CyberShield

Kad? 21. oktobrī, 11:30

Kur? Tiešsaistē

Investē kiberdrošībā, nevis kibernoziedzībā!

Katru gadu tūkstošiem uzņēmumu un desmitiem tūkstošu privātpersonu nokļūst kibernoziedzības nagos. Izkļūt no tiem var tikai šķiroties no finanšu līdzekļiem vai pat zaudējot biznesu. Viens no lielākajiem "vairogiem" jeb aizsargātājiem pret kiberuzbrukumiem Latvijā – Tet – aicina investēt kiberdrošībā, nevis kibernoziegumos. Tas ir iespējams, un kiberdrošības mēnesī par to runāsim forumā CyberShield.

Kāpēc apmeklēt CyberShield?

CyberShield forumā piedalīsies pieredzējuši nozares eksperti no valsts un privātā sektora, viesosies arī starptautiski profesionāļi un vadošie IT drošības risinājumu ražotāji.

Pasākuma mērķis ir pievērst sabiedrības un uzņēmēju uzmanību virtuālajai drošībai, iedzīvinot kiberhigiēnas labāko praksi, analizējot aktuālākās tendences kibertelpā un aicinot ikvienu būt vērīgiem un ieguldīt enerģiju savu digitālo prasmju pilnveidē.

2021. gada CyberShield moto ir "Investē kiberdrošībā, nevis kibernoziedzībā", kas paredz ne tikai laika un resursu investīcijas, bet galvenais – cilvēku uzmanību kiberdrošības jautājumiem un izaicinājumiem.

Kiberhigiēnas pamati

Vēro pasākuma tiešraidi šeit

Vēro pasākuma tiešraidi šeit

Programma

   
11:30 – 11:50 Pasākuma atklāšana, ievadvārdi un uzrunas
- Uldis Tatarčuks, Tet izpilddirektors un valdes priekšsēdētājs
- Jānis Garisons, Latvijas Republikas aizsardzības ministrijas valsts sekretārs
11:50 – 12:10

"Ceļā uz digitālo desmitgadi"
Gatis Ozols, valsts sekretāra vietnieks digitālās transformācijas jautājumos,
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

12:10 – 12:30 "Par seismiskajām aktivitātēm Latvijas un pasaules kibertelpā"
Andrejs Konstantinovs, kiberdrošības eksperts, CERT.LV
12:30 – 12:50 "Threat intelligence"
Neil Coghlan, Blueliv (angļu valodā)
12:50 – 13:10 "Solving SOC problems in difficult times"
Tomasz Zalewski, IT security specialist, IBM (angļu valodā)
13:10 – 13:30 Deniss Rubens, Tet grupas uzņēmuma Data experts vadītājs

"Investē kiberdrošībā, nevis kibernoziedzībā"
Artūrs Filatovs, kiberdrošības pakalpojumu vadītājs, Tet (Data Experts)
13:30 – 13:50 Pusdienu pārtraukums
13:50 – 14:10 "IT infrastruktūra mākoņos kā atbilde pastāvošai neskaidrībai"
Māris Sperga, datu centra biznesa attīstības vadītājs, Tet
14:10 – 14:30 "Securing all edges"
Timo Lohenoja, Principal Systems Engineer at Fortinet
14:30 – 14:50 "Proaktīva krāpniecisku vietņu atklāšana"
Kaspars Briška, kiberdrošības vadītājs, Citadele banka
14:50 – 15:10 "How automation can support organization in incident response"
Andrzej Wojtkowiak, Security Systems IT Specialist for Central and Eastern Europe,
IBM (angļu valodā)
15:10 – 15:30 Jautājumu & atbilžu sesija

CyberShield uzstāsies


  ozols Gatis Ozols, valsts sekretāra vietnieks digitālās transformācijas jautājumos, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

  Valsts sekretāra vietnieks digitālās transformācijas jautājumos, VARAM. Kopā ar komandu esmu atbildīgs par valsts digitālās transformācijas politikas un stratēģijas izstrādi un vadīšanu. Šobrīd galvenās jomas fokusā ir publisko pakalpojumu digitālā transformācija, valsts IKT pārvaldība un datu ekonomikas attīstības priekšnosacījumu attīstība, kā arī digitālo prasmju stiprināšana valsts sektorā un sabiedrībā kopumā. Ar digitāklās pārvaldības jomu esmu saistīts jau vairāk kā piecpadsmit gadus, pienākumos, kas ietver politikas plānošanu, IKT projektu vadību, kā arī pakalpojumu attīstības plānošanu. Aizstāvu pieeju, ka ilgtermiņā labākais rezultāts rodas kopradē un papildinošā sadarbībā, tāpēc aktīvi atbalstu un iesaistos inovatīvu darba metožu pielietošanā, kā atvērtu sadarbības modeļu ieviešanā pārvaldes darbā.


