Meklēt tet.lv

Aktuālo pasaules un Latvijas filmu un seriālu izlase septembrim

Aktuālo pasaules un Latvijas filmu un seriālu izlase septembrim
30/08/2021

Rudens TV ekrānos atnes krāšņumu – spilgtas un neaizmirstamas filmas, seriālus un šovus. Vietējā satura veidotājs Tet studio septembrī pie skatītājiem atnesīs ilgi gaidītas aktualitātes – sezonas vienu no gaidītākajiem notikumiem, daudzsēriju filmu "Emīlija. Latvijas preses karaliene", raidījumu jaunajiem vecākiem "Māmiņu klubs", patiesas emocijas un sarunas raidījumā "Pasaki to skaļi", piedzīvojumu šovus "Mīlas kemperis" un "Četri uz koferiem". Gados jaunākie skatītāji varēs iztēloties, kā ir iekļūs gleznā un vai tas maz ir iespējams – izklaidējošajā raidījumā sākumskolas bērniem "Mazā Mula lielajā mākslas pasaulē".

 

Ik vakaru var arī ieplānot kādu labu kino izcilai izklaidei. Dokumentāla Britnijas Spīrsas ikdienas izpēte skatāma filmā "Britnija Spīrsa. Fani, nauda un atņemtā brīvība". Uz patiesiem notikumiem balstīta filma ar dažādiem dzīves pagriezieniem un politiskiem satricinājumiem – "Ne viss ir zelts, kas spīd". Asa sižeta cienītājiem būs iespēja noskatīties "Pašnāvnieku vienība: Jaunā misija", "Dīvaine" un "Bosa līmenis". Nedaudz fantastikas varēs noķert filmā "Brīnumbērns" ar aktieriem Elizabeti Benksu un Deividu Denmenu.  Tāpat septembris atnesīs romantiskas un muzikālas filmas, "Uz slidenas takas", "Slepenā istaba", "Neviens" un "Tas, kas mūs šķir".

 

Britnija Spīrsa. Fani, nauda un atņemtā brīvība (The Battle For Britney: Fans, Cash And A Conservatorship, 2021), dokumentālā filma pieejama no 1. septembra

Žurnālists Mobēns Azhars cenšas atklāt patiesību, kas slēpjas aiz dzīves, kurai Britnija Spīrsa ir bijusi pakļauta pēdējos 13 gadus. BBC filma seko Mobēnam, kad viņš no Losandželosas dodas uz Britnijas dzimto pilsētu Kentvudu, Luiziānā. Mobēns iepazīstas ar aizrautīgiem dziedātājas faniem, pa ceļam apmeklējot tiesas sēdi un nonākot medijos skaļi izskanējušajā cīņā starp Britnijas komandu un aizrautīgajiem #FreeBritney kustības faniem. Viņš runā ar tiem, kuri atrodas abās žoga pusēs, pēc iespējas vispusēji aptverot joprojām atklāto stāstu par vienu no lielākajām popmūzikas superzvaigznēm. Filmā iekļautas vēl neredzētas intervijas.

 

Sazvērestība zemūdenē (Vigil2021), seriāls pieejams no 2. septembra

Seriāla darbība norisinās Skotijā, kad zvejas kuģa noslēpumainā pazušana un nāve uz kodolzemūdenes Trident klāja liek vietējai policijai nonākt konfliktā ar Jūras spēku un Lielbritānijas drošības dienestiem. Tiek sākta izmeklēšana uz sauszemes un jūrā par sazvērestību, kas apdraud Lielbritānijas kodolieroču atturēšanas būtību.

 

Pasaki to skaļi (2021), 3. sezona, raidījums pieejams no 2. septembra

No sirds pateiktiem vārdiem piemīt īpašs spēks – par to skatītāji pārliecināsies jaunajā "Pasaki to skaļi’ sezonā, kas sola daudz pozitīvu mirkļu, vērtīgu sarunu un patiesu emociju! Iemīļotas pašmāju slavenības – Agnis Čavars, Ingrīda Circene un Ausma Ziedone ­Kantāne, Igo, Evita Zālīte, Viktors Lapčenoks, Juris Cālītis, Žoržs Siksna, Žanna Dubska, Aleksandrs Pavlovs un daudzi citi – visas Latvijas priekšā pateiks skaļu paldies saviem dzīves skolotājiem, tuviem draugiem un nejauši satiktiem cilvēkiem, kas neatgriezeniski izmainījuši viņu dzīvi. 

 

Pašnāvnieku vienība: Jaunā misija (The Suicide Squad, 2021), filma pieejama no 3. septembra

Valdība apvienojusi pasaules lielākos ļaundarus un pavisam ķertus Belrevas cietuma ieslodzītos superslepenā specvienībā, kas tiek nosūtīta uz nomaļu un ienaidnieku apsēstu salu. Apbruņoti ar jaunāko tehnoloģiju ieročiem, viņi dodas cauri bīstamajiem džungļiem, lai veiktu iznīcināšanas misiju. Kā jau parasti – viena nepareiza kustība, un ar viņiem būs cauri. Filmas sižets balstīts uz DC Comics ļaundaru tāda paša nosaukuma komandu. Filmas režisors ir Džeimss Gans.

 

Mazā Mula lielajā mākslas pasaulē (Tet studio, 2021), 1. sezona, raidījums bērniem pieejams no 9. septembra

"Mazā Mula lielajā mākslas pasaulē" ir izglītojošs raidījums sākumskolas vecuma bērniem par mākslu, iesaistot Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā esošus mākslas darbus. Kā iekļūt iekšpus gleznas, un vai tas vispār ir iespējams? Ja piemīt burvju zinātkāres atslēdziņa un uzticams draugs, runājošs kaķis Bricis, tad pavisam noteikti – ir! Mazā Mula kopā ar raidījuma skatītājiem nokļūs gleznas pasaulē, iepazīsies ar tās vidi un tēliem, atrisinās dažādus noslēpumus un galu galā iemācīsies ko jaunu un aizraujošu!

 

Ne viss ir zelts, kas spīd (Georgetown, 2019), filma pieejama no 9. septembra

Šis aizraujošais patiesais stāsts ir pilns ar līkločiem, pagriezieniem un politiskiem satricinājumiem. Ekscentrisks un vienmēr runājošs sabiedriskais Ulrihs, kurš, šķiet, Vašingtonā visus ir apvijis ap pirkstu. Bet, kad viņa turīgā, labi zināmā un daudz vecākā sieva izrādās mirusi kopīgajās mājās, viņas meitai Amandai ir aizdomas, ka Ulrihs varbūt nemaz nav tāds, kā šķiet, jo policijas izmeklēšana sāk atklāt lielāku maldināšanu, kā kāds jebkad varētu iedomāties. Filma balstīta uz patieso stāstu par Violas Hermas Drathas slepkavību.

 

Māmiņu klubs (2021), raidījums pieejams no 9. septembra

Šoreiz līdzās atklātajām Rūtas Dvinskas sarunām ar Latvijā populāriem vecākiem, vērtīgiem ekspertu ieteikumiem, spilgtiem iedvesmas stāstiem un praktiskiem padomiem, raidījums atbalstīs, palīdzēs un stiprinās Latvijas ģimenes ar dažādām praktiskām rubrikām. Pirmo reizi skatītājiem būs unikāla iespēja dzīvot līdzi dokumentālajam seriālām „Tiekam pie bēbīša", kur ģimene darīs visu, lai ārstētu neauglību un beidzot sagaidītu savu mazulīti. Jaunajā sezonā durvis vērs arī „Bēbīšu klubs", kas mudinās dzīvot līdzi bērniņa gaidīšanai, dzemdībām un pirmajam dzīves gadam, bet seriāls "Mammu dzīve" parādīs, ar kādu realitāti sastopas jaunās māmiņas – bez rozā brillēm un ilūzijām, lai dotu spēku mammām tikt pāri krīzes brīžiem un atgūtu spēkus, kad dzīve šķiet apgriezusies kājām gaisā.

 

Četri uz koferiem (Tet studio, 2021), šovs pieejams no 9. septembra

Piedzīvojumos pa Eiropas skaistākajām valstīm – saulaino Itāliju, pasakaino dienvidu zemi Grieķiju, mīlnieku iecienītāko galamērķi Franciju un melno pludmaļu zemi Islandi – vedīs iemīļotais ceļojuma šovs "Četri uz koferiem". Pirmie ceļā pošas mūziķis un raidījumu vadītājs Lauris Reiniks, šova "Slavenības. Bez filtra" personība Magone Šutoviene, slavenā influencere Laura Ķīse jeb Laurlācis un restorāna "Hercogs" vadītājs Andris Rūmītis. Katram viena diena, lai pārsteigtu ceļabiedrus. Kura no slavenībām ceļabiedrus priecēs ar visinteresantāko izklaides programmu, gardākajiem ēdieniem un emocijām piepildītāko dienu? Kuri no viņiem izpelnīsies iespēju doties jau nākamajā "Četri uz koferiem" tūrē? Smiekli, pārpratumi, lieliska kompānija un aizraujošas dēkas – tas viss skatītājus gaida šova jaunajā sezonā! 

