Growatt ir pasaulē lielākais mājokļa invertoru piegādātājs un arī lielākais lietotāju enerģijas uzkrāšanas invertoru piegādātājs pasaulē. Growatt invertori ir īpaši piemēroti arī lielas jaudas saules paneļiem.

 • augsta efektivitāte līdz 98,6%;
 • 24/7 monitorēšana lietotnē vai mājaslapā;
 • gatavs papildināšanai ar litija baterijām – bez iejaukšanās mikroģenerācijas sistēmā;
 • 10 gadu garantija.
 • Trina Solar ir viens no vadošajiem saules paneļu ražotājiem, ko novērtē arī Bloomberg New Energy Finance.
  Vertex S+ ģenerē līdz 420 W un tam ir 21 % moduļu efektivitāte ar augsta blīvuma starpsavienojumu tehnoloģiju.
  Izstrādāts, lai atbilstu visām jaudas, efektivitātes, izmēra un mehāniskās slodzes prasībām!

 • Izmēri 1762×1134 ×30 mm
 • Svars 21.8 kg
 • 15 gadu garantija paneļiem
 • 25 gadu efektivitātes garantija
 • Piesakies konsultācijai, aizpildot pieteikuma veidlapu, vai raksti uz e-pastu: saulespaneli@tet.lv.

  Ieteiksim piemērotāko risinājumu un sagatavosim labāko cenu piedāvājumu.

  Iesniedz pieteikumu "Sadales Tīkls", lai saņemtu atļauju saules paneļu uzstādīšanai un pieslēgšanai tīklam. (Palīdzēsim, ja nepieciešams.)

  Meistari apskatīs tavu īpašumu, sagatavos vizualizācijas un precizētu cenu piedāvājumu.

  Izskati piemērotākos finansējuma veidus. (Sniegsim konsultāciju, ja nepieciešams.)

  Paraksti līgumu un apmaksā rēķinu.

  Divu mēnešu laikā uzstādīsim saules paneļus un sagatavosim dokumentāciju.

  Veic mikroģenerācijas stacijas reģistrāciju AS “Sadales tīkls”. (Palīdzēsim sagatavot nepieciešamos dokumentus, sniegsim konsultācijas.)

  Piesakies Valsts atbalsta saņemšanai. (Atbalsta salīdzinājums)

  Saņem Valsts līdzfinansējumu.

  Jautājumu gadījumā par uzstādītajiem saules paneļiem sazinies ar savu personīgo konsultantu vai pa tālruni 63010000.

  Tet saules paneļi

  Tet saules paneļi

   

  Ražo savu enerģiju pats!

  Ražo savu enerģiju pats!

  Tet saules paneļi

  Tet saules paneļi

   

  Ražo savu enerģiju pats!

  Ražo savu enerģiju pats!

  Kā pieteikt saules paneļus?

  Piedāvājuma kalkulators
  Tavs vidējais ikmēneša elektroenerģijas patēriņš:
  Paneļu novietojums:
  Slīps jumts
  Plakans jumts
  Uz zemes

  Iegādājies Tet saules paneļus arī uz nomaksu!

  Jautā labāko aizdevuma piedāvājumu savā bankā! Sadarbojamies ar Swedbank, Citadele banka un citām lielākajām bankām Latvijā.

  Kas iekļauts piedāvājuma cenā?

  Saules paneļi “TRINA” - labākais tavai mājai

  Izcila paneļu efektivitāte (21.1%) un izmantotās tehnoloģijas. Īpaši piemēroti Latvijas laikapstākļiem - ar augstu vēja un sniega izturību.

