Tet+ filmu seriālu izlase maijā

Tet+ izklaides platforma maijam ir sagatavojusi pasaulē šī brīža aktuālāko filmu un seriālu piedāvājumu. Tuvojoties hokejam, noskaties sportiski azartisko filmu Bars. Iejusties citā gadsimtā varēsi, vērojot seriālus Agata Kristi Mārpla un Baltā karaliene. Spraigu sižetu cienītājiem tiek piedāvātas filmas Pasažieri, Miss Bala, Selekcionētāja, Māte, Blast Beat un Spoku mednieki. Kopā ar mazākajiem skatītājiem dodies sapņu pasaulē animācijas filmā Dusmīgie putni. Filma, kā arī izbaudi animācijas seriālus Gass – mazais bruņinieks. Ar ģimeni kopā pavadi laiku pie sirsnīgās filmas Suņa ceļš mājup, kā arī latviešu filmām Vārnu ielas republika un Kapteiņa Enriko pulkstenis. Savukārt no pasaulslavenā HBO piedāvājuma ienāk jaunas filmas – Svētais tēvs, Ārstēšana, Nekāp ārā!, The Crime of the Century un Lunas atriebība.

 

Bars (Smečka/ The Pack, 2020), filma pieejama no 6. maija

Dāvids ir talantīgs 16 gadus vecs vārtsargs, kuram tikko diagnosticēts diabēts, un tas var apdraudēt viņa hokejista karjeru. Vienlaikus sportiskais pusaudzis ar ģimeni pārceļas uz jaunu mājvietu Čehijas pilsētā Zlīnā, un tur Dāvids pievienojas jaunai hokeja komandai "Vilki". Jaunietim ir tikai viens sapnis – būt komandas pirmajam vārtsargam, taču viņš ir autsaideris un saskaras ar vienaudžu vardarbību, kas iegūst arvien lielākus apmērus. Protams, ir arī meitenes… Dažas no viņām lūkojas tikai pēc populārākā hokeja spēlētāja, bet ir arī tādas, kuras redz cauri hokejistu uzliktajai mačo maskai. Epizodiskā lomā hokeja federācijas inspektora lomā pazīstamais Latvijas sporta žurnālists Armands Puče. Filmā piedalās arī slavenais čehu hokejists Dominiks Hašeks. Čehijas, Latvijas un Slovākijas kopražojums.

 

Nekāp ārā! (Don't. Get. Out!, 2018, HBO), filma pieejama no 6. maija

Pusmūža vīrietis Karls Brends ved savus bērnus uz skolu, kad viņš saņem anonīmu zvanu no kāda, kurš apgalvo, ka zem viņa automašīnas sēdekļa atrodas bumba. Zvanītājs draud uzspridzināt bumbu, nogalinot viņu un viņa bērnus, ja Brends nesagādās lielu naudas summu, kuru atdot noziedzniekam. Filma ir atkārtots ekranizējums 2015. gada spāņu trillerim Retribution.

 

Lunas atriebība (Luna's Revenge, 2017, HBO), filma pieejama no 6. maija

 

Lunas Revenge

 

Luna ir inteliģenta un bezrūpīga pusaudze, kas vasaru pavada kopā ar ģimeni kalnos. Pēkšņi viņas ģimeni nogalina ārvalstu aģenti. Luna knapi paspēj aizbēgt. Nu viņa ir spiesta stāties pretī patiesajiem faktiem, ka visa viņas dzīve līdz šim ir bijusi meli: viņas tēvs 20 gadus bija Vācijā dzīvojošs krievu aģents un ģimene bija tikai viņa aizsegs. Lunai ir iespēja bēgt no valsts, taču vispirms viņa vēlas atriebties. Filma veidota, balstoties patiesā stāstā par krievu aģentu pāri, kas vairāk nekā 20 gadus dzīvoja slepenībā Vācijā.