 

Dīvaine (Freaky, 2020), filma pieejama no 10. septembra

Septiņpadsmit gadus vecā Millija Keslere cenšas izdzīvot asinskārajos skolas gaiteņos un sadzīvot ar populāro vienaudžu bieži vien ļaunajām izdarībām. Bet, kad viņa kļūst par  Miesnieka ("The Butcher"), bēdīgi slavenā pilsētas sērijveida slepkavas nākamo upuri, vidusskola kļūst par mazāko viņas raizi. Kad Miesnieka mistiskais duncis liek viņam un Millijai maģiski samainīties ar ķermeņiem, pārbijusies pusaudze uzzina, ka viņai ir tikai 24 stundas, lai atgūtu savu identitāti, jo pretējā gadījumā jaunā sieviete būs iesprostota noziedznieka ādā uz mūžīgiem laikiem. Galvenajās lomās ir divi labi zināmi kinopasaules vārdi – Ketrīna Ņūtona un Vinss Vons.

 

Satraucošas ziņas no Jubas apgabala (Breaking News In Yuba County, 2021), filma pieejama no 20. septembra

Pēc vīra pazušanas nepietiekami novērtētā sieva Sjū Batsone sāk meklēt vīru un sāk izjust vietējās slavas garšu. Viņa ātri nonāk uzmanības centrā, vienlaikus veiksmīgi izvairoties no policistiem un vietējiem reportieriem, kuru mērķis ir atklāt patiesību pazudušo vīru. Pēc tam, kad Sjū tik ilgi izdevies izbēgt no patiesības vajātājiem, viņa ir gatava uz visu, lai pagarinātu savu "15 minūšu slavu" un neļautu patiesībai nākt gaismā. Galvenajā lomā Elisone Dženija.

 

Bosa līmenis (Boss Level, 2021), filma pieejama no 20. septembra

Katru dienu militāristam Rojam nākas uzsākt nomirstot. Vienudien viņu saskalda ar mačeti, pēc tam nogalē ar helikoptera lielgabalu, bet tad divas skaistules superātrā auto ieplānojušas ko citu. Iestrēdzis laika cilpā, kurā katru mīļu dienu tiek nogalināts, Rojs sāk meklēt iespējas no tās izkļūt. Galvenajās lomās tādi aktieri kā Frenks Grillo un Mels Gibsons.

 

Kā būt labai sievai (How to be Good wife, 2020), filma pieejama no 20. septembra

Van der Beku mājsaimnieču privātskola atrodas gleznainajos Elzasas laukos. Tās audzēknes ir bagātu ģimeņu meitas, kuras vecāki sūta apgūt zinības, kas tām palīdzēs kļūt par labām sievām. Šeit nevainojamas madāmas vadībā tās mācās gatavot, uzkopt un izpatikt vīram. Taču šajā rimtajā un kārtīgajā vidē drīz notiks pārmaiņas. Teju vienlaikus ar Van der Beka kunga nāvi, 70.to gadu Francija piedzīvo tikumu pamatu sašūpošanos un uzskatu maiņu par sievietes lomu sabiedrībā. Galvenajā lomā izcilā franču aktrise Žiljeta Binoša.

 

Vajātājs (Unhinged, 2020), filma pieejama no 20. septembra

Steigas pilnā dienā Reičelu pie luksofora aizkavē priekšā stāvošs auto. Nervozi uzsignalizējusi, viņa to apdzen un aizbrauc. Taču svešo vadītāju viņa ar savu rīcību ir aizvainojusi, nenojaušot, kāda atriebība viņu sagaida. Drīz vien svešais cilvēks viņu ir panācis un sākas pakaļdzīšanās pa ielām un šosejām. Uz likmes ir viņas un mazā dēla dzīvības. Galveno lomu atveido Rasels Krovs.

 

Saulgriežu kults (Midsommar, 2019), filma pieejama no 20. septembra

Jauna meitene dodas līdzi savam draugam vasaras brīvdienās uz Zviedriju, kur iegriežas mazā pilsētiņā. Tās iedzīvotāji gatavojas svinēt vasaras saulgriežus, un svētkiem pievienojas arī tūristi. Drīz vien atklājas, kas svinības notiek, ievērojot pagānu kulta tradīcijas. Šī ir otrā Ari Asters pilnmetrāžas filma, tādējādi nostiprinot savu pozīciju kā vienam no interesantākajiem šausmu kino veidotājiem. Viņa spēja atklāt cilvēku psiholoģijas, kā arī arhetipiskās un mitoloģiskās domāšanas tumšākos nostūrus ir apbrīnojama un ievelkoša. «Saulgriežu rituāls» rada baisu atmosfēru, kura vēl ilgi pēc filmas noskatīšanās atstāj pēcgaršu.

