Aizraujošiem piedzīvojumiem un pārsteigumiem bagātas filmas, seriāli un šovi

Aizraujošiem piedzīvojumiem un pārsteigumiem bagātas filmas, seriāli un šovi
29/08/2022

Septembris nemainīgi tiek sagaidīts ar jauniem Tet veidotiem televīzijas satura jaunumiem. Ar intrigām un ceļojumiem piestāvošiem ķīviņiem startēs šovs “Četri uz koferiem”. Ar patiesiem un skaudriem stāstiem pie skatītājiem atgriežas sociālais projekts “Caur ērkšķiem uz…”. Ar psihoterapeita ikdienas dzīves ainiņām ekrānos nonāks Andreja Ēķa veidotais seriāls “Tarakāni tavā galvā”. Latvijas un pasaules kino svaigākos šedevrus varēs noskatīties filmās “Nemierīgie prāti”, “Dauntonas abatija: Jaunā ēra” un “Ātrā palīdzība”. Savukārt seriālu cienītāji interesantus vakarus var ieplānot kopā ar HBO piedāvājumu – “Tev nebūs melot”, “Influencere” un dokumentālo seriālu “Mana dzīve “The Rolling Stones””.

 

Četri uz koferiem (2022), 5. sezona, izklaides platformā Tet TV+ šovs pieejams no 1. septembra. Kanālā 360TV – no 3. septembra sestdienās plkst. 20:30.

 

Pie skatītājiem nonāk iemīļotā ceļojuma šova “Četri uz koferiem” jaunā sezonā, kurā uz pasakaino Rumāniju dodas neparasta, noslēpumiem pilna un, protams, arī jautra kompānija: Liene Šomase, kuru pazīstam gan kā skanīgas balss īpašnieci, gan kā sociālo uzņēmēju, aktrise Kristīne Belicka, dziedošais policists Nikolajs Puzikovs un infektologs, kurš zina visu par Covid-19 – Ņikita Trojanskis. Četrotne ne vien pabūs Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē, bet arī dosies uz slavenāko šīs valsts tūrisma objektu – grāfa Drakulas pili Transilvānijā. Tik jestrā kompānijā negaidīti notikumi, pārpratumi un pat attiecību asumi ir neizbēgami – tiks nozaudēta pase, būs skaļa vārdu apmaiņa un pat iespēja ievērtēt, cik labi Ņikitam un Nikolajam piestāv kleita un gotiskais “drakulas” stils.

 

Dziesma par brīnumskapi (2022), animācijas filma pieejama no 1. septembra

 

Divi bērni spēlē paslēpes, atver Brīnumskapja durvis un nonāk pārsteigumu pilnā mežā, kurā dzīvo reāli un iztēles radīti tēli. Arī tie slēpjas un meklē viens otru visa gada garumā. Šis ir stāsts par pasaules robežu paplašināšanos un jaunu pasauļu atklāšanas prieku. Muzikāli izglītojošs animācijas īsfilmu cikls pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem.

 

Diendusa (2022), animācijas filma pieejama no 1. septembra

 

Mamma ved savu dumpīgo astoņgadīgo meitu Antoniju uz bērnu radošo nometni. Protams, Antonija nav sajūsmā par iespēju pavadīt savu laiku ierobežotā teritorijā un būt pieskatītai. Pa ceļam nejauši ieraudzīts uzraksts "Roboti izbēguši!" Antonijai rada fantāziju par to, cik interesanta varētu izvērsties viņas uzturēšanās šajā nometnē. Un, protams, nometnē Antonijas un robotu ceļi krustojas. Seko detektīva un trillera cienīgi notikumi. Pateicoties Antonijas dumpinieciskajam raksturam, kopā ar viņas labāko draugu un mīļāko rotaļlietu Jācīti tiek novērsta neģēlīgā robotu iecere – diendusas laikā zagt bērnu sapņus un pārtaisīt tos par glupām reklāmām.