  Uzzināt vairāk -->

  tet-saules-paneli-trina

  Konsultācijas, izvērtēšana, piegāde un uzstādīšana

  Uzzināt vairāk -->

  Augstas efektivitātes invertors

  Uzzināt vairāk -->

  Atbalsts nepieciešamo dokumentu sagatavošanā un personīgais konsultants

  Neto norēķinu sistēmas Universālais pakalpojums

  Uzzināt vairāk

  Aktualitātes

  Biežāk uzdotie jautājumi

  Jaunajiem klientiem

  Neto sistēma

  Saules paneļi

  Izmaksas un aprēķini

  Uzstādīšana

  Citi

  No 2024. gada 1. janvāra tiks samazināta Sadales tīkla pakalpojumu maksa! Izmaiņas attieksies uz abiem tarifu plāniem – Pamata un Speciālais, un samazināta tiks gan fiksētā, gan mainīgā tarifa daļa (mājsaimniecībām un juridiskajām personām).

  Lai arī sadales tarifi būs zemāki, 31.12.2023. ir beidzies līdzšinējais valsts atbalsts fiksētās daļas segšanai 60% apmērā un no 01.01.2024. stājas spēkā jauns atbalsta veids – līdz ar izmaiņām, klientu rēķinos veidosies tarifa fiksētās maksas pieaugums.

  Tas viss rēķinos tiks iekļauts automātiski.

  Uzzināt vairāk

  No 01.07.2023. stājas spēkā jauni AS “Sadales tīkls” elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifi Pamata un Speciālais. Turpmāk mājsaimniecībām un uzņēmumiem būs vienādi tarifi.

   

  Pāreja notiks automātiski un izmaiņas būs redzamas, sākot ar augusta rēķinu par jūlijā patērēto elektroenerģiju. Nepieciešamības gadījumā tarifu plānu būs iespējams mainīt bez maksas.

   

  Uzzini vairāk mūsu Palīdzības lapā

  Jaunu cenas piedāvājumu saņem klienti, kuru esošā līguma termiņš tuvojas beigām. Cenas piedāvājumu nosūtām ne vēlāk kā 30 dienas pirms līguma termiņa beigām.

   

  - Ja piedāvājums Tevi apmierina, nekas nav jādara – līgums stāsies spēkā automātiski un būs pieejams pašapkalpošanās portālā Mans Tet. Tev automātiski tiek piedāvāts tas pats līguma termiņš, kāds bija iepriekš, taču vari izvēlēties arī jebkuru citu fiksētās cenas periodu.

   

  - Ja vēlies slēgt līgumu uz citu termiņu, aicinām sazināties ar mums pašapkalpošanās portālā Mans Tet vai zvanot uz 67000177.

   

  - Ja vēlies izmēģināt tarifu plānu Tet Dinamiskais, kur elektroenerģijas cena atbilst cenai Nord Pool biržā, aicinām sazināties ar mums pašapkalpošanās portālā Mans Tet vai zvanot uz 67000177.

   

  - Ja neviens no piedāvājumiem tev nešķiet pievilcīgs, aicinām sazināties ar mums pašapkalpošanās portālā Mans Tet vai zvanot uz 67000177.

  Klienti, kuriem ir elektroenerģiju ražojošas iekārtas, kas elektroenerģijas ražošanai izmanto tikai atjaunīgos energoresursus;

  Kopējā atļautā elektroenerģijas ražošanas iekārtas jauda nepārsniedz:

  Mikroģenerators – 11,1 kW;

  Elektrostacijas – 50 kW;

  Klienti, kuri ir saņēmuši Sadales tīkla atļauju pieslēgt elektroenerģijas ražošanas iekārtu paralēlam darbam ar kopējo elektrotīklu;

  Klienti, kam adresē, kurā ir uzstādīta ražojošā iekārta, jau ir spēkā esošs elektroenerģijas tirdzniecības līgums ar Tet un jau tiek lietota Tet elektrība.

  Lai norēķinātos par elektroenerģijas un sadales operatora izdevumiem, kā arī par citu savu objektu elektroenerģijas rēķiniem, taču visiem objektiem jābūt spēkā esošam elektroenerģijas tirdzniecības līgumam pie Tet.