 

Slepenā istaba (The Room, 2019), filma pieejama no 20. septembra

Keita un Mets nolemj pamest lielpilsētas dzīvi un nopērk senu māju mazpilsētā. Drīz viņi atklāj, ka tajā ir slepena istaba un vēl pārsteigtāki ir par to, ka šajā istabā piepildās visas vēlēšanās. Van Goga glezna, kaudze naudas – šeit var dabūt jebko. Taču ārpus istabas sienām guvumi sairst putekļos. Keitai ir vēl kāda kvēla vēlēšanās, un viņa uzdrīkstas to piepildīt istabā, nedomājot par sekām. Galvenajās lomās Olga Kuriļenko un Kevins Jansens.

 

Ip Man 3 (2015), filma pieejama no 20. septembra

Ir 1959. gads, Ip Man kopā ar sievu un jaunāko dēlu dzīvo Honkongā. Problēmas rodas, kad korumpēts nekustamo īpašumu attīstītājs un viņa slepkavas terorizē skolu, kurā mācās Ip Man dēls. Ip Man un viņa audzēkņiem jāpalīdz policijai apsargāt skolu dienu un nakti. Kā arī Ip Man ir jātiek galā ar sievas neārstējamo slimību, un saskaras ar izaicinājumu no cita Wing Chun cīnītāja, kurš arī pretendē uz Wing Chun lielmeistara titulu.

 

Ip Man 4: The Finale (2019), filma pieejama no 20. septembra

Ip Man ir jābrauc uz Sanfrancisko, lai atrastu jaunu skolu savam dēlam, kurš tikko tika izslēgts no iepriekšējās. Mēģinot saņemt ieteikuma vēstuli no Ķīnas Labvēlīgās asociācijas, viņš atklāj, ka cīņas mākslas meistari ir nikni uz kādu Ip Man studentu, kurš amerikāņiem māca Kung Fu. Tikmēr ķīniešu diskriminācija padara situāciju vēl saspringtāku, jo Ip Man ir jāaizstāv savi tautieši.

 

Buddy Guy: The Blues Chase The Blues Away (2021), filma pieejama no 21. septembra

Čikāgas blūza izcilais Badijs Gajs nekad vairs nebija tāds pats pēc tam, kad bija dzirdēja Džona Lī Hūkera skaņdarbu "Boogie Chillun". 1957. gadā viņš devās uz vējaino pilsētu Čikāgu un tās dinamisko blūza skatuvi, kur spēlēja klubos, ierakstīja dziesmas, draudzējās un uzstājās ar citiem izcilniekiem (Muddy Waters, Howlin 'Wolf, Otis Rush), kaldināja savu izveicīgo, intensīvo, mežonīgo personību, ietekmēja jaunas mūziķu paaudzes, uzstājās Obamas Baltajā namā un pa ceļam saņēma deviņas Grammy balvas. Papildināts ar krāšņiem priekšnesumiem, viņa iedvesmoto cilvēku atsauksmēm, Badijs Gajs filmā atskatās uz savu dzīvi, sniedzot vērtīgu ieskatu viņa mūzikā, vienlaikus atstājot vietu kādām neaizmirstamām anekdotēm. Ja arī viņš jūtas atbildīgs kā pēdējais no Čikāgas blūzmeņiem, kas joprojām ir ar mums, viņš vienkārši to uztver mierīgi un pelnīti.

 

Brīnumbērns (Brightburn, 2019), filma pieejama no 22. septembra

Ja nu pēc citplanētiešu kuģa avārijas uz zemes nonāk ar īpašām spējām apveltīts bērns, kas nevis kļūst par cilvēces glābēju, bet gan izrādās ļaunuma iemiesojums? Torija un Kails Brejeri ir precēts pāris, kas dzīvo savā fermā, un sapņo par to, ka viņiem varētu piedzimt bērniņš. Tomēr liktenis nav bijis tik vēlīgs, un šis sapnis nekādi nepiepildās. Taču vienu nakti notiek kas negaidīts un neticams – tuvējā mežā nokrīt citplanētiešu kuģis. Pāris dodas skatīties, kas tajā atrodams, un ierauga, ka tur ir viņu sapņu piepildījums – perfekts mazulis. Filma var lepoties ar lieliskiem aktieriem – Elizabeti Benksu un Deividu Denmenu.