 

Inspektors Džordžs Džentlijs (Inspector George Gently , 2007), 1. un 2. sezona, seriāls pieejams no 1. septembra

 

Krimināldrāma par izmeklētāju Džordžu Gentliju, kurš mēģina samierināties ar laiku, kad robežas starp policiju un noziedzniekiem kļūst arvien izplūdušākas. Darbība norisinās 20. gadsimta 60.tajos gados. Džordžs ar savu palīgu Džonu dienas pavada, lai sauktu pie atbildības noziedzīgās pasaules locekļus. Savukārt likumpārkāpējiem nav laimējies, ka viņu lietas izmeklē tik bezbailīgs izmeklētājs. Britu seriāls, kuram kopā ir astoņas sezonas, balstīts Alana Hantera romānos.

 

Tev nebūs melot (You Shall Not Lie, 2022), HBO seriāls pieejams no 1. septembra

 

Belmontes piekrastes iedzīvotāju mierīgā dzīve radikāli mainās dienā, kad sociālajos tīklos parādās seksa video, kurā redzama skolotāja Makarena un viens no viņas audzēkņiem - Ivans. Šis notikums satricina visu viņu dzīvi, īpaši Makarenas, kuru atstumj viņas pašas ģimene un kaimiņi, viņas labākā draudzene un Ivana māte. Notikumi pilsētā kļūst vēl sarežģītāki, kad uz klints parādās Belmontes iemītnieka nedzīvs ķermenis. Kura ķermenis tas ir? Vai šai nāvei ir kāds sakars ar skolotāja un skolēna seksa video?

 

Pēcnāves fotogrāfijas (Post mortem, 2020), filma pieejama no 1. septembra

 

19. gadsimta beigās – 20. gadsimta sākumā parādījās termins "post mortem" – pēcnāves fotogrāfijas, kuras tika veidotas, lai saglabātu atmiņas par mirušajiem tuviniekiem. Fotogrāfu Tomasu uzaicina uz spāņu gripas iznīcināto ciematu, kurā viņš drīz vien atklāj, ka šī vieta ir nolādēta un pārdabiskie spēki nedod mieru tiem dažiem vietējiem, kuri palikuši dzīvi. Tomasam un desmitgadīgajai bārenei Annai nāksies uzzināt šo notikumu iemeslu un sastapties ar viņu dzīves lielākajām šausmām.

 

Izplest spārnus (Spread Your Wings, 2019), filma pieejama no 1. septembra

 

14 gadus vecajam Tomasam patīk pavadīt brīvdienas, spēlējot videospēles, bet viņa māte nolemj viņu nosūtīt vasaru pavadīt pie tēva Kristiāna, kurš ir ornitologs un veic pētījumu par zosīm. Kad Kristiāns nolemj uzbūvēt īpašu deltaplānu un doties lidojumā, lai palīdzētu jaunajām savvaļas zosīm atrast drošu ceļu no Norvēģijas uz Franciju, Toms vairs nespēj stāvēt malā un iesaistās neprātīgajā projektā. Filma balstīta uz patiesiem notikumiem.

 

Belfāsta (Belfast, 2021), filma pieejama no 5. septembra

 

Humoristisks, maigs un ļoti personisks stāsts par kāda zēna bērnību 1960. gadu beigās – filmas scenārija autora un režisora, Oskara balvas nominanta Keneta Branas dzimtajā pilsētā. Filma, kas stāsta par Branas bērnības pieredzi – par deviņus gadus vecā zēna pieaugšanu pasaulē, kas pēkšņi ir sagriezusies kājām gaisā. Stabilā un mīlošā ģimene un sabiedrība, un viņa uzskati par dzīvi – viss mainās, taču paliek prieks, smiekli, mūzika un filmu burvība. Nacionālā kritiķu padome to izvēlējās kā vienu no 10 labākajām 2021. gada filmām.

 

Caur ērkšķiem uz… (2022), 5.sezona, sociālais projekts Tet TV+ pieejams no 8. septembra, kanālā STV Pirmā! – no 15. septembra ceturtdienās plkst. 21.00.

 

Fani var līksmot, jo pēc gadu ilga pārtraukuma sociālais projekts atgriežas pie skatītājiem, solot pārsteidzošus un pat šokējušus notikumus. 10 dzīves nesaudzētas dāmas uzsāks ceļu pretim jaunai dzīvei, izaicinot sevi, atbalstot viena otru un iedvesmojoties no ekspertiem, viņas teju burtiski ies cauri “ērkšķiem.” Šova jaunā sezona sāksies cietumā, ļaujot dalībniecēm uz savas ādas izjust, cik tālu iespējams grimt, savu dzīvi atstājot pašplūsmā, un mudinot aizdomāties – cik daudz patiesībā ir katra paša rokās.