   

  Saražotās elektrības iepirkuma cena pie Tet tiek noteikta atbilstoši Nord Pool biržas Latvijas tirdzniecības apgabala attiecīgās stundas cenai, piemērojot tai samazinājumu 0,02 EUR/kWh un tā nav zemāka par 0 EUR/kWh;

   

  Lietotājiem, kas reģistrējušies VID kā pievienotās vērtības nodokļa maksātāji, par tīklā nodoto elektroenerģiju tiek aprēķināts arī PVN. Ja esi reģistrējies kā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātājs, informē par to Tet līguma noslēgšanas brīdī.

  Veidojas uzkrājums, kas tiks izmantots norēķiniem nākamajā norēķinu periodā.

  Pieteikt pakalpojumu vari:
  - Zvanot pa tālruni: 67000177;
  - Rakstot uz e-pastu: tet@tet.lv;
  - Atstājot savu kontaktinformāciju, - mēs ar tevi sazināsimies.

  Pakalpojuma līgums tiek slēgts uz nenoteiktu laiku, savukārt minimālais lietošanas termiņš ir 1 mēnesis;

  Līgums ir spēkā tik ilgi, kamēr vien tev ražojošajam objektam ir elektroenerģijas līgums ar Tet un tiek ievēroti citi pakalpojuma lietošanas nosacījumi atbilstoši MK noteikumiem Nr. 635;

  Ja tiek izvēlēts citu elektroenerģijas tirgotājs vai objektam mainās lietotājs, līgums automātiski tiek izbeigts;

  Plašāku informāciju par Neto norēķinu sistēmas Universālo pakalpojumu un līguma paraugu atradīsi Tet Palīdzības lapā.

  Mājsaimniecības, kuras šobrīd lieto Neto uzskaites sistēmu, to varēs izmantot līdz 2029. gada 28. februārim. Savukārt, mājsaimniecības, kas pāries no Neto uzskaites uz Neto norēķinu sistēmu laikā no šī gada 1. maija līdz 2025. gada 28. februārim, varēs saņemt Neto uzskaites sistēmas uzkrājuma izmaksu naudā.

   

  Lai saņemtu uzkrājumu naudā, klientam jāraksta iesniegums Tet ar lūgumu mājsaimniecības Neto uzskaites sistēmas uzkrājumu saņemt savā bankas kontā. Aprēķini tiks veikti, reizinot uzkrātās kilovatstundas (kWh) ar Nord Pool biržas Latvijas tirdzniecības apgabala vidējo cenu par megavatstundu (MWh) tirdzniecības periodā no 2023. gada 1. marta līdz 2024. gada 29. februārim. Mājsaimniecībām būs pieejams elektrības uzkrājums, kas nepārsniedz 600 EUR. Ja uzkrājums būs lielāks, starpība tiks dzēsta bez atlīdzības. Aicinām sekot līdzi savam Neto uzskaites sistēmas uzkrājumam un izvēlēties piemērotāko brīdi norēķinu veidu maiņai! No finansiāli izteiktās uzkrājuma vērtības tiks atrēķināts iedzīvotāju ienākumu nodoklis 23% apmērā, un iegūto gala summu Sadales tīkls pārskaitīs uz klienta bankas kontu.

   

  Ja mājsaimniecība vēlēsies elektrības uzkrājumu, kas izteikts finansiālā vērtībā, izmantot Sadales tīkla sistēmas pakalpojumu segšanai par pēdējo kalendāra mēnesi Neto uzskaites sistēmā, tas jānorāda iesniegumā.

   

  Pāriet no Neto uzskaites sistēmas uz Neto norēķinu sistēmu var tikai vienu reizi. Ikviens Neto uzskaites sistēmas lietotājs šo norēķinu veidu varēs izmantot līdz 2029. gada 28. februārim.

  Ja pēc gala norēķinu veikšanas ir izveidojies uzkrājums, aicinām rakstīt iesniegumu Tet par uzkrājuma izmaksu. No finansiāli izteiktās uzkrājuma vērtības, tiks atrēķināts iedzīvotāju ienākumu nodoklis 23% apmērā, un iegūto gala summu Tet pārskaitīs uz klienta bankas kontu.

  Jā. Neto norēķinu sistēmas Universālais pakalpojums ir pieejams arī juridiskām personām.

