Skaties Zelta globusam nominētās un godalgotās filmas

Kamēr gaidām šī gada prestižās kino balvas Zelta globuss (Golden Globe Award) laureātu paziņošanu, Tet izveidojis īpašu Golden Globe nominācijas sadaļu lietotnē Shortcut ar šogad nominēto un iepriekšējos gados godalgoto filmu un seriālu izlasi. Jaunākās filmas – Emma, Tenet, Džokers un Zvaigzne ir dzimusi. No aktuālākajiem seriāliem iespējams noskatīties The Undoing, Parasti ļaudis, Varenie un Perijs Meisons, kā arī dokumentālo seriālu Černobiļa. Ir iespēja noskatīties senas, bet neaizmirstamas filmas – Mis Saulstariņš, Šokolāde un Krusttēvs Koda: Maikla Korleones nāve. Ir padomāts arī par jaunākajiem skatītājiem, jo Zelta globusa uzvarētāju vidū ir animācijas filmas visai ģimenei – Krūdi, Kung Fu panda un citas.

Šogad Zelta globusi tiks pasniegti 78. reizi, bet pirmo reizi nomināciju paziņošana notika virtuāli un arī pati apbalvošanas ceremonija notiks neklātienē, pasākuma vadītājiem un balvu saņēmējiem pieslēdzoties tiešsaistē. Svinīgā Zelta globusa ceremonija notiks naktī no 28. februāra uz 1. martu (28. februāra vakarā ceremonija norisinās Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV).

Zelta globusus piešķir Holivudas ārvalstu preses asociācija (HFPA) un šī balva tiek uzskatīta par otru prestižāko uzreiz pēc ASV Kinoakadēmijas Oskara balvas. Diemžēl šogad Oskara balvas laureātu paziņošana un svinīgā ceremonija ir plānota divus mēnešus vēlāk kā ierasts – tikai 25. aprīlī.

Kino cienītājiem jau šodien ir iespēja noskatīties šajā gadā Zelta globusam nominētās un jau iepriekšējos gados godalgotās filmas. Tet saviem Shortcut klientiem ir atlasījusi īpašu filmu un seriālu izlases sadaļu – Golden Globe nominācijas. Kopā – vairāk nekā 120 filmas un seriāli! Šajā sadaļā var atrast 100% kvalitatīvu kino!

Zelta globusam 2021 nominētās filmas un seriāli

Filma Tenet/ Tenet (2020) stāsta par tās galveno varoni, kurš dodas cīņā, lai novērstu Trešo pasaules karu. Viņa misija ved cauri krēslainiem starptautiskās spiegošanas koridoriem un atklājas, ka tā pārkāpj esošā laika rāmjus. Romantiskā komēdija Emma/ Emma (2020) stāsta par sievieti, kura tik ļoti aizrāvusies ar citu romantiskās dzīves sakārtošanu, ka nepamana savu dzīves mīlestību sev blakus. Seriāls Stjuarte/ The Flight Attendant (2020, HBO) komiska trillera formātā stāsta par stjuarti, kura paģiraina pamostas viesnīcas numuriņā Dubaijā un blakus atrod līķi. Tā sākas viņas piedzīvojumi. No šī gada Zelta globusa nominācijām iespējams noskatīties arī detektīvseriālu Perijs Meisons/ Perry Mason (2020, HBO), seriālu Lavkrafta zemeLovecraft Country (2020, HBO), seriālu Varenie/ The Great (2020, HBO) par satīrisku skatu uz 1761. gadu, kad Katrīna dodas uz Krieviju un kļūst par imperatori; romantisku seriālu Parasti ļaudis/ Normal People (2020, HBO) par Konela un Mariannas kaislīgu dēku, kā arī publikas un kritiķu popularitāti ieguvušos seriālus The Undoing (2020, HBO) un Es zinu, kas ir patiesība/ I Know This Much Is True (2020, HBO).

Iepriekšējo gadu nominācijas

Liela daļa no piedāvātajām filmām ir pēdējo gadu kino šedevri. Piemēram, drāmā Džokers/ Joker (2019) Arturs Fleks cenšas atrast savu vietu sašķeltajā sabiedrībā. Ierauts vienaldzības un nežēlības cikliskajā esamībā, viņš pieņem vienu sliktu lēmumu, kas uzsāk ķēdes reakciju viņa transformācijā par Džokeru. Muzikālā fantāzijā ievelk mūzikls Rocketman (2019). Romantiskā drāma Zvaigzne ir dzimusi/ A Star Is Born (2018) aizrauj sirdi plosošā mīlas stāstā. Dokumentālais seriāls Černobiļa/ Chernobyl (2019, HBO) ļauj labāk izprast 35 gadus senus notikumus. 

Ir arī vairākas senas, bet neaizmirstamas filmas, kuras nu jau kļuvušas par kino klasiku. Leģendārās filmu triloģijas Krusttēvs trešajā daļas Krusttēvs Koda: Maikla Korleones nāve/ The Godfather, Coda: The Death of Michael Corleone (1990)  novecojošais Dons Maikls Korleone meklē veidus, kā legalizēt viņa noziedzīgās ģimenes intereses un pašam aizbēgt no vardarbīgās pagātnes, ko viņam traucē paveikt jauno sadarbības partneru ambīcijas… Stāstu par kādas sievietes un viņas meitas šokolādes veikaliņa atvēršanu nelielā Francijas ciematiņā var skatīties romantiskajā drāmā Šokolāde/ Chocolat (2000). Laba deva humora un izklaides piedāvā filma Mis Saulstariņš/ Little Miss Sunshine (2016). Tās galvenā varone ir kvalificējusies Mis Saulstariņš skaistumkonkursam. Vienīgais veids kā uz to nokļūt, ir kopā ar ģimeni doties  800 jūdžu tālā, bet piedzīvojumiem bagātā ceļojumā ar dzelteno Volkswagen mikroautobusu.

Tāpat Zelta globusa nomināciju sarakstā ir bijušas brīnišķīgas animācijas filmas, ko Shortcut piedāvā skatīties bērniem kopā ar ģimeni. Animācijas Krūdi/ The Croods (2013) darbība notiek aizvēsturiskos laikos, kad Krūdu ģimene ir spiesta pamest zemestrīces izpostīto dzīvesvietu un doties piedzīvojumu ceļojumā. Lapsas nespēju pretoties kārdinājumam veikt reidus uz tuvumā esošajām fermām un fermeru atriebību visai lapsu komūnai var izdzīvot Lieliskais Lapsas kungs/ Fantastic Mr. Fox (2009). Slavenās pandas Po, kurš strādā nūdeļu restorānā, apņēmībai kļūt par pirmklasīgu kunfu meistaru var sekot līdzi mīlīgajā animācijas filmā Kung Fu panda/ Kung Fu Panda (2008). Shortcut un Helio iTV ir iespēja noskatīties arī Kun Fu Panda 2 (2011) un Kung Fu Panda 3 (2016) filmas, kurās Po pavada pilnvērtīgu un mīlestības pilnu dzīvi, nepārtraukti kaut ko mācās un no studenta pārvēršas par skolotāju.

jaunumi zelta globuss filmas kung fu panda

Šīs un vēl daudz citas gadu gaitā Zelta globusam nominētās filmas un seriālus sev ērtā laikā un vietā piedāvā noskatīties Shortcut, kas pieejamas arī Helio interaktīvajā televīzijā.

 

Publicēts 2021. gada 23. februārī.

 

Meklēt tet.lv