 

Nobijušās Sirdis (Torn Hearts, 2022), filma pieejama no 8. septembra

 

Divas draudzenes, uzlecošas mākslinieces, darīs gandrīz visu, lai īstenotu savu sapni, tostarp ceļojumu uz leģendāro un nošķirto Hārperas Dučas savrupmāju, cerot, ka viņa ierakstīs dziesmu ar viņām. Lai gan šķiet, ka viņu mūža elks vēlas palīdzēt, tikšanās pārvēršas par savstarpēji savītu garīgu un fizisku moku sēriju, jo meitenes atklāj, ka Hārperai, iespējams, ir citi motīvi. Tā kā nav citas izvēles, bet ir izmisīgā vēlme ierakstīt dziesmu, duetam ir jānoiet bīstams ceļš, lai pierādītu savu apņēmību kļūt par nākamajām Nešvilas kantrī mūzikas zvaigznēm.

 

Spogulī (2022), filma pieejama no 8. septembra

 

Reiz krosfita treneris kļūst par tēvu jaundzimušai meitenei vārdā Sniegbaltīte. Viņas māte mirst un tēvs drīz vien apprec ar sevi pārņemtu krosfita entuziasti. Viņa nemitīgi vingro, tiecoties būt pati labākā. Patiesi, viņa arī kļūst par izveicīgāko, skaistāko un spēcīgāko – tagad viņa spēj veikt 50 bērpijus. Tikmēr krosfita pavalstī uzaug arī Sniegbaltīte, un, laikam ritot, viņa ir gatava pārspēt pamāti. Gaidāms jauns rekords? Nestāsti man pasakas!

 

Režisore Laila Pakalniņa atgriežas pasakas žanrā. Šoreiz ar pacietīgu melno humoru, pārnesot vācu folkloras iedvesmoto brāļu Grimmu Sniegbaltīti mūsdienu kameru narcisisma un ķermeņa kulta pasaulē. Operators Gints Bērziņš. Galvenajās lomās Madlēna Valdberga, Lauris Dzelzītis, Elza Leimane.

 

Pianists (The Pianist, 2002), filma pieejama no 8. septembra

 

1930. gados poļu-ebreju mūziķis Vladislavs Špīlmans bija slavens pianists Polijā. Pienākot Otrajam pasaules karam, viņš brīnumainā kārtā izdzīvo pret ebrejiem vērstajā holokaustā. Filmā tiek rādīts, kā Špīlmans cīnās par izdzīvošanu kara plosītajā Varšavā un pēc kara atkal var pievērsties savai iemīļotajai nodarbei – klaviermūzikai. Filmas scenārija pamatā ir Vladislava Špīlmana autobiogrāfiskās grāmatas un memuāri. Galvenajā lomā Adriens Brodijs, kurš ieguva Amerikas Kinoakadēmijas balvu kā labākais aktieris galvenajā lomā.

 

Influencere (Mood, 2022), HBO seriāls pieejams no 9. septembra

 

Seko nevaldāmajai Sašai, 25 gadus vecajai dziedātājai un reperei, kura pārvietojas pa sociālo mediju valdzinošo pasauli un smalko robežu starp atbrīvošanos un ekspluatāciju. Šis muzikālais stāsts sešās epizodēs tiek atklāts caur viņas oriģināldziesmām.

 

Mana dzīve ‘’The Rolling Stones’’ (My Life As A Rolling Stone, 2022), HBO seriāls pieejams no 9. septembra

 

Viena no pasaules diženākajām rokenrola grupām tiek atklāta vēl nebijušā veidā: uz grupu kopumā seriāla autori skatās caur katra dalībnieka muzikālo objektīvu, iedziļinoties viņu personībās, kaislībās un atmiņās par pēdējiem 60 gadiem. Katra grupas dalībnieka – Mika Džegera, Kīta Ričardsa, Ronija Vuda un Čārlija Votsa stāsts parāda, kā šie unikālie mūzikas ģēniji satikās un apvienojās, lai radītu mūziku, kas aizrauj miljoniem cilvēku visā pasaulē.

