710 Kurzemes seniori šogad apguvuši datorprasmes projektā Pieslēdzies, Latvija!
710 Kurzemes seniori šogad apguvuši datorprasmes projektā Pieslēdzies, Latvija!
02 | 12 | 2014
710 Kurzemes seniori šogad apguvuši datorprasmes projektā Pieslēdzies, Latvija!

Desmit Kurzemes reģiona skolotāji šogad aktīvi iesaistījās Lattelecom sociālās atbildības iniciatīvā Pieslēdzies, Latvija!, kopā datorprasmēs apmācot 710 reģiona seniorus pēc 50 gadu vecuma. Otrdien, 25. novembrī, skolotāji, mācību vietu vadītāji un pašvaldību pārstāvji no Kurzemes pulcējās uz svinīgo projekta noslēguma pasākumu.

Vislielākais dalībnieku skaits – gandrīz puse jeb 350 seniori – prasmes apguva Liepājā, savukārt 166 – Ventspilī un 53 – Talsu novadā. Gandrīz trešdaļa Ventspils un Liepājas dalībnieku datorprasmes apguva krievu valodā. 31% dalībnieku ar datora un interneta lietošanu iepazinās bez priekšzināšanām, mācības uzsākot pirmajā līmenī, savukārt 38% apguva 2. līmeņa apmācības un 30% – 3. līmeni. Reģiona vecākais dalībnieks ir 86 gadus vecais Visvaldis Arājs no Liepājas, kurš datorprasmes apguva Arņa Juzupa vadībā.

"Gandrīz trešā daļa no Kurzemes dalībniekiem ir pirmspensijas vecumā no 50 līdz 62 gadiem, un esam pārliecināti, ka iegūtās prasmes viņiem palīdzēs ne vien sadzīvē, bet arī darba gaitās. Savukārt 34 dalībnieki, kuri ir pārkāpuši 81 gada slieksni, apliecina, ka nekad nav par vēlu apgūt ko jaunu. Pieslēdzies, Latvija! sniedz atspēriena punktu tālākajai interneta iespēju apguvei," skaidro Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Liepājas 8. vidusskolas un Pieslēdzies, Latvija! pasniedzējs Arnis Juzups atzīst: "Gandarījums, ka trīs dienās cilvēki iemācās ļoti daudz. Redzu, ka līdz ar prasmēm tiek celta viņu pašapziņa – cilvēki gados, kas pirms tam trīcējuši un baidījušies no datora, ir tikuši tam pāri un uz mācībām nāk ar prieku. Pateicoties Pieslēdzies, Latvija! daudzi cilvēki bez jebkādām priekšzināšanām uzsāk savas attiecības ar datoru.""Projekta dalībniekiem iegūtās zināšanas labi noderēs, lai uzlabotu un atvieglotu savu ikdienu. Tai skaitā arī saziņu ar pašvaldību – internetā būs iespējams sekot līdzi savā pilsētā notiekošajam, uzrakstīt kādu e-pasta vēstuli deputātam, vai piedalīties publiskajās apspriešanās par nozīmīgām tēmām. Šogad Liepājā 350 seniori ir apguvuši datorprasmes, kas ir lielākais skaits visā Kurzemes reģionā. Sirsnīgi sveicu visus projekta dalībniekus un, izmantojot internetu – Twitter kontus @GunarsAnsins @liepajalv, aicinu sniegt priekšlikumus, ko nepieciešams mainīt vai uzlabot Liepājas pašvaldībā," projektu pozitīvi vērtē un atvērts komunikācijai internetā ir Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Bezmaksas datorapmācību kursu vadīšanā iesaistījās desmit Kurzemes skolotāji – Jeļena Proskurina no Liepājas pilsētas 12. vidusskolas, Arnis Juzups no Liepājas 8. vidusskolas, Baiba Grinfogele un Ilze Grinfogele no Ventspils Digitālā centra, Arvils Roga no Grobiņas pamatskolas, Vita Cīrule no Alsungas vidusskolas, Lauris Klestrovs – Kuldīgas novada Pieaugušo izglītības centra, Anita Rūtenberga no Talsu novada Vakara un neklātienes vidusskolas, kā arī Liepājas Raiņa 6. vidusskolas direktors Kārlis Strautiņš. Savukārt pasniedzēja Aija Miltiņa seniorus mācīja Lattelecom mācību centra telpās.

Mācības aktīvi norisinājās septiņās Kurzemes pašvaldībās – Liepājas un Ventspils pilsētā, Grobiņas, Alsungas, Kuldīgas, Talsu un Rucavas novadā. Savukārt Dundagas un Durbes iedzīvotāji pēc datorzinībām devās uz Liepāju.

Līdz ar novembra izskaņu Lattelecom sociālās iniciatīvas Pieslēdzies, Latvija! apmācības noslēgsies lielākajā daļā Latvijas reģionu. Savukārt rīdzinieki un jūrmalnieki šogad ir bijuši īpaši aktīvi, tādēļ šajās pilsētās mācības turpināsies, kamēr datorzināšanas būs apguvuši visi interesenti, kuri tām pieteicās līdz 30. septembrim.

Latvijas reģionos Pieslēdzies, Latvija! datorapmācības cilvēkiem vecumā pēc 50 gadiem norisinājās no maija līdz novembrim. Mācību laikā senioriem tika nodrošinātas bezmaksas mācību grāmatas, savukārt mājaslapā www.piesledzieslatvija.lv ikvienam joprojām pieejama mācību programma "Mācies pats" latviešu un krievu valodā.

Fotogrāfijas no Pieslēdzies, Latvija! Kurzemes reģiona noslēguma svinībām lejuplādējamas šeit.