200 Latvijas bibliotekāri Gaismas pilī apmeklēs semināru par inovācijām

200 Latvijas bibliotekāri Gaismas pilī apmeklēs semināru par inovācijām
03/12/2014

Ceturtdien, 4. decembrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā vairāk kā 200 bibliotekāri no visas Latvijas piedalīsies Baltijas Datoru akadēmijas (BDA) rīkotā seminārā „21. gadsimta IKT bibliotēkā”. Seminārā tiks diskutēts par  mūsdienu tehnoloģiju lomu un  iespējām bibliotekāru darbā, kā  arī apskatītas tādas tēmas kā informācijas drošība bibliotēkās un inovācijas e-apmācībā.

"Esam gandarīti par augsto atsaucību bibliotekāru un dažāda līmeņa bibliotēku darbinieku vidū – pieteikumus piedalīties pasākumā esam saņēmuši no visiem Latvijas novadiem. Seminārā piedalīsies pārstāvji no skolu bibliotēkām, koledžām, universitātēm, tāpat arī dažādu pilsētu un novadu bibliotekāri un Latvijas Nacionālās bibliotēkas pārstāvji. Lielā interese liecina, ka informācijas un komunikācijas tehnoloģijas ir aktuāls temats bibliotekāriem, un šajā jomā ir pieprasījums pēc papildu zināšanām," norāda Baltijas Datoru akadēmijas direktore Nadežda Semjonova.

Seminārā uzstāsies četri lektori, kas pastāstīs par dažādām bibliotēkas nozarei aktuālām tēmām saistībā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izmantošanu. Semināru atklās Latvijas Nacionālās bibliotēkas projektu vadītāja Marta Dziļuma ar tēmu "Projekts bibliotēkas darbinieku kvalifikācijas paaugstināšanai". Turpinājumā dalībniekus ar aktuāliem tematiem iepazīstinās  BDA eksperti. Projektu nodaļas vadītāja Anta Vērdiņa vadīs lekciju "3 stundas bibliotēkas darbinieka dzīvē", personas datu aizsardzības eksperte Dita Bārdiņa dalībniekus iepazīstinās ar tematu "Informācijas drošības bibliotēkā" un e-apmācību eksperts Jānis Judrups uzstāsies ar lekciju "Inovācijas e-apmācībā".  

Seminārs notiek mūžizglītības projekta "Efektīva mācību metožu izmantošana kvalifikācijas paaugstināšanai bibliotēku nozarē" ietvaros, ko atbalsta Eiropas Komisija un kura partneri ir BDA, LNB, Lietuvas Nacionālā bibliotēkā, Boras universitāte un citi partneri.

Baltijas datoru akadēmija ir lielākais datorapmācības centrs Baltijā, kas šogad atzīmē 20 gadu jubileju. BDA piedāvā vairāk nekā 200 dažādu veidu kursus, kā arī mācību programmu izstrādi un zināšanu novērtēšanu IKT jomā. Kopumā 20 gadu laikā BDA apmācīti 71180 valsts un privātā sektora speciālisti. BDA ir lielākā elektronisko sakaru sniedzēja Latvijā Lattelecom meitas uzņēmums.