Balticom masveidā bojā Tet optiskā interneta infrastruktūru un izmanto to savu pakalpojumu sniegšanai

Balticom masveidā bojā Tet optiskā interneta infrastruktūru un izmanto to savu pakalpojumu sniegšanai
06/03/2023

SIA Tet (Tet) ir vērsies Valsts policijā par AS Balticom (Balticom) veiktu apzinātu Tet elektronisko sakaru tīkla infrastruktūras bojāšanu plašā apmērā Ventspils pilsētā. Iepriekšējā mēneša laikā vairāk nekā 300 adresēs Ventspilī Tet ir konstatējis apzinātu tam piederošās infrastruktūras – optiskā interneta tīkla – bojāšanu un neatļautu izmantošanu Balticom labā, tā pakalpojumu sniegšanai. Šos pārkāpumus faktiski atzinuši arī paši Balticom pārstāvji, pusēm tikšanās laikā apspriežot situāciju, tomēr Balticom arī pēc pušu pārrunām turpina veikt arvien jaunus bojājumus jaunās adresēs. Šobrīd Valsts policijā nodoti iesniegumi par 13 adresēm un tuvākajā laikā, Tet vērsīsies policijā par pārējiem gadījumiem.

 

Tet klientu aprūpes direktore Alla Krūmiņa: “Konkurences cīņa telekomunikāciju nozarē vienmēr ir bijusi sīva, tomēr ar tik cinisku cita operatora infrastruktūras tīšu bojāšanu un draudiem pret rīcību sava īpašuma atgūšanai saskaramies pirmo reizi. Varētu teikt, ka šobrīd piedzīvojam sava veida tiesisko reketierismu, kā rezultātā tiek mānīti arī Ventspils iedzīvotāji. Paldies Valsts policijas pārstāvjiem, kuriem šis process prasa daudz resursu, kurus tie varētu izlietot racionālākā veidā, un kuri nerimtīgi veic izbraukumus uz notikumu vietām, lai fiksētu pārkāpumus un rūpētos par tiesiskuma / likuma ievērošanu.”

 

Papildus tam, ka Balticom rīkojas prettiesiski, nodara materiālos zaudējumus Tet un Balticom rīcības rezultātā tiek tērēti Valsts policijas resursi, nemitīgi dodoties uz bojājumu vietām, un cieš arī paši iedzīvotāji. Pakalpojuma saņemšanai nelegāli izmantotais kabelis būs jāpārvelk. Savukārt pārtraucot nesaskaņoto un nelegālo infrastruktūras izmantošanu un atjaunojot Tet tīklu iepriekšējā stāvoklī, iedzīvotājiem ir risks palikt bez vienas no mūsdienu pamatvajadzībām – interneta piekļuves, kas joprojām ir īpaši nozīmīga attālinātajam darbam un mācībām.

 

Pēc Tet veiktās sava tīkla apsekošanas datiem Balticom pārstāvji, lai nodrošinātu savu interneta pakalpojumu sniegšanu, prettiesiski izmanto daļu no Tet infrastruktūras. Daudzdzīvokļu namu kāpņutelpās nelegāli tiek pārgriezts Tet īpašumā esošā optiskā interneta vada pēdējais posms un tas tiek pievienots Balticom tīklam. Īstenojot šīs prettiesiskās darbības, Balticom izmanto Tet piederošo īpašumu saviem komerciāliem mērķiem. Balticom savu pakalpojumu nodrošināšanu organizē prettiesiskā veidā, bez atļaujas saņemot attiecīgus vairumtirdzniecības pakalpojumus un par tiem nemaksājot.