Latvijas aktieru zelta sastāvs tiekas jaunā seriāla "Bezvēsts pazudušās" pirmizrādē

Latvijas aktieru zelta sastāvs tiekas jaunā seriāla "Bezvēsts pazudušās" pirmizrādē
07/10/2020

Juris Žagars, Kristīne Nevarauska, Rēzija Kalniņa, Niklāvs Kurpnieks, Ģirts Jakovļevs, Mārtiņš Vilsons, Mārtiņš Kalita, Nikolajs Šestaks, Natālija Živeca, Inese Pudža, Lelde Dreimane, Henrijs Arājs, Jana Herbsta, Elizabete Marija Brante un daudzi citi Latvijas aktieri satiksies jaunajā Tet studio psiholoģiskajā trillerī "Bezvēsts pazudušās", kas vakar piedzīvoja pirmizrādi. Kaislības un šaušalīgi noslēpumi, kas grauž galveno varoņu un visas mazpilsētas pagātni un šodienu, savīsies vienā vienotā stāstā, kad Sanktpēterburgas izmeklētājs Konstantīns, izmeklējot savas sievas Annas mistisko pazušanu, ieradīsies kādā nomaļā Latvijas mazpilsētā, kuras iedzīvotāji slēpj šaušalīgus pagātnes notikumus. Seriāla "Bezvēsts pazudušās" oriģinālscenārijs balstīts Latvijas autores un seriāla producentes Leldes Kovaļovas tāda pat nosaukuma debijas romānā, un pirmās sērijas pie skatītājiem nonāks jau 29. oktobrī lietotnē Shortcut Films.

 

Pēc pirmo sēriju noskatīšanās Juris Žagars izteica pateicību seriāla veidotājiem: "Visu cieņu, ļoti forši sanācis," vēl pirms pirmo sēriju noskatīšanās piebilstot: "Filmēšanas gaitā Lelde un Vlads paradīja, ko nozīmē apsēstība ar projektu – tas, kā viņi novadīja projektu ir lieliski." Viņu papildina seriāla aktieris Niklāvs Kurpnieks: "Viss, kas manī izraisa vēlmi skatīties filmu vai seriālu, ir sastopams Bezvēsts pazudušajās. Ļoti labi un suģestējoši  aktierdarbi, skaista bilde un ieturēta estētika, aizraujošs scenārijs un to pastiprinoša, efektīva režija, kas rada spriedzi. Bez naivuma un bez haltūrām. Prieks,  ka man ir tā iespēja būt daļai no šī projekta, kas Latvijas skatītājam parādīs, ka arī šajā žanrā drīkst un vajag pieprasīt kvalitāti, nevis teikt – tas jau kārtējais pašmāju seriāls. Tā nav un to var uzzināt tikai noskatoties!"

 

Galvenās lomas Konstantīna atveidotājs Nikolajs Šestaks, kurš līdz šim Latvijas projektos piedalījies maz: "Es vienmēr esmu gribējis piedalīties kādā Latvijas projektā, taču kopumā Latvijā šādu kinematogrāfisku projektu, kur piedalīties krievu aktierim ir maz. Tādēļ es ļoti priecājos par šo iespēju un kopīgi radīto rezultātu."

 

Seriāla scenārija autors un režisors Vlads Kovaļovs: "Kā visos kino projektos, arī seriālā "Bezvēsts pazudušās" galvenais ir scenārijs, un scenārijs  ir mana prioritāte kā režisoram. Bija viegli un patīkami strādāt ar spēcīgiem Latvijas aktieriem un profesionālu komandu, kurai bija svarīgs kvalitatīvs rezultāts. Tādēļ ceram, ka arī skatītāji to novērtēs."

 

"Priecājos par izcilo aktieru sastāvu un sasniegto rezultātu, tomēr lēmumu par to, vai seriāls būs izdevies, būs jāpieņem skatītājiem. Mēs ar režisoru strādājam skatītajam un ceram, ka seriāls "Bezvēsts pazudušās" iekaros skatītāju mīlestību," pēc seriāla pirmizrādes norādīja producente un grāmatas autore Lelde Kovaļova.

 

Seriāla filmēšana norisinājās krāšņās Latvijas vietās -  Cēsīs un Siguldā, par filmēšanas centru izvēloties Mālpili un tās gleznaino Mālpils muižu, kurā risināsies gandrīz visa seriāla darbība.

 

Seriāla režisors un scenārija autors ir Vlads Kovaļovs, kurš jau studiju pirmajā mācību gadā nofilmējis īsfilmu ar vairāk nekā 14 miljoniem skatījumu internetā, saņēmis labāko scenāriju dialogu balvu A.Sokurova festivālā, un viņa jaunākā īsfilma īsfilma "Šāviens" (2020) saņēmusi labākās īsfilmas balvas dažādos festivālos. Seriāls "Bezvēsts pazudušās" ir pirmais V.Kovaļova seriāls. Kopā ar viņu komandā strādāja seriāla galvenais operators Toms Zarāns, producente Lelde Kovaļova,  grima māksliniece Ieva Sebre, māksliniece Yuka Grand un citi.

 

Producentes un grāmatu autores Leldes Kovaļovas "Bezvēsts pazudušās" debijas romānu izdeva 2019. gada nogalē izdevniecībā "Latvijas Mediji". Neilgi pēc tam tas nonāca pārdotāko grāmatu topos, saņemot arī daudz pozitīvu atsauksmju no lasītājiem. Autore, kuras pamatnodarbošanās ir kino producēšana, atzīst, ka grāmata jau sākumā rakstīta ar mērķi to ekranizēt Latvijā vēl nepieredzētā kino kvalitātes seriālā.