Meklēt tet.lv

Tet apgrozījums pirmajā ceturksnī aug par 6%

2019. gada pirmajā ceturksnī Tet (līdz 1. aprīlim – Lattelecom) grupas apgrozījums sasniedza 50,6 miljonus eiro, augot par 6%, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, liecina neauditētie finanšu rezultāti. Straujāko izaugsmi piedzīvo jaunie darbības virzieni – datu centru un drošības risinājumu pakalpojumi, Tet elektrības pakalpojumi, kā arī būvniecības bizness.

Piesātinātajā televīzijas pakalpojumu tirgū, par 3% auguši arī televīzijas ieņēmumi, lielākajā mērā pateicoties tieši lietotnes Shortcut izaugsmei. Shortcut pirmā ceturkšņa piedāvājumā tika iekļautas aktuālas, aizraujošas filmas un seriāli gan no Latvijas – Klases salidojums, Lote un pazudušie pūķi, Helio Media šovs Kivičs. Pavisam privāti -, gan arī Holivudas labākais piedāvājums: pasaules aktuālākais seriāls Troņu spēle, kam šobrīd norit pēdējā sezona, Bohēmista rapsodija, Zvaigzne ir dzimusi u.c.

"Šis uzņēmumam būs aizraujošs gads jaunajā Tet veidolā, radot jaunus risinājumus klientu ērtībai un uzsākot digitālo transformāciju ārējo un iekšējo procesu pilnveidei. Apgriezienus uzņem gan jaunās biznesa līnijas, gan panākumi eksporta tirgos, piemēram, datu centru un GDPR konsultāciju bizness Ukrainā, optiskā tīkla izbūve Vācijā, apliecinot zīmola maiņas stratēģiju," stāsta Tet valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Gada pirmajos trīs mēnešos elektroenerģijas pakalpojumu apgrozījums audzis vairāk nekā divas reizes. To ietekmē vairāki faktori, no kuriem viens no būtiskākajiem ir izdevīga elektroenerģijas cena, kas pastiprinātu interesi izraisīja gada izskaņā, kad lielai daļai klientu beidzās līgumi ar citiem tirgotājiem. Tet elektroenerģijas klienti novērtē arī lietotni, kas ļauj gan mobilajās ierīcēs, gan datorā ikvienam ērti sekot līdzi biržas cenu svārstībām un saņemt ieteikumus par izdevīgākajiem elektrības patērēšanas periodiem, kā arī katru dienu sekot līdzi savam patēriņam un rēķinam, redzēt no kādām daļām tas sastāv.

Par 59% audzis apgrozījums IT drošības risinājumiem, apliecinot kiberdrošības arvien pieaugošo nozīmi. Uzņēmumi un iestādes arvien vairāk apzinās, ka nepietiek ik pāris gadus sagatavot kiberdrošības stratēģiju. IT drošības uzturēšana ir nepārtraukts process, jo uzbrukumu mēģinājumi notiek nepārtraukti, un uzlaušanas metodes attīstās ik dienas. Uzņēmumi uztic savu drošību Tet, jo tas ir viens no retajiem uzņēmumiem, kam ir iespēja ieviest pasaulē atzītus automātiskos monitoringa un analīzes rīkus, kā arī drošības sertifikātus IKT sistēmām, tos apvienojot ar ekspertu komandu.

Šī gada pirmajā ceturksnī par 12% audzis arī datu centru bizness, uzņēmumiem pamazām apgūstot mākoņpakalpojumu iespējas. Turklāt apmēram 70% no datu centra biznesa sastāda eksports. Savukārt Citrus Solutions būvniecības apgrozījums audzis par 28%.

Publicēts 2019. gada 25. aprīlī.