 

Uz slidenas takas (Gully, 2019), filma pieejama no 23. septembra

Trīs pusaudži, kas dzīvo Losandželosā, visi ekstrēmas bērnības upuri, kurus neietekmē sabiedrības normas, 48 stundu laikā visā pilsētā izraisa hedonistiskus nemierus. Viņi aizved mūs reibinošā narkotiku un slepkavību braucienā pa Losandželosu.

 

Emīlija. Latvijas preses karaliene (Tet studio, 2021), filma pieejama no 23. septembra

Daudzsēriju filma stāstīs par starpkaru Latvijas preses karalieni – "Jaunāko ziņu" un "Atpūtas" izdevēju Emīliju Benjamiņu, kuras personība, bagātība un traģiskais liktenis ir kļuvuši par leģendu. Filmas stāsts sešās spēlfilmu sērijās un vienā dokumentālā sērijā aptvers laika periodu no Emīlijas Benjamiņas izdotā žurnāla "Atpūta" pirmsākumiem līdz viņas bojāejai Sibīrijā. Katra sērija atspoguļos kādu zīmīgu viņas dzīves fragmentu, parādot dažādas viņas personības šķautnes – ģimenes dzīvi, uzņēmējdarbību, sociālā statusa nostiprināšanu, ietekmi uz politiskajām un kultūras norisēm 20. un 30. gados, viņas kā sievietes sapņiem un problēmām, un beigu beigās pašas darbinieku nodevību. Ar šo spēcīgo sievieti stāsta centrā filmā tiks parādīta Latvijas sabiedrība visā tās krāsainībā, un skatītājiem tiek dota iespēja atpazīt daudzus zināmus vēsturiskus personāžus – Kārli Skalbi, Vili Lāci, Jāni Kārkliņu, aktrisi, Emīlijas māsu Anniju Simsoni, Augustu Kirhenšteinu.

 

Mīla kemperī (Tet studio, 2021), šovs pieejams no 23. septembra

11 puiši un meitenes metīsies izaicinošā mīlas spēlē un ceļojumā cauri visai Eiropai. Tā galvenais uzdevums – atrast savu otro pusīti, lai, nokļūstot galamērķī – saulainajā Itālijā, baudītu medusmēneša cienīgu atpūtu. Jāpiebilst, ka balva ir viena, bet mīlai atvērto siržu krietni vairāk, tāpēc tas, kurš "izrādīsies lieks" un nebūs atradis sev pāri, tiks izbalsots un dosies mājup, nesasniedzot galamērķi. Romantiski randiņi, spraigi notikumi, intrigas, negaidīti pavērsieni un visam pa vidu – kaislīgas attiecības un piedzīvojumi jaunajā šovā "Mīla kemperī." Iespēju sekot līdzi varoņu gaitām katru darba dienu jaunā sērijā varēs platformā Tet+, ko piektdienās papildinās īpaši pikantas sērijas (16+), savukārt kanālā STV Pirmā! reizi nedēļā būs vērojams nedēļas kopsavilkums.

 

Neviens (Nobody, 2021), filma pieejama no 28. septembra

Hatča dzīve ir parasta rutīna ar darbu, mājām un ģimeni līdz brīdim, kad aizstāvot sievieti no huligāniem, viņš sapinās ar mafiju un te nu Hatčam nāksies atklāt savus rūpīgi glabātos pagātnes noslēpumus.

 

Tas, kas mūs šķir (The Space Between, 2021), filma pieejama no 30. septembra

Iedvesmojošs stāsts, kas tiek veidots 90. gadu LA mūzikas ikonas laikā. Mikijs Adams, ekscentrisks bijušais rokmūziķis, zaudē saikni ar realitāti, kamēr viņa ierakstu izdevniecība vēlas pamest viņu un viņa jaunizveidotos "unikālos" albumus. Jaunajam Čārlijam Porteram tiek dots uzdevums doties uz mūziķa dīvainajām mājām un piespiest Mikiju Adamsu atteikties no līguma. Mikijs saprot, ka Čārlijs varētu būt mākslinieciskā izrāviena atslēga, un abu maz ticamā draudzība kļūst ciešāka. Dīvainā, bet spēcīgā saikne palīdz vienam no otra gūt skatījumu uz mūzikas industriju, dzīvi, mīlestību…un telpu starp tām. Galvenajās lomās Kelsijs Gramers un Džeksons Vaits.