  konstatinovs Andrejs Konstantinov, kiberdrošības eksperts, CERT.LV

  Andrejs Konstantinovs, CERT.LV kiberdrošības eksperts, ir viens no CERT.LV tehniskās komandas dalībniekiem, kas ikdienā strādā ar dažāda mēroga un sarežģītības kiberincidentiem. Andrejs ir autors arī vairākiem CERT.LV praktiskajiem semināriem par tādām tēmām kā pierādījumu apkopošana pēc kiberincidenta un e-pastu sistēmas aizsardzības labā prakse. Eksperta gaitām iespējams sekot līdzi arī viņa privātajā emuārā: caurumi.lv


  wojtkowiak Andrzej Wojtkowiak, Security Systems IT Specialist for Central and Eastern Europe, IBM

  Andrzej Wojtkowiak - IBM Security Architect in IBM with over 16 years of experience in many security projects over the Central and Eastern Europe. His main area of competence is around detecting, understanding and providing a tactical response to security incidents which organizations are facing this days


  filatovsArtūrs Filatovs, kiberdrošības pakalpojumu vadītājs, Tet (Data Experts)

  Artūrs ir kiberdrošības profesionālis ar vairāk nekā 12 gadu pieredzi kiberdrošības nozarē. Artūrs strādā kopā ar klientiem dažādās pasaules valstīs un ir viens no Latvijas CERT kiberdrošības ekspertu grupas dalībniekiem. Artūrs ikdienā palīdz privātā un publiskā sektora uzņēmumiem mazināt riskus kiberdrošības jautājumos un aizsargāt kritiskos datus mazinot kiberincidentu risku. "Nav tādas 100% drošības, ir tikai iespēja padarīt kibernoziedznieku dzīvi sarežģītu lai viņiem nebūtu interesanti veikt savas darbības Jūsu uzņēmumā".


  spergaMāris Sperga, datu centra biznesa attīstības vadītājs, Tet

  Māris Sperga ir Tet datu centru biznesa attīstības direktors ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi IT nozarē. Māra specializācija ir integrētie IT, datu centru un mākoņskaitļošanas risinājumi, kā arī Latvijas un starptautiskā biznesa vadīšana.


  lohenojaTimo Lohenoja, Principal Systems Engineer at Fortinet

  Timo is the System Engineer at FORTINET, Finland and the Baltics. Moreover, Timo is long term application security enthusiast and cybersecurity educator. As a builder of security integrated world, Timo is educating companies and communities to combine strong security solutions, such as SD-WAN, client security and next generation firewalling with findings through smart logging and machine learning to build best possible solutions for each and every case.


  coghlanNeil Coghlan, Blueliv

  Neil spend 16 years in the British Army, leaving with the rank of Captain in the early 2000’s, after serving in Northern Ireland, Namibia, Kuwait, Bosnia, Somalia and 18 months seconded to a US Navy Special Warfare Team as a liaison officer. In his civilian career he has worked for large global organisations such as BT (British Telecoms), AT&T and Capita as Sales Director Cyber Security. He is currently working with Blueliv a Spanish based Threat Intelligence service provider as their Threat Intelligence Officer.


  zalewski Tomasz Zalewski, IT security specialist, IBM

  Tomasz Zalewski - IBM Security Specialist is with IBM with for 14 years. His main area of competence is threat management. His passions are stand-up comedy, cooking and board games.


  briskaKaspars Briška, kiberdrošības vadītājs, Citadele banka

  Kaspars ir IT vadītājs ar plašu pieredzi nozarē un pēdējos 13 gadus tieši kiberdrošībā. Bijis IT pasniedzējs Latvijas Universitātē un kā tehniskais vadītājs darbojies pie vairāku starptautisku IT drošības projektu ieviešanas maksājumu nozarē. Bijis IT nozares un drošības vadītājs Bosch Baltijā. Šobrīd kiberdrošības vadītājs Citadelē. Iegūti starptautiski atzīti kiberdrošības industrijas sertifikāti CISSP un CISM.