 

Gass – mazais bruņinieks (Gus - The Itsy Bitsy Knight, 2020), seriāls pieejams no 6. maija

 

Gus The Itsy Bitsy Knight

 

Jautriem piedzīvojumiem bagāts un pasaulē plašu popularitāti guvušais animācijas seriāls seko līdzi ikdienas gaitās mazam, sienāža izmēra zēnam vārdā Gass. Viņš vēlas kļūt par lielāko un varenāko bruņinieku visā Karameles karaļvalstī. Talkā nāk ļoti noderīgas un mūsdienīgām tehnoloģijām aprīkotas ierīces, kas ir ideāli piemērotas viduslaiku pasaulē. Bruņots ar savu lāzera zobenu un jājot uz sava elektriskā ponija, Gass nekad nepalaidīs garām iespēju doties piedzīvojumos un pēc aizraujošiem, nedaudz komiskiem notikumiem, uzvarēt katru dienu. Gasam ir jauki draugi, viņš mīl eksperimentēt, izmēģināt un riskēt, un viss vienmēr beidzas tieši tā, kā bija plānots. Seriāla pamatā ir mākslinieka-ilustratora Dankerleroux un autora Fransuā Guiberta tāda paša nosaukuma grāmata.

 

Agatas Kristi Mārpla (Agatha Christie's Marple, 2004), 1. sezona, seriāls pieejams no 7. maija

 

Agatha Christies Marple

 

Vecāka gadagājuma vecmeita, kas dzīvo Sv. Marijas Meidas ciematā, palīdz saviem draugiem un radiniekiem atrisināt noslēpumainas slepkavības. Seriāls balstās britu kriminālromānu rakstnieces Agatas Kristi grāmatās un stāstos.

 

Pasažieri (Passengers, 2016), filma pieejama no 7. maija

 

Passengers

 

Kosmiskais kuģis ar 5000 pasažieriem, kuri ir iegremdēti mākslīgajā sapnī, ceļo uz planētu, kas viņiem kļūs par jauno mājvietu. Negaidītas sistēmas kļūmes dēļ divi pasažieri – Džims un Aurora – pamostas ātrāk un saprot, ka līdz ceļojuma galapunktam vēl ir jālido 90 gadi, kas nozīmē, ka dzīves atlikušo daļu viņiem nāksies pavadīt divvientulībā, kosmiskā kuģa greznajā interjerā. Laiks skrien un pakāpeniski viņi sajūt abpusējas simpātijas, taču pēkšņi atklājas, ka kuģim draud briesmas... Galvenās lomas filmā atveido Kriss Prats, Dženifera Lorensa, Maikls Šīns, Lorenss Fišbērns un Endijs Garsija.

 

Dusmīgie putni. Filma (The Angry Birds Movie, 2016), animācijas filma pieejama no 7. maija

 

The Angry Birds Movie

 

Reiz uz kādas paradīzes salas dzīvoja putni, kas nemācēja lidot. Tāpēc viņi visi bija miermīlīgi un laimīgi. Precīzāk, gandrīz visi. Uz pārējo salas iemītnieku fona depresīvais Reds, trauksmainais Čaks un neveiklais Bumba izcēlās ar savu neparedzamo uzvedību un skaitījās izstumtie. Taču, kad salā pēkšņi parādījās noslēpumainās zaļās cūkas, kam noteikti aiz ādas bija kāda cūcība, tieši Reds, Čaks un Bumba stājās viņām pretī! Galvenās lomas ierunājuši Džeisons Sudeikis, Džošs Geds, Dennijs Makbraids, Maija Rūdolfa un citi.

 

Baltā karaliene (The White Queen, 2013), 1. sezona, seriāls pieejams no 7. maija

 

The White Queen

 

Seriāla notikumi aizsākas 1464. gadā, kad tauta jau deviņus gadus atrodas kaujas stāvoklī, cīnoties par to, kurš ir likumīgais Anglijas karalis. Kara ierosinātāji nāk no divām dažādām dzimtām. No vienas karotāju puses ir Lankasteru dzimta, bet no otras – Jorku dzimta. Notikumu centrā ir trīs ietekmīgas sievietes – sāncenses viena otrai, kuras iesaistās rafinēti izplānotās blēdībās. Visas trīs daiļavas ir ilgstošā konfliktā par Anglijas troni, un viņas nekautrējas likt lietā jebkādus līdzekļus, lai panāktu sev vēlamo rezultātu. Notikumu virpulī ir arī kaislīgs mīlas stāsts starp karali Eduardu IV Jorku un viņa pirmo un vienīgo sievu – Elizabeti Vudvillu jeb Balto karalieni.