 

The Bob's Burgers Movie (2022), filma pieejama no 9. septembra

 

Stāsts sākas ar to, ka plīsis ūdensvads izveido milzīgu bedri tieši Boba Burgera restorāna priekšā, uz nenoteiktu laiku bloķējot ieeju un sagraujot Belčeru plānus veiksmīgai vasarai. Kamēr Bobs un Linda cenšas noturēt biznesu virs ūdens, bērni mēģina atrisināt noslēpumu, kas varētu glābt viņu ģimenes restorānu. Palielinoties briesmām, visi palīdz viens otram rast cerību un cīnīties, lai atgrieztos aiz letes, kur ir viņu īstā vieta. Filma ir balstīta uz animācijas televīzijas seriālu “Boba burgeri”.

 

Montana Story (2021), filma pieejama no 13. septembra

 

Brālis un māsa, kuri ir savstarpēji atsvešinājušies, atgriežas mājās, plašajā rančo, kuru pirms daudziem gadiem viņi tik labi pazina un mīlēja, lai rūpētos par savu slimo tēvu. Tomēr viņiem nākas saskarties ar dziļu un rūgtu ģimenes mantojumu, kas mītiski izceļas uz amerikāņu fona.

 

Nemierīgie prāti (2022), filma pieejama no 15. septembra

 

Brāļu Roberta un Mārtiņa laikmetīgās mākslas izstādes atklāšana plānota jau pēc mēneša, taču galvenās idejas joprojām nav. Lai smeltos iedvesmu, Mārtiņš uz deviņām dienām ieslēdzas 2x2 metru lielā melnā kubā. Iznākot ārā, Mārtiņa uzvedība kļūst neprognozējama un abi brāļi tiek ierauti nepareizu lēmumu, negulēšanas bohēmas un pagrīdes naktsdzīves notikumos, zaudējot kontroli ne tikai pār iecerēto mākslu, bet arī pār abu attiecībām.

 

Vīri melnā 3 (Men in Black 3, 2012), filma pieejama no 15. septembra

 

Aģenti Džejs un Kejs ir atgriezušies... laikā. Pēdējos 15 gados, esot organizācijas “Vīri melnā” aģents, Džejs ir sastapies ar daudzām jancīgām un neizprotamām lietām, taču nekas, pat ne citplanētieši nav spējuši viņu samulsināt vairāk kā viņa nerunīgais pārinieks, kurš nu izspēlē neparedzētu stiķi. Kad uz spēles likta Keja dzīve un planētas eksistence, Džejam nākas ceļot uz pagātni, lai savestu kārtībā dažas lietas. Viņš atklāj noslēpumus, par kuriem Kejs nekad nav stāstījis, noslēpumus, kuri nu atklās paši sevi. Filma ir balstīta uz Marvel Comics tāda paša nosaukuma komiksiem.

 

Nepareizā meitene (Wrong Girl, 2016), 1. un 2. sezona, seriāls pieejams no 15. septembra

 

Seriāls seko 29 gadus vecajai Lilijai Vudvardai, rīta televīzijas šova kulinārijas segmenta producentei, un tam, kas notiek, kad vienlaikus sastopas dzīve, mīlestība un draudzība. Ilgojoties pēc romantiski bagātas dzīves, dinamiskas karjeras un laimīgas ģimenes, Lilijai ceļā pastāvīgi tiek likti šķēršļi un viņa atklāj, ka dažreiz pareizās izvēles var novest pie nepareizām vietām, un nepareizās izvēles var izrādīties pareizās. Seriāls veidots, pamatojoties uz Zojas Fosteres Bleikas grāmatas ar tādu pašu nosaukumu.

 

Šis sāpēs (This is Going To Hurt, 2022), seriāls pieejams no 16. septembra

 

Jaunākā ārsta Ādama Keja haotiskās darba dzīves dzemdību un ginekoloģijas nodaļā atspoguļojums. Ikdienas slimnīcas dzīves ainiņas un darbā pieredzētais nogurums, ko radījušas, piemēram, pēkšņas asiņainas dzemdības, negaidīta pacientes nāve un vēl daudz kas cits, Ādamam liek saprast, ka ir jādomā par savām personīgajām attiecībām, tostarp vecākiem. Starp citu tieši mammai un tētim viņš nav atklājis taisnību par sevi un savu seksualitāti. Nebeidzamo pienākumu loks darbā diemžēl nosaka arī viņa spēju ar to visu tikt galā. Seriāla ir radījis Ādams Kejs, balstoties uz viņa memuāriem ar tādu pašu nosaukumu.

