Aktieri tiekas "Tarakāni tavā galvā" prezentācijā, un radošā veidā aicina ikvienu izlādēt uzkrātās emocijas
20 | 09 | 2022
Aktieri tiekas "Tarakāni tavā galvā" prezentācijā, un radošā veidā aicina ikvienu izlādēt uzkrātās emocijas

Tet papildina šīs sezonas veidoto seriālu klāstu, no 29. septembra piedāvājot Andreja Ēķa režisēto jauno darbu "Tarakāni tavā galvā". Tas atklāj cilvēku savstarpējās attiecībās aktuālās tēmas, taču kā ar emocijām, kas var pārvērsties "tarakānos", tikt galā? Tas lielākoties ir katra paša ziņā, tomēr seriāla radošā komanda un veidotāji iesaka uzkrātās emocijas neturēt sevī, bet rast veidus, kā no tām atbrīvoties. Prezentācijas pasākumā tika radīta iespēja ikvienam mēģināt "izlādēties", lai no jauna varētu "uzlādēties" un "tarakāni" cilvēku ikdienā nepārņemtu virsroku.

 

Astoņu sēriju seriālā aplūkotās tēmas ir pašapziņas trūkums, attiecības ar māti, greizsirdība, neuzticība, nespēja izrunāties, un daudzas citas jomas, kas atpazīstamas lielākajai daļai sabiedrības. Centrālais tēls ir psihoterapeits Roberts. Vecpuiša statuss viņu pilnībā apmierina, un no īstām attiecībām viņš baidās. Roberta darba dienas paiet psihoterapijas privātpraksē, uzklausot dažādu klientu dzīves stāstus. Katrs no viņiem alkst tikt uzklausīts gluži kā bērni, tāpēc nereti ar Robertu cenšas manipulēt, bet Roberta uzdevums ir ieraudzīt "tarakānu" klientu galvās, kas traucē tiem dzīvot, un saudzīgi to parādīt arī viņiem pašiem. Klientiem ir iespēja no kabineta iziet ar kādu būtisku atziņu, kas var izmainīt viņu dzīvi, bet vai viņi to izdarīs? Vai no "tarakāna" atbrīvoties maz ir izdevīgi?

 

Seriāla prezentācijas pasākumā, kas notika tirdzniecības centrā "Galerija Centrs" un bija atvērts ikvienam apmeklētajam, klātesošajiem bija pieejamas dažādas iespējas, kā izlādēt savas emocijas, lai tās nevajadzīgi neuzkrātos. Varēja tās izsist, izkliegt vai izrunāt. Mākslinieces Alises Ķīnastes vadībā ikviens tika aicināts iesaistīties emociju, dusmu un "tarakānu" izlādes darbnīcā, kuras laikā dalībnieki ar abstraktās mākslas paņēmieniem terapeitiski iztukšoja savu galvu. Varēja iemēģināt psihoterapeita krēslu – tajā iesēsties, uzklausīt kāda līdzcilvēka stāstu vai vienkārši pasēdēt un pašam pārdomāt savu dzīvi. Drosmīgākie savas emocijas izkliedza un savstarpēji sacentās, kurš tad savu "sāpi" var pieteikt ar skaļākiem decibeliem.

 

Jaunais seriāls "Tarakāni tavā galvā" ir veidots pēc tāda paša nosaukuma rakstnieces Zanes Zustas psiholoģiskas grāmatas. Galvenās lomas atveidotājs ir aktieris, režisors un komponists Toms Auniņš, bet seriālā būs iespēja redzēt arī citus lieliskus aktierus – Ditu Lūriņu, Andri Keišu, Dārtu Daneviču, Antu Aizupi, Kristīni Nevarausku, Imantu Stradu, Mārtiņu Upenieku un citus.

 

Foto no seriāla "Tarakāni tavā galvā", kas izklaides platformā Tet TV+ būs pieejams no 29. septembra, atklāšanas pasākuma pieejami šeit.