6. janvārī virszemes TV apraides skatītājiem visā Latvijā jāveic TV programmu pārskaņošana

6. janvārī virszemes TV apraides skatītājiem visā Latvijā jāveic TV programmu pārskaņošana
28/12/2021

Līdz ar Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes lēmumu par to, ka no nākamā gada bezmaksas zemes TV apraidē tiks pārraidītas piecas TV programmas, VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (turpmāk – LVRTC) naktī no 5. uz 6. janvāri veiks izmaiņas TV apraides tīklā. Tā rezultātā gan maksas, gan bezmaksas TV apraides skatītājiem ir jāveic kanālu pārskaņošana savos dekoderos. Ja programmu pārskaņošana netiks veikta, bezmaksas apraidē esošās programmas skatītājiem nebūs redzamas.

 

Atbilstoši Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes lēmumam, sākot no 2022. gada, bezmaksas zemes apraidē Latvijas iedzīvotājiem būs pieejamas divas sabiedriskās televīzijas programmas – LTV1 un LTV7 –, kā arī trīs komerciālo televīziju programmas – ReTV, TV24 un TV4. Jaunā programmu klāsta pārraidīšanai LVRTC veiks apjomīgas TV apraides tīkla izmaiņas, kas skars visu Latvijas teritoriju. Pēc tām arī iedzīvotājiem jāveic programmu pārskaņošana, lai TV programmas būtu redzamas.

 

Programmu pārskaņošana jāveic gan bezmaksas zemes apraides programmu skatītājiem, gan maksas zemes apraides programmu skatītājiem, jo arī maksas apraidē ir pieejamas bezmaksas programmas. Programmu atjaunošana neattiecas uz skatītājiem, kuri izmanto kabeļtelevīzijas, satelīttelevīzijas un Interaktīvās televīzijas pakalpojumus.

 

Lai mazinātu neērtības iedzīvotājiem, tehniskie darbi notiks naktī. Iedzīvotāji tiek aicināti veikt programmu pārregulēšanu 6. janvārī pēc plkst. 6.00 no rīta.

 

Naktī uz 6. janvāri vienlaicīgi tiks veikti arī televīzijas 700 MHz frekvenču joslas atbrīvošanai nepieciešamie tehniskie darbi, lai šo frekvenču joslu nodotu mobilo sakaru operatoru rīcībā.  Frekvenču joslas atbrīvošanas darbus LVRTC veica visu 2021. gadu un, līdz ar janvārī ieplānotajiem darbiem, frekvenču josla būs pilnībā atbrīvota un pieejama mobilo sakaru operatoriem.

 

Lai pārskaņotu kanālus, jāveic TV programmu automātiskā  meklēšana:

    1. 1. Atrodiet dekodera (TV) satura rādītājā izvēlni "Programmu meklēšana"
    2. 2. Izvēlieties automātisko meklēšanu sadaļā "Meklēšanas režīms",
    3. 3. Spiediet OK izvēlnē "Sākt meklēšanu".

 

Informācija par bezmaksas TV apraides pakalpojumiem pieejama LVRTC interneta vietnē www.tvapraide.lv.

 

Plašāka informācija