  Tet piedāvā monokristāliskos saules paneļus, kas atbilst visām prasībām un Eiropas Savienības standartiem, jo ir svarīgi izvēlēties uzticamu saules paneļu tirgotāju, kas garantē to kvalitāti.

  Solārais invertors pārveido saules paneļu saražoto līdzstrāvu uz mājsaimniecībā nepieciešamo maiņstrāvu. Tā ir Tet saules paneļu neatņemama sastāvdaļa – ja nebūtu invertora, saules paneļu saražoto elektroenerģiju nebūtu iespējams izmantot.

  Saules paneļu garantijas laiks ir 12 gadi. Tiek nodrošināta arī 25 gadu efektivitātes garantija. Saules inventora garantija ir 10 gadi, montāžas darbiem – 2 gadi.

  Jā, saules paneļu ražotājs garantē, ka saules paneļi izturēs sniega radītu slodzi līdz 6000 Pa un vēja radītu slodzi līdz 4000 Pa (standarts IEC 61215).

  Saražoto enerģiju vari izmantot tikai tajā īpašumā, kur saules paneļi ir uzstādīti. Ja līgumā ir iekļauta māja un dzīvoklis, saražotā elektroenerģija attiecināma tikai uz māju. Lietojot elektrību dzīvoklī, jāsedz arī elektroenerģijas izmaksas.

  Nē, ievērojot elektrodrošības noteikumus, saules paneļi elektroenerģiju neražo, ja ir atslēgti no kopējā elektropārvades tīkla, jo saules paneļi ir saslēgti kopējā elektropārvaldes tīklā.

  Tet saules paneļu cenā ir iekļauts visas izmaksas, sākot no projekta plānošanas līdz pat saules paneļu uzstādīšanai – objekta apskate un izvērtēšana, dokumentācijas noformēšana, saules paneļi, invertors, stiprinājumi, transporta pakalpojumi un montāžas darbi.

   

  Pievērs uzmanību, ka citi pakalpojuma sniedzēji nereti piestāda papildu maksu, piemēram, par objekta apskati. Pie Tet viss ir iekļauts vienā cenā.

  Tas, pēc cik ilga laika atmaksāsies saules paneļu uzstādīšanas projekts, ir atkarīgs no izvēlētā komplekta, elektroenerģijas patēriņa un citiem faktoriem.

  Tet saules paneļu aprēķinos tiek ņemts vērā klienta elektroenerģijas patēriņa lielums, izvēlētā pieslēguma veids, saulaino stundu skaits gadā, kā arī potenciālais saražotais elektroenerģijas apjoms Latvijas laikapstākļos. Vērā tiek ņemts arī saules paneļu nolietojums tā 25 darbības gados.

  Sadales pakalpojumu maksa sastāv no 2 daļām: maksa par pieslēguma nodrošināšanu un maksa par elektroenerģijas piegādi. Pieslēguma nodrošinājuma maksājums ir jāveic visiem klientiem, neatkarīgi no saules paneļu uzstādīšanas.

   

  Maksa par elektroenerģijas piegādi ir jāveic tādos gadījumos, ja tiek ņemta elektrība no tīkla vai tiek izmantots tīklā nodotais uzkrājums. Ja saules saražotā enerģija uzreiz tiek izmantota pašpatēriņam, maksa par elektroenerģijas piegādi nav jāmaksā.

  Tas, cik liels būs elektroenerģijas rēķina samazinājums, atkarīgs no pašpatēriņa brīdī, kad saules paneļi ražo elektroenerģiju:

   

  - par saules paneļu saražoto un tobrīd iztērēto elektroenerģiju, tev nekas nav jāmaksā;

   

  - ja tu nodod elektroenerģiju tīklā un izmanto to vēlāk, ir jāmaksā par pārvades un sadales pakalpojumu;

   

  - par daļu, ko tu paņem no tīkla papildu saules paneļu saražotajai elektroenerģijai, tev jāmaksā pilna maksa.

