Tet Latvijas skatītājiem piedāvās jaunu filmu un seriālu kanālu krievu valodā 5TV

Lai nodrošinātu plašākas izvēles iespējas iedzīvotājiem, kuri izvēlas TV saturu skatīties krievu valodā, un mazinātu pēdējā laika negatīvo tendenci, skatītājiem pastiprināti meklējot saturu nelegālajos TV un audiovizuālā satura avotos, tehnoloģiju un izklaides uzņēmums Tet uzsācis darbu pie jauna filmu un seriālu kanāla 5TV izveides. Plānots, ka jaunais kanāls 5TV piedāvās krievu valodā ierunātas Holivudas, kā arī Ukrainas un Krievijas filmas un seriālus ar subtitriem latviešu valodā. Savlaicīgi saņemot apraides atļauju, kanāla 5TV darbību plānots sākt 21. maijā, tādējādi pārraidot arī aktuālākās spēles no Pasaules čempionāta hokejā.

 

Kanālā 5TV 24 stundas diennaktī tiks piedāvāti šobrīd ļoti populārie realitātes un ceļojumu šovi, izklaides raidījumi, dažādu žanru seriāli un filmas, tajā skaitā komēdijas, detektīvi, romantiskās un drāmu filmas, kā arī animācijas un ģimenes filmas. Kanāla piedāvājumā esošās filmas un seriāli tiks ieskaņotas krievu valodā, kā arī tas būs pieejams oriģinālvalodā, un visām pārraidēm būs pieejami latviešu valodas subtitri.

 

"Strādājam spraigas globālās konkurences piesātinātā televīzijas tirgū, līdz ar to mūsu klientu skatīšanas paradumi un vajadzības ir mūsu prioritāte. Diemžēl novērojam, ka Latvijas pēdējo gadu sekmīgie panākumi satura pirātisma apkarošanā, pēdējo mēnešu laikā sāk izplēnēt. Nodrošinot Latvijas skatītājiem plašākas iespējas vērot saturu viņiem saprotamā valodā, piedāvāsim jauno kanālu ar izklaidējošu, uzticamu, patiesu un pārbaudītu saturu. Turklāt ceram, ka drīzumā tajā varēsim piedāvāt arī uzticamas vietējās ziņas krievu valodā," skaidro Tet valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks.

 

Kanālu veidotāju – Tet meitasuzņēmuma – Helio Media izpilddirektors Kaspars Ozoliņš papildina: "Šobrīd novērojama situācija, kad krievvalodīgā auditorija aizplūst no Latvijas informatīvās un arī ekonomiskās telpas. Kopš šī gada februāra 60% no TV ekrānā pavadītā laika tiek pavadīts Krievijas un citu ārvalstu TV aplikācijās, tādējādi ietekmējot arī reklāmas nozari. Latvijas reklāmdevēji vēl vairāk pārvirza savu budžetu uz ārvalstu avotiem, līdz ar to prognozējams, ka Latvijas reklāmas tirgus gada laikā zaudēs līdz pat 3 miljoniem eiro. Tādējādi ar jauna kanāla krievu valodā izveidi ne vien paplašinām iedzīvotāju izvēles iespējas, bet stiprināsim arī Latvijas ekonomiku."

 

Novērojams, ka pēc reitingiem kanāli krievu valodā ir starp skatītākajiem, turklāt tos ir iecienījusi arī latviski runājošā auditorija. Piemēram, aprīlī latviski runājošās auditorijas vidū 5. iecienītākais kanāls bija PBK, tikai pavisam nedaudz atpaliekot no LTV7 un TV3 Life, un 9. iecienītākais kanāls – 3+. Savukārt krieviski runājošo vidū kanālu TOP9 veido kanāli: PBK, 3+, LTV1, TV3, LTV7, TV3 Life, STV Pirmā!, TV6 un 360TV.

 

Sākotnēji jaunais kanāls 5TV būs pieejams Helio interaktīvās televīzijas, Helio virszemes televīzijas un izklaides platformas Tet+ abonentiem.