Meklēt tet.lv

Aizsargātie lietotāji varēs saņemt atbalstu elektroenerģijas izmaksu segšanai

Aizsargātie lietotāji varēs saņemt atbalstu elektroenerģijas izmaksu segšanai
30/08/2021

No 2021. gada 1. septembra visā Latvijas teritorijā jebkurš elektrības tirgotājs, tostarp Tet, varēs nodrošināt atbalstu elektroenerģijas izmaksu segšanai aizsargātajiem lietotājiem – daudzbērnu ģimenēm, trūcīgām un maznodrošinātām personām un tiem, kuriem ir I invaliditātes grupa vai tās aizgādnim. Atlaides piešķiršanas process norisināsies automātiski, tādējādi atbalstu ļaujot saņemt plašākam iedzīvotāju lokam.

 

Pašlaik valstī ir vairāk nekā 85 000 aizsargāto lietotāju, tostarp arī Tet klienti, kuriem beidzot būs iespēja izvēlēties savu elektroenerģijas pakalpojumu sniedzēju, vienlaikus saņemot valsts atbalstu. Līdz ar to aizsargātie lietotāji, iepazīstoties ar elektroenerģijas cenām tirgū, varēs vairāk ieekonomēt. Atbalsta apmērs mēnesī aizsargātajiem lietotājiem sākot ar septembri ir paredzēts šāds:

 

  • trūcīgai vai maznodrošinātai mājsaimniecībai (personai) – 5 eiro;
  • ģimenei (personai), kuras aprūpē ir bērns ar invaliditāti – 5 eiro;
  • personai ar I invaliditātes grupu vai tās aizgādnim – 5 eiro;
  • daudzbērnu ģimenei – 10 eiro.

 

Iedzīvotājiem, kuri atbilst kādai no identificētajām grupām, pašiem ir regulāri jāpārliecinās par savu statusu un pienākošos kompensācijas apmēru, autorizējoties portālā www.latvija.lv. Ja sociāli aizsargātā statuss ir nokārtots, tad klientiem ir jāparūpējas, lai ir derīgas apliecības un sakārtoti dokumenti.

 

"Šis viennozīmīgi ir solis, kas palīdzēs daudzām Latvijas ģimenēm, tostarp daļai mūsu klientu. Turklāt vēl vairāk ieekonomēt mājsaimniecības var, izvēloties par elektroenerģiju norēķināties pēc biržas cenām, kas ilgtermiņā vienmēr ir izdevīgāk," saka Tet elektrības biznesa vadītāja Viktorija Ķirsone.

 

Vienlaikus vēršam uzmanību, ka personām, kurām ir kāds no iepriekš aprakstītajiem sociālajiem statusiem, Tet nav jāiesniedz papildus dokumenti atlaižu saņemšanai, jo tās tiks piemērotas automātiski. Savukārt tiem, kuri savu statusu nokārto šajā mēnesī, atlaidi automātiski saņems par pilnu nākošo mēnesi – par pilnu kalendāro mēnesi neatkarīgi no līguma datuma.

 

Tāpat arī jāņem vērā, ja viena persona vai ģimene atbilst vairākām kategorijām vienlaicīgi, tad atlaides summējas. Šajā gadījumā aizsargātais lietotājs var izvēlēties vai katru atlaidi likt uz atsevišķu objektu (ja ir vairāki) vai visus likt uz vienu objektu. Situācijā, ja lietotājs nenorāda konkrētu objektu, atlaide tiek piešķirta jebkuram aizsargātā lietotāja objektam.

 

Pašlaik vairāk nekā 70% no Tet elektroenerģijas klientiem ir izvēlējušies dinamisko – elektroenerģijas cenai biržā piesaistīto pakalpojumu. Turklāt jauno klientu vidū – vairāk nekā 90% izvēlas dinamisko biržas tarifu plānu, ka fiksē elektrības cenu biržā ik stundu un klients var lielāko elektrības patēriņu veikt laikā, kad ir izdevīgākie tarifi, piemēram, veļas mašīnu slēgt vēlāk vakara stundās vai apsildāmās grīdas ieslēgt uz nakti, kad ierasti cena biržā ir zemāka. Aizsargātā lietotāja elektroenerģijas atlaides attieksies uz jebkuru tarifu plānu.