   

  Uzzini vairāk par NETO uzskaites sistēmu mūsu Palīdzības lapā.

  Līguma noslēgšanas brīdī piedāvātā cena paliek nemainīga. Papildu izmaksas var rasties tikai gadījumos, ja nepieciešama pieslēguma pārbūve, par ko informēs AS Sadales tīkls. Šādā situācijā, tev ir iespēja atteikties no pakalpojuma un saņemt iemaksāto drošības naudu.

  Tet saules paneļus iespējams uzstādīt uzreiz pēc dokumentu saskaņošanas, iepriekš vienojoties par ērtāko laiku. Uzstādīšana parasti ilgst 1-2 dienas, taču pilns saules paneļu uzstādīšanas process (objekta apskate, izvērtēšana, dokumentācija u.c.) aizņem aptuveni

  1-2 mēnešus.

  Jā, Tet sadarbojas tikai ar profesionāliem un sertificētiem meistariem.

  Ieskaties Tet Palīdzības lapā!

  Tet nodrošina Neto norēķinu sistēmas Universālo pakalpojumu.
  Neto norēķinu sistēmas Universālā pakalpojuma nosacījumus nosaka MK noteikumi Nr. 635.

  Kas var izmantot Neto norēķinu sistēmas Universālo pakalpojumu pie Tet?

 • Klients, kuram ir elektroenerģiju ražojošas iekārtas, kas elektroenerģijas ražošanai izmanto tikai atjaunīgos energoresursus;
 • Klients, kura kopējā atļautā elektroenerģijas ražošanas iekārtas jauda nepārsniedz:
  - Mikroģenerators – 11,1 kW;
  - Elektrostacijas – 50 kW;
 • Klients, kurš ir saņēmis Sadales tīkla atļauju pieslēgt elektroenerģijas ražošanas iekārtu paralēlam darbam ar kopējo elektrotīklu;
 • Klients, kura adresē, kur ir uzstādīta ražojošā iekārta, jau ir spēkā esošs elektroenerģijas tirdzniecības līgums ar Tet un jau tiek lietota Tet elektrība.
 • Kādam nolūkam izmanto Neto norēķinus?

 • Lai norēķinātos par elektroenerģijas un sadales operatora izdevumiem, kā arī par citu savu objektu elektroenerģijas rēķiniem (visiem objektiem ir spēkā esošs elektroenerģijas tirdzniecības līgumam ar Tet).
 • Saražotās elektrības iepirkuma cena pie Tet tiek noteikta atbilstoši Nord Pool biržas Latvijas tirdzniecības apgabala attiecīgās stundas cenai, piemērojot tai samazinājumu 0,02 €/kWh un tā nav zemāka par 0 €/kWh;
 • Lietotājam, kas ir reģistrējies VID kā PVN maksātājs, par tīklā nodoto elektroenerģiju tiek aprēķināts arī PVN. Ja esi reģistrējies kā PVN maksātājs, lūdzu, informē par to Tet līguma slēgšanas brīdī.
 • Kā pieteikt Neto norēķinu sistēmas Universālo pakalpojumu pie Tet?

 • Pieteikt pakalpojumu vari:
  - Zvanot pa tālruni: 67000177;
  - Rakstot uz e-pastu: tet@tet.lv;
  - Atstājot savu kontaktinformāciju, - mēs ar tevi sazināsimies.
 • Pakalpojuma līgums tiek slēgts uz nenoteiktu laiku, savukārt minimālais lietošanas termiņš ir 1 mēnesis;
 • Līgums ir spēkā tik ilgi, kamēr vien tev ražojošajam objektam ir elektroenerģijas līgums ar Tet un tiek ievēroti citi pakalpojuma lietošanas nosacījumi atbilstoši MK noteikumiem Nr. 635;
 • Ja tiek izvēlēts citu elektroenerģijas tirgotājs vai objektam mainās lietotājs, līgums automātiski tiek izbeigts;
 • Plašāku informāciju par Neto norēķinu sistēmas Universālo pakalpojumu un līguma paraugu atradīsi Tet Palīdzības lapā.