914 Vidzemes seniori šogad apguvuši datorprasmes projektā Pieslēdzies, Latvija!
914 Vidzemes seniori šogad apguvuši datorprasmes projektā Pieslēdzies, Latvija!
02 | 12 | 2014
914 Vidzemes seniori šogad apguvuši datorprasmes projektā Pieslēdzies, Latvija!

Piecpadsmit Vidzemes reģiona, Limbažu un Salacgrīvas skolotāji šogad aktīvi iesaistījās Lattelecom sociālās atbildības iniciatīvā Pieslēdzies, Latvija!, datorprasmēs apmācot 914 reģiona seniorus pēc 50 gadu vecuma. Pirmdien, 1. decembrī, skolotāji, mācību vietu vadītāji un pašvaldību pārstāvji no visas Vidzemes pulcējās uz svinīgo projekta noslēguma pasākumu.

Vislielākais dalībnieku skaits datorprasmes apguva Cēsīs (117) un Alūksnē (111), Mazsalacā kursus apmeklēja 88 dalībnieki un Valmierā – 86. Lielākoties mācības norisinājās latviešu valodas plūsmā, izņemot Varakļānu novadu, kur 30 no 49 dalībniekiem prasmes apguva krievu valodā. Trešdaļa dalībnieku ar datora un interneta lietošanu iepazinās bez priekšzināšanām, mācības uzsākot pirmajā līmenī, savukārt 37% apguva 2. līmeņa apmācības un 30% – 3. līmeni. Reģiona vecākais dalībnieks ir 88 gadus vecais limbažnieks Hendriks Sprukulis, kurš datorprasmes apguva Limbažu 3. vidusskolas skolotājas Anitas Pūces vadībā.

"Pieslēdzies, Latvija! sniedz dalībniekiem atspēriena punktu tālākai interneta iespēju apguvei. 42% Vidzemes dalībnieku ir pirmspensijas vecumā no 50 līdz 62 gadiem, un esam pārliecināti, ka iegūtās prasmes viņiem palīdzēs ne vien sadzīvē, bet arī darba gaitās. Savukārt 17 dalībnieki, kuri pārkāpuši 81 gada slieksni, apliecina, ka nekad nav par vēlu apgūt ko jaunu," skaidro Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Mācības aktīvi norisinājās piecpadsmit pašvaldībās – Valmieras pilsētā, Cēsu, Apes, Alūksnes, Gulbenes, Rūjienas, Kocēnu, Mazsalacas, Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas, Strenču, Madonas, Valkas, kā arī Limbažu un Salacgrīvas novadā. Uz Cēsīm mācīties devās arī iedzīvotāji no Priekuļu un Pārgaujas novadiem, seniori no Ērgļiem pēc datorzinībām devās uz Madonu, savukārt Beverīnas seniori – Valmieru.

 "Mūžu dzīvo, mūžu mācies! Mūsu reģiona seniori ir labs piemērs tam, ka apņēmīgiem, zinātkāriem un līdzdarboties gribošiem cilvēkiem nav šķēršļu apgūt jaunas prasmes un arī informācijas tehnoloģijas. Mūsdienīgi domājoši seniori, kuriem iegūtās datorprasmes turpmāk palīdzēs ikdienas gaitās, noteikti iedvesmos arī daudzus citus pievienoties šai iniciatīvai", projekta Vidzemes reģiona noslēguma pasākumā akcentē Valmieras domes priekšsēdētājs Jānis Baiks. "Ņemot vērā lielo dalībnieku atsaucību, uzskatu, ka šāda veida projektiem jāturpinās arī nākotnē. Ir svarīgi, lai ikviens no mums turpinātu izglītoties visa mūža garumā, tādējādi iekļaujoties sabiedrības norisēs un laika elpā. Paldies projekta organizatoriem un atbalstītājiem!"

Valmieras Valsts ģimnāzijas un Pieslēdzies, Latvija! pasniedzēja Indra Caune atzīst: "Šis ir bijis abpusēji bagātinošs pasākums. Seniori iemācījās lietot datoru un internetu, savukārt es varēju tikai apbrīnot, iedvesmoties un mācīties no viņiem apņēmību, uzņēmību, centību."

Bezmaksas datorapmācību kursu vadīšanā iesaistījās piecpadsmit Vidzemes skolotāji, nodarbības pasniedzot 17 mācību vietās – Indra Caune no Valmieras Valsts ģimnāzijas, Ainārs Vītols no Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas, Ērika Siliņa no Cēsu pilsētas pamatskolas, Inese Lipstoka no Trapenes pamatskolas, Līga Krūmiņa no Alūksnes novada vidusskolas, Ausma Raģele no Tirzas pamatskolas, Māra Ozola, kura mācīja Rūjienas vidusskolā un Kocēnu vidusskolā, Zane Luste no Mazsalacas vidusskolas, Sigita Upeniece pasniedza Vecpiebalgas vidusskolā un Taurenes Bērnu un jauniešu centrā "Dari Vari", Gints Skutāns, kurš kursus pasniedza Jaunpiebalgas vidusskolā, Guntra Dūle seniorus mācīja Strenču novada bibliotēkā, Daiga Lapiņa no Madonas novada bibliotēkas, Ira Silāja, kura mācīja Valkas Valsts ģimnāzijā, Anita Pūce no Limbažu 3. vidusskolas un Guna Meiere no Salacgrīvas vidusskolas.

Līdz ar decembra ieskaņu Lattelecom sociālās iniciatīvas Pieslēdzies, Latvija! apmācības noslēgsies lielākajā daļā Latvijas reģionu. Savukārt rīdzinieki un jūrmalnieki šogad ir bijuši īpaši aktīvi, tādēļ šajās pilsētās mācības turpināsies, kamēr datorzināšanas būs apguvuši visi interesenti, kuri tām pieteicās līdz 30. septembrim.

Pieslēdzies, Latvija! reģionālais pasākums Kurzemes reģiona dalībniekiem notika 25. novembrī. Desmit Kurzemes skolotāji datorprasmēs apmācīja 710 reģiona seniorus. Kurzemes reģiona vecākais dalībnieks no Liepājas Visvaldis Arājs datorprasmes apguva 86 gadu vecumā.

Latvijas reģionos Pieslēdzies, Latvija! datorapmācības cilvēkiem vecumā pēc 50 gadiem norisinājās no maija līdz novembrim. Mācību laikā senioriem tika nodrošinātas bezmaksas mācību grāmatas, savukārt mājaslapā www.piesledzieslatvija.lv ikvienam joprojām pieejama mācību programma "Mācies pats" latviešu un krievu valodā.

Fotogrāfijas no Pieslēdzies, Latvija! Vidzemes reģiona noslēguma svinībām lejuplādējamas šeit