Meklēt tet.lv

Sandija Semjonova filma Dzimuši hokejam

Kādreiz žurnālists Sandijs Semjonovs pie TV skatītājiem veda stāstus no pasaules karstajiem punktiem, taču viņa jaunākajā dokumentālajā filmā Dzimuši hokejam, kas šodien nonāk pie skatītājiem, viņš stāsta par pavasara "karsto tēmu" Latvijas hokeju.

Kādreiz žurnālists Sandijs Semjonovs pie TV skatītājiem veda stāstus no pasaules karstajiem punktiem, taču viņa jaunākajā dokumentālajā filmā Dzimuši hokejam, kas šodien nonāk pie skatītājiem, viņš stāsta par pavasara "karsto tēmu" Latvijas hokeju.

Šis ir stāsts par emocijām, ko sniedz hokejs, Latvijas hokeja aizkulisēm un vietu pasaules hokeja kartē, par to, kā jaunie puikas kļūst par hokejistiem. Stāsts par Latvijas hokeja šodienu un nākotnes perspektīvu jau no šodienas pieejams lietotnē Shortcut un Helio iTV, savukārt televīzijas pirmizrādi piedzīvos 26. maijā kanālā 360TV.

 

 

Filmas veidotāji devās uz Kanādu, Krieviju, Šveici un