 

"Kur vedīs ceļš" piedzīvos pirmizrādi  Baltijas filmu festivālā Ņujorkā, kas norisināsies no 5. līdz 14. novembrim. Sešās nominācijās izvirzīta nacionālajai kino balvai "Lielais Kristaps".

 

Lomās: Žanete Zvīgule, Toms Veličko, Vilis Daudziņš, Agnese Budovska, Kaspars Znotiņš, Egons Dombrovskis, Andris Keišs, Jānis Skutelis, Inese Kučinska.

 

Filmas treileris.

 

Sabiedrība šķēršgriezumā filmā "Bedre"

Filma ir veidota pēc Janas Egles stāstu motīviem. Tās centrā ir desmitgadīgais Markuss, kuram jāpielāgojas jaunajai dzīvei laukos pie omes. Pēc incidenta ar kaimiņu meiteni Emīliju ciema iedzīvotāji uz zēnu sāk lūkoties ar neiecietību un aizdomām, līdz nejaušības rezultātā viņš atrod patvērumu pie noslēpumainā vientuļnieka Jūrnieka, kurš dzīvo meža nomalē.

 

Filma astoņās nominācijās pretendē nacionālajai kino balvai "Lielais Kristaps", tai skaitā kategorijās "Labākā filma", "Labākais režisors", "Labākais adaptētais scenārijs".

 

Pēc ekspertu komisijas lēmuma, filma izvirzīta arī kā Latvijas pieteikums ASV kinoakadēmijas balvai jeb "Oskaram" kategorijā "Labākā ārzemju filma / Best International Feature Film". 2021. gadā filma ir jau saņēmusi "Grand Prix" Lībekas kinofestivālā.

 

Režisore: Dace Pūce. Šī ir viņas debija pilnmetrāžas spēlfilmā.

Lomās: Damirs Onackis, Dace Everss, Egons Dombrovskis, Agata Buzek un citi. Filmas radošajā komandā – operators Gatis Grīnbergs, māksliniece Laura Dišlere, kostīmu māksliniece Liene Bite, grima māksliniece Anete Šidlovska, gaismu meistars Toms Ločmelis, scenārija autori Monta Gāgane un Pēteris Rozītis, režisora pirmais asistents Katrīna Tomašicka, producente Elīna Jozauska, izpildproducente Gunda Bergmane, montāžas režisors Jussi Rautaniemi, komponists Valters Pūce, skaņu režisors Varis Kurmiņš. Mūzikas ierakstā piedalījušies "Sinfonietta Rīga" mūziķi ar diriģentu Normundu Šnē un Rīgas Doma zēnu koris Mārtiņa Klišāna vadībā.

 

Filmas treileris.

 

Fascinejošs un vēsturiski skaudrs stāsts daudzsēriju filmā "Emīlija. Latvijas preses karaliene"

Filmas stāsts sešās spēlfilmās un vienā dokumentālā sērijā aptver laika periodu no Emīlijas Benjamiņas izdotā žurnāla "Atpūta" pirmsākumiem līdz viņas bojāejai Sibīrijā. Katra sērija atspoguļo kādu zīmīgu Emīlijas Benjamiņas dzīves posmu, parādot dažādas viņas personības šķautnes – ģimenes dzīvi, uzņēmējdarbību, sociālā statusa nostiprināšanu, ietekmi uz politiskajām un kultūras norisēm 20. un 30. gados un beigu beigās pašas darbinieku nodevību. Ar šo spēcīgo sievieti stāsta centrā filmā tiek parādīta Latvijas sabiedrība visā tās krāsainībā. Skatītājiem ir pazīstamas daudzas vēsturiskas personas –  Antons Benjamiņš, Jānis Benjamiņš, Kārlis Skalbe, Jānis Ziemeļnieks, Vilis Lācis, Jānis Kārkliņš, Annija Simsone, Pēteris Blaus, Jūlijs Lācis, Augusts Kirhenšteins.

 

Scenāriju veidojuši Baņuta Rubess, Ivo Briedis, Aiva Birbele, Tabita Rudzāte, konsultanti – Māra Zālīte, Ineta Lipša, spēlfilmu sēriju režisori ir Kristīne Želve, Andis Mizišs, Dāvis Sīmanis, dokumentālās sērijas režisors – Gints Grūbe, operators – Andrejs Rudzāts, filmas mākslinieki – Kristīne Jurjāne un Aivars Žukovskis, montāžas režisori – Andris Grants, Paula Popmane un Armands Začs, komponists – Kārlis Auzāns, skaņu režisors – Ernests Ansons, galvenais producents – studija Mistrus Media, Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe, kopproducenti Tet studio un Latvijas Televīzija.

 

Lomās: Guna Zariņa, Juris Bartkevičs, Raimonds Celms, Baiba Broka, Ligita Dēvica, Inga Tropa-Fišere, Artūrs Skrastiņš, Anta Aizupe, Ģirts Krūmiņš, Uldis Anže, Jēkabs Reinis, Lauris Dzelzītis, Dainis Gaidelis, Edgars Ozoliņš, Gatis Maliks, Arnolds Osis un citi.

 

10 nominācijas nacionālajai kino balvai "Lielais Kristaps" un pirmizrādi  piedzīvos Baltijas filmu festivālā Ņujorkā, kas norisināsies no 5. līdz 14. novembrim.

 

Filmas treileris:

 

Filma "Tilzenes" ļauj atgriezties 90-tajos

Filmas darbība norisinās 1999. gadā. Tuvojas millenium, un trīs devītklasnieces Sarmīte, Sveta un Katrīna  nolemj mainīt savu dzīvi un no klases apsmietākajām "tizlenēm" pārvērsties par skolas populārākajām meitenēm. Taču ne viss iet kā plānots, un meitenēm nākas saprast, ka izlikšanās par to, kas neesi, nenes nedz laimi, nedz stilīgumu, un diemžēl dzīvē viss nenotiek kā kino.

 

"Tizlenes" ir režisores Martas Elīnas Martinsones debijas pilnmetrāžas filma, kuru producējusi Latvijas filmu studija Ego Media, sadarbojoties ar vietējā satura ražotāju Tet studio un mediju grupu TV3 Group.

 

Galvenajām lomām izvēlētas skolas vecuma aktrises – Asnāte Sofija Rožkalne, Ludmila Karpova, Kartīna Dambeniece un Gerda Embure. Filmā piedalās arī pieredzējušu aktieru ansamblis – Guna Zariņa, Daiga Kažociņa, Ģirts Krūmiņš, Imants Strads un Mārtiņš Kalita. Epizodiskas lomas tikušas arī šī laika populārās kultūras zvaigznēm, tostarp reperiem un sociālo tīklu platformu zvaigznēm Jānim Krīvēnam un Edgaram Bāliņam, kā arī reperei Viņa.

 

Radošā komanda: operators-inscenētājs Aigars Sērmukšs (LGC), mākslinieks Aivars Žukovskis, grima mākslinieces Zane Žilinska un Tamara Koubova, kostīmu māksliniece Jūlija Volkinšteine, aktieru atlases režisore Gunita Groša, komponists Rihards Zaļupe.

 

Nominēta 10 nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" kategorijās.

 

Filmas treileris: