Busels un Viļčuka iedziedājuši seriāla “Dzelzs nervi” tituldziesmu
Busels un Viļčuka iedziedājuši seriāla “Dzelzs nervi” tituldziesmu
07 | 03 | 2023
Busels un Viļčuka iedziedājuši seriāla “Dzelzs nervi” tituldziesmu

Iemīļotie aktieri Maksims Busels un Madara Viļčuka atveido galvenās lomas Latvijas un Ukrainas radošās komandas veidotajā seriālā “Dzelzs nervi” un ir iedziedājuši šī kino darba tituldziesmu. Liriskā mūzika un dziesmas vārdi caurvij seriāla galveno vēstījumu par laimi, kas ir tuvāk, nekā mums šķiet. No 6. marta, no pirmdienas līdz ceturtdienai izklaides platformas Tet TV+ skatītāji katru dienu varēs sekot līdzi seriāla “Dzelzs nervi” jaunajai sērijai, kurā savijas dažādu paaudžu kaislīgi attiecību stāsti.

 

Seriāla “Dzelzs nervi” tituldziesmas video var noskatīties šeit.

 

Dziesmas oriģinālās versijas autors (mūzikas un teksta) ir ukrainis Andre France, kurš ir iecienīts savā dzimtenē, kur pašlaik arī dzīvo. Viņš ir radījis daudz populāru dziesmu albumus un strādājis ar ukraiņu profesionālākajiem popmūziķiem.

 

Latviešu dziesmas versijas vārdu autors ir Kārlis Vērdiņš, kura darbus Latvijā ir iemīļojuši gan jaunākās paaudzes lasītāji, gan pieaugušie.

 

Pēc seriāla aktieru atlases režisore Mila Pogrebiska atzina, ka ir patīkami pārsteigta ne vien par talantiem bagāto jauno aktieru paaudzi, kas papildu aktiermākslai prot arī citas prasmes, bet arī par profesionāļiem cienījamos gados, kas ir lielisks paraugs ārpus Latvijas robežām. Tāpēc arī tituldziesmā jūtams seriāla noskaņojums, kas pēc katras sērijas noskatīšanās, par spīti visām nebūšanām, kas notiek apkārt, rada sajūtu – labais vienmēr uzvarēs! Dziesma skatītājus izved cauri spilgtākajām emocijām un notikumiem, ko varēs piedzīvot visa seriāla laikā.

 

Madara Viļčuka (seriālā atveido Martu Doni) ir Liepājas teātra aktrise, kas uz lielās skatuves pašlaik ir redzama kā Grietiņa, punduris un japāniete izrādē “GRIMMI”, Dženija izrādē “YEN” u.c. Papildus aktiermākslai, Madara ir iemīļojusi arī dejas mākslu un skatuves cīņu, kā arī prot ne tikai dziedāt, bet spēlē arī ģitāru un ukuleli.

 

Maksims Busels (seriālā atveido Maksi Balodi) ir Rīgas Krievu teātra aktieris, filmējies vairākās filmās un seriālos arī ārpus Latvijas – Ukrainā, Somijā un citviet. Izklaides platformas Tet TV+ skatītājiem aktieris pazīstams no daudzsēriju filmas “Bezvēsts pazudušās”. Bez aktiermākslas, Maksima bonuss ir arī komponēšanas prasmes, skatuves dziedāšana, dejas, paukošanās, kung fu un vēl daudz kas cits.

 

Par seriālu “Dzelzs nervi”

 

“Dzelzs nervi” producente un scenārija autore ir ukrainiete Tatjanas Gnedašas (Татьяна Гнедаш). Līdz šim viņa desmit gadus ļoti veiksmīgi nodarbojusies ar seriālu un televīzijas satura ražošanu Ukrainā, kas demonstrēts populārākajos Ukrainas televīzijas kanālos – “Украина”, “СТБ”, “1+1”, “ICTV”, “Интер”, “Новый канал”. Seriāla “Dzelzs nervi” oriģinālo versiju bija plānots veidot Ukrainā, bet karš sākotnējos plānus mainīja, tāpēc tas adaptēts latviešu valodā. Arī režisore Mila Pogrebiska (Міла Погребиська) un lomu atveidotāji Anna Serdjuk (Анна Сердюк), Anna Ļebedjeva (Анна Лебедева) un Vitālijs Salijs (Виталий Салий) ir ukraiņi.

 

Seriāla galvenais varonis Makss (Maksims Busels) ir jauns un talantīgs vadītājs ar absolūti riebīgu raksturu. Apkārtējie Maksu ienīst un uzskata par sliktu cilvēku. Bez cieņas, draugiem un mīlestības dzīve ir bezjēdzīga – ir pārliecināts Maksa vectēvs (Tālivaldis Lasmanis), ietekmīgs un valdonīgs cilvēks. Lai piespiestu vecāko mazdēlu mainīties, vectēvs izvirza skarbus noteikumus: saderināšanās ar vectēva izvēlētu meiteni, vai arī Makss zaudē vadītāja amatu ģimenes biznesā un tiek izslēgts no testamenta. Makss ir šausmās, kad uzzina, ka viņam uzspiež attiecības ar parastu un neizskatīgu medmāsu (Madara Viļčuka), kura strādā veco ļaužu pansionātā.

 

Lomās skatītāji redzēs Maksimu Buselu, Madaru Viļčuku, Kasparu Zvīguli, Jāni Grūtupu, Jūliju Berngardti, Tālivaldi Lasmani, Annu Serdjuku, Rihardu Rudāku, Kristīni Nevarausku-Atkočūni, Akvelīnu Līvmani, Daci Bonāti, Pēteri Graudiņu, Valdi Zilveri, Ingu Misāni-Grasbergu un citus. Operators – Imants Zaķītis, mākslinieks – Aivars Dambis, grima māksliniece Kristīne Mihailova, kostīmu māksliniece Indra Salceviča, izpildproducente Dace Bezmere, producente Alīna Sīkstule-Talarova.

 

Kopā “Dzelzs nervi” ir 16 sērijas, kas izklaides platformā Tet TV+ skatāmas no 6. marta – no pirmdienas līdz ceturtdienai katru dienu jauna sērija.