 

Mīlas dziesma (Love Song, 2020), filma pieejama no 8. maija

 

Love Song

 

Kantri dziedātāja satiekas ar dziesmu autoru no Nešvilas, kuram šobrīd ļoti nepieciešama iedvesma. Kopā strādājot, radot mūziku un rakstot dziesmu, viņu abu darbs kļūst gana sarežģīts, bet rezultāts – ražīgs. Rodas gan populāra dziesma, gan patiesa mīlestība. Galvenajās lomās Džesija Šrama un Nials Maters.

 

Miss Bala (Miss Bala, 2019), filma pieejama no 11. maija

 

Miss Bala

 

Glorija no Losandželosas dodas uz Meksiku apciemot draudzeni. Taču ciemošanās laikā notiek dīvainas lietas – Glorija sevī atrod neizskaidrojamu spēku, par kuru viņa nekad nebija zinājusi. Tas viņu ievelk bīstamā noziedzības pasaulē. Izdzīvošana prasīs visu viņas viltību, izdomu un spēku. Filma ir tāda paša nosaukuma meksikāņu 2011. gada filmas atkārtots ekranizējums.

 

Spoku mednieki (Ghostbusters, 2016), filma pieejama no 11. maija

 

Ghostbusters

 

80. gadu kulta filma atgūst otro elpu pēc 30 gadiem! Reiz spoku mednieki izglāba Ņujorku no spoku uzbrukuma, taču, kad pilsētai atkal draud briesmas, pagātnes varoņi vairs nav spējīgi stāties aizsardzībā. Ir laiks viņu vietu ieņemt citiem brašuļiem... vai tomēr brašulēm? Spoku mednieku jaunais četrinieks ir gatavs upurēt sevi, aizsargājot dzimto megapoli no visādiem mošķiem! Galvenajās lomās Kristena Viga, Keita Makkinona, Leslija Džounsa, Melisa Makārtija un citi.

 

Ļauj viņam iet (Let Him Go, 2020), filma pieejama no 12. maija

 

Let Him Go

 

Pēc dēla zaudēšanas pensionētais šerifs Džordžs Bleklijs un viņa sieva Mārgareta pamet savu Montanas rančo, lai izglābtu savu mazdēlu no bīstamas ģimenes, kas dzīvo pie Dakotas. Kad viņi atklāj, ka bīstamā ģimene nav gatava atdot bērnu, Džordžam un Margarētai neatliek nekas cits kā cīnīties. Filma balstīta 2013. gada tāda paša nosaukuma Larija Vatsona romānā.

 

Franču izeja (French Exit, 2020), filma pieejama no 12. maija

 

French Exit

 

60 gadus vecās Manhetenas sabiedrības dāmas Frančisas Praisas plāns bija nomirt pirms beidzas nauda, tomēr viss neizdevās kā plānots. Viņas vīrs Franklins ir miris 12 gadus, un milzīgais mantojums, kuru viņš atstāja, ir iztērēts. Viņa par pēdējo naudu nopērk kādu mantu, kuru tajā brīdī var atļauties, un pārceļas uz nelielu dzīvoklī Parīzē, pavadot dienas kopā ar dēlu Malkolmu un kaķi vārdā Mazais. Galvenajā lomā Mišela Feifere.

 

The Crime of the Century (2021, HBO), divu sēriju dokumentālā filma pieejama no 13. maija

Filma ir apsūdzība Big Pharma jeb pasaules farmācijas industrijas, politiķu un valdības izdotajiem noteikumiem, kas nodrošina sintētisko opiātu pārmērīgu ražošanu, neapdomīgu to izplatīšanu un ļaunprātīgu izmantošanu ASV. Pētot vienu no mūsu laiku lielākajām traģēdijām sabiedrības veselības jomā, kad pārdozējot sintētisko opiātus šajā gadsimtā vien ir miris pusmiljons cilvēku, filma atklāj, ka Amerikas opioīdu epidēmija nav sabiedrības veselības krīze, kas radusies no nekurienes.