 

Zaudējumi (Damages, 2007), 1. sezona, seriāls pieejams no 16. septembra

 

Juridiskās fakultātes absolvente kļūst par ļoti veiksmīgu un profesionāli cienītu tiesvedības aizstāvi. Viņa ir spoža un izcila, taču, no malas skatoties, arī cilvēciski nežēlīga advokāte, kura mēģina uzvarēt tiesas prāvā pret kādas korporācijas bijušo izpilddirektoru. Viņa izmanto visus nepieciešamos līdzekļus, lai uzvarētu viņa bijušo darbinieku vārdā.

 

Ātrā palīdzība (Ambulance, 2022), filma pieejama no 19. septembra

 

Režisora Maikla Beja jaunajā krimināldrāmā galvenais varonis Vils meklē līdzekļus, lai segtu sievas medicīnas rēķinus, un vēršas pēc palīdzības pie sava brāļa Denija. Harizmātiskais krāpnieks Denijs piedāvā viņam piedalīties lielākajā bankas aplaupīšanā Losandželosas vēsturē. Uz spēles likta sievas dzīvība, un Vilam nākas piekrist. Bēgšanas plāns izgāžas, un viņi sagrābj ātrās palīdzības mašīnu ar ķīlniekiem. Filma veidota pēc 2005. gada tāda paša nosaukuma Dānijas filmas motīviem. Galvenās lomas atveidojuši Džeiks Jillenhols, Jahja Abduls-Matīns II, Eisa Gonsalesa.

 

On Becoming a God in Central Florida (2019), seriāls pieejams no 19. septembra

 

Šī komēdijseriāla darbība risinās nelielā pilsētā blakus Orlando 1992. gadā. Centrālfloridas štata akvaparka darbiniece Kristalu Stubsu, kura spēj nopelnīt vien minimālo algu, citiem melo un plāno, kā tikt “uz augšu” kulturālajā, vairāku miljardu dolāru piramīdas shēmā. Viņa ir apņēmības pilna padarīt savu dzīvi labāku, taču diemžēl viņas centieni sagrāva viņas ģimeni. Galvenajā lomā ir Kirstena Dansta.

 

Snatch (2017), seriāls pieejas no 22. septembra

 

Seriāls seko jaunai krāpnieku grupai, kura nejauši atrod kravas automašīnu ar nozagtu zeltu. Kad viņi uzliek rokas uz dārgumiem, viņi drīz vien sapinas un iesaistās organizētās noziedzības pasaulē. Seriāls balstīts uz tāda paša nosaukuma filmu.

 

Likumpārkāpēji (The Outlaws, 2021), HBO seriāls pieejams no 22. septembra

 

Septiņi likumpārkāpēji no ļoti dažādām vidēm uzsāk sabiedrisko darbu, kas ietver pamestas ēkas atjaunošanu Bristolē. Grupā ietilpst melnādainā pilsoņu tiesību aktīviste Mirna, vidusšķiras uzņēmējs Džons, parādnieks Kristians, advokāts Gregorijs, slavenība Lēdija Gabriella Penrouza-Hova, studente Rani un blēdis Frenks. Kamēr viņi cīnās pret viņiem piespiesto sodu un iepazīst viens otru, grupa atklāj to, kas viņus savstarpēji saista.

 

Tubabs – Svešinieks (Toubab, 2021), HBO filma pieejama no 23. septembra

 

Pēc diviem gadiem cietumā Babtū ar nepacietību gaida jaunu sākumu kopā ar savu draugu Denisu. Brīvs cilvēks brīvā pasaulē! Taču viņa sagaidīšanas ballīte, kurā pulcējas visi kvartāla zēni, beidzas ar policijas operāciju. Babtū tiek atkal apcietināts, un viņš saskaras ar dramatiskām ziņām. Drīzumā viņš tiks deportēts uz savu “mājas zemi” Senegālu. Lai novērstu deportāciju, Babtū un Deniss ir gatavi darīt jebko.

 

Tarakāni tavā galvā (2022), seriāls pieejams no 29. septembra

 

Tet oriģinālseriāls, veidojis režisors Andrejs Ēķis pēc Zanes Zustas grāmatu “Tarakāni manā galvā” un “Tarakāni tavā galvā” motīviem. Seriāla centrālais tēls ir psihoterapeits Roberts. Vecpuiša statuss viņu pilnībā apmierina. Divdesmit gadu vecumā viņš bildinājis savu draudzeni, bet viņa pateikusi "nē" un pametusi. Roberts no īstām attiecībām baidās. Roberta darba dienas paiet psihoterapijas privātpraksē, uzklausot dažādu klientu dzīves stāstus. Katrs no viņiem alkst tikt uzklausīts gluži kā bērni, tāpēc nereti ar Robertu cenšas manipulēt, bet Roberta uzdevums ir ieraudzīt “tarakānu” klientu galvās, kas traucē tiem dzīvot, un saudzīgi to parādīt arī viņiem pašiem. Klientiem ir iespēja no kabineta iziet ar kādu būtisku atziņu, kas var izmainīt viņu dzīvi, bet vai viņi to izdarīs? Vai no “tarakāna” atbrīvoties maz ir izdevīgi..?

 

Dauntonas abatija: Jaunā ēra (Downton Abbey: A New Era, 2022), filma pieejama no 29. septembra

 

Filmas "Dauntonas abatija" notikumi turpinās! Jaunajā kinolentē piedzīvosim atkalredzēšanos ar jau iemīļotajiem un labi zināmajiem televīzijas kulta seriāla un kinofilmas varoņiem. Viņus gaida vērienīgi notikumi – ceļojums uz Francijas dienvidiem, lai atklātu kādu intriģējošu notikumu grāfienes pagātnē, kā arī Holivudas cienīgi notikumi Dauntonā.

 

Outsiders (2016), seriāls pieejams no 29. septembra

 

Cīņa par varu un kontroli, kas norisinās skarbajos un noslēpumainajos Apalaču pakalpos. Šis stāsts ir par Farelu klanu - ģimeni, kas šajā reģionā dzīvo tik sen, cik sen šo vietu vispār kāds atminas. Viņu viensētas dzīve kalna galā ir ārpus likuma. Viņi sīvi aizsargā savu pasauli un aizstāv savu dzīvesveidu, cīņā izmantojot visus nepieciešamos līdzekļus.

 

Father Stu (2022), filma pieejama no 30. septembra

 

Kad savainojums pārtrauc viņa amatieru boksa karjeru, Stjuarts Longs pārceļas uz Losandželosu, lai atrastu naudu un slavu. Viņš satiek Karmenu, svētdienas skolas skolotāju, kura šķiet imūna pret sliktā zēna šarmu. Apņēmies viņu iekarot, Stjuarts sāk iet uz baznīcu, lai atstātu uz Karmenu iespaidu. Tomēr pēkšņs motocikla negadījums liek viņam domāt, vai viņš var izmantot savu otro iespēju, lai palīdzētu citiem, rodot pārsteidzošu atziņu, ka viņš ir dzimis, lai kļūtu par katoļu priesteri. Filma balstīta uz patiesu stāstu.

 

Filmu un seriālu foto.

 

Saglabājot plašo televīzijas izklaides iespēju un pakalpojumu klāstu, Tet piedāvātie televīzijas pakalpojumi no 1. septembra būs atpazīstami ar citādāku, vienotu nosaukumu – Tet TV. Izmaiņas Tet televīzijas pakalpojumu nosaukumos:

  • - Helio interaktīvo televīziju sauks Tet TV;
  • - Izklaides platformu Tet+ sauks Tet TV+;
  • - Helio virszemes televīziju sauks Virszemes Tet TV.

 

Nemainīgi tiks nodrošināts satura plašais piedāvājums visās trīs televīzijas platformās, kas nemitīgi tiek papildināts. Tas attiecas gan uz bagātīgo televīzijas kanālu klāstu, gan Latvijā un pasaulē populārajām filmām un seriāliem.