 

Selekcionētāja (Breeder 2020), šausmu filma pieejama no 13. maija

 

Breeder

 

Populārs uztura bagātinātāju ražošanas uzņēmums, kuru vada nežēlīga priekšniece, veic šausminošus eksperimentus ar mērķi mainīt cilvēka novecošanās procesus. Pētījumā tiek iesaistītas nolaupītas sievietes un pētīti jeb uzlauzti viņu vēl nedzimušo mazuļu DNS. Kad Mia dodas šo visu izmeklēt, viņa nonāk ieslodzījumā kādā pazemē esošā medicīnas iestādē un tur tiek spīdzināta. Viņai sāk rādīties pazīstamas sejas un viņa saprot, ka te nav viena. Vai Mia atradīs iekšēju spēku un aizbēgs no šī murga?

 

Māte (Madre 2019), filma pieejama no 13. maija

 

Madre

 

Elena saņem zvanu no sava sešus gadus vecā dēla, kurš viņai saka, ka ir pazudis pludmalē Francijā un nevar atrast savu tēvu. Šie izmisīgie vārdi bija pēdējie, ko viņa dzirdēja no sava dēla. Pēc vairākiem gadiem Elena nonāk tajā pašā pludmalē, kur pazuda viņas dēls, un strādā par vadītāju restorānā. Sievietes dzīve pēc desmit gadiem atkal tiek satricināta, kad viņa nejauši satiek franču pusaudzi Džēnu, kurš līdzinās pazudušajam dēlam. Starp viņiem rodas cieša saikne, kas galu galā rada postu un neuzticēšanos no apkārtējiem.

 

Vārnu ielas republika (1970), filma pieejama no 14. maija

 

Vārnu ielas republika

 

Grīziņkalna bērniem ir pašiem sava republika, kuras teritorija jāaizstāv pret Lipsta Tuliana kompāniju. Pamazām bērnu fantāzijas pasaulē ielaužas pieaugušo dzīves notikumi – 1905. gada revolūcija un pagrīdnieku darbība, kas šķiet aizraujoši noslēpumaina arī mazajiem republikāņiem. Filma uzņemta Rīgas kinostudijā pēc Jāņa Grīziņa tāda paša nosaukuma stāsta motīviem.

 

Kapteiņa Enriko pulkstenis (1967), filma pieejama no 14. maija

 

Kapteiņa Enriko pulkstenis

 

Tomiņš parkā atrod zelta kabatas pulksteni, kurā iegravēti vārdi spāņu valodā. Lai gan kārdinošāk šķiet pulksteni pārdot un nopirkt kinokameru, puika nospriež sameklēt kapteini Enriko, kuram, viņaprāt, tas pieder. Šo ideju viņš izklāsta arī saviem blēdīgajiem drauģeļiem Frīdim un Džekam. Frīdis pārģērbjas, uzdodas par kubiešu kapteini un saņem no Tomiņa pulksteni, bet nākamajā dienā skolā ierodas īstais laikrāža īpašnieks. Nu Tomiņam ir kauns par savu lētticību, un klasesbiedri Jugitas vadībā piesakās palīdzēt noķert blēžus. Filmas režisori ir Jānis Streičs un Ēriks Lācis.

 

Svētais tēvs (Holy Father/ Tatal Nostru, 2020, HBO), dokumentālā filma pieejama no 14. maija

Filmas veidotājs Andrejs un viņa draudzene Paula uzzina, ka kļūs par vecākiem. Topošā mamma savā izjukušajā ģimenē, kurā uzauga, cenšas atrast kādu cienīgu paraugu, kam sekot. Savukārt Andrejam, domājot par to, kuram līdzināties, ir jāsamierinās ar savu, sen pazudušo tēvu, kurš tagad ir mūks Atosa kalnā. Tāpēc viņš apmeklē klosteri un cenšas izzināt noslēpumaino tēva aiziešanu no ģimenes, kad Andrejam bija tikai seši gadi. Vai tā varētu būt atslēga, lai uzzinātu, kā kļūt par tēvu, kāds viņam nekad nav bijis?

 

Lielās mammas māja (Big Momma's House, 2000), filma pieejama no 20. maija

 

Big Mommas House

 

FIB īpašais aģents Malkolms Tērners tiek iesaistīts nopietnā uzdevumā, kurā jānoķer bandīts, kas izbēdzis no cietuma un rada milzīgus draudus sabiedrībai. Bandītam ir draudzene – Šerija, kas padzirdējusi, ka viņas bijušais draugs ir izbēdzis, nolemj kopā ar savu dēlu bēgt. Šerijai ir vecmāmiņa – Lielā mamma, kas brīdi pirms tam ir aizbraukusi izpalīdzēt savai draudzenei... Lai varētu atklāt lietu, Malkolms, kas ir maskēšanās eksperts, pārģērbjas par Lielo mammu, un cenšas izdibināt, kas Šerijai padomā. Galvenajās lomās ir Mārtins Lorenss, Nia Longa, Pols Džiamati un citi.

 

Lielās mammas māja 2 (Big Momma's House 2, 2006), filma pieejama no 20. maija

Kad nogalināts Malkolma palīgs Džons Maksvells, viņš kopā ar savu jauno palīgo iefiltrējas bagātnieka ģimenē kā Lielā mamma. Šis uzdevums Malkolmam ir sarežģīts, jo nu viņam ir jāraujas ne tikai pie palīga, bet arī pie sievas – Šerijas. Bagātnieku ģimenes tēvs ir iesaistījies apšaubāmos darījumos, un, iespējams, viņš pat pazīst Džona slepkavu. Iefiltrēties ģimenē kā Lielajai mammai nebija grūti, jo viņa tika izraudzīta par labāko kandidāti bērnu aukles amatam.

 

Blast Beat (2020), filma pieejama no 21. maija

 

Blast Beat

 

1999. gada vasarā ģimene ar diviem dēliem no Kolumbijas pārceļas uz dzīvi Amerikas Savienotajās valstīs. Viņu vecāki cenšas bēgt no politisko satricinājumu skartās valsts un izvēlas dzīties pēc amerikāņu sapņa. Brāļi Karlijs un Mateo gatavojas pēdējiem vidusskolas gadiem, bet viņu jaunā dzīve izvēršas nedaudz citādāka nekā bija domāts. Metālmūzikas cienītāja Karlija lielākā vēlme ir studēt Aviācijas un kosmosa institūtā Džordžijā un strādāt NASA. Savukārt Mateo ir vienīgais, kurš par jauno dzīvi pauž cinismu. Viņu reālā dzīve sāk grimt un cerības zūd. Kad dažādie notikumi draud izsist no sliedēm viņu nākotni, Karlija sapnis kļūst par viņu visu vienīgo glābšanas riņķi.

 

Suņa ceļš mājup (A Dogs Way Home, 2019), filma pieejama no 26. maija

 

A Dogs Way Home

 

Ko iesākt sunim, kuru no mīļotā saimnieka šķir simtiem kilometru? Bella zina: viņa atradīs ceļu uz mājām, lai ko tas prasītu! Bellas mājupceļš būs neticamu piedzīvojumu, briesmu un pārsteidzošu atklājumu pilns. Sirsnīga filma visai ģimenei, ko pēc Viljama Brūsa Kemerona grāmatas motīviem režisējis Čārlzs Mārtins Smits.

 

Ārstēšana (In Treatment, 2021, HBO), 4. sezona, seriāls pieejams no 27. maija

 

In Treatment

 

"Emmy" godalgotais seriāls skatītājus aizved uz Losandželosu mūsdienās. Ļoti aizņemtajai dakterei Brūkai klientu vidū ir trīs ļoti atšķirīgi un sarežģīti pacienti, kuriem nepieciešama palīdzība saistībā ar sabiedrībā pašlaik aktuālām problēmām. Jautājumi par globālo pandēmiju un nesenajām nozīmīgajām sociālajām un kultūras pārmaiņas ir fons darbam, ko Brūka veic. Paralēli tam viņa cīnās arī ar sarežģījumiem savā personīgajā dzīvē. Vērīgās un iejūtīgās doktores Brūkas Teilores lomā ir Uzo Aduba.

 

Jaunā Tet+ izklaides platforma, kas aizstāj Shortcut lietotni, ir Baltijā pirmā pasaules līmeņa televīzijas, filmu un seriālu platforma. Tet+ ļauj katram skatītājam pašam izvēlēties savām interesēm un vajadzībām piemērotākos TV kanālus no vairāk nekā 70 kanālu plašā piedāvājuma, kā arī tos apvienot ar filmu un seriālu straumēšanas pakalpojumu. Tāpat kā Shortcut, arī Tet+ joprojām saglabā atsevišķa filmu un seriālu abonementa izvēles iespēju, kā arī nodrošina atsevišķu jaunāko kino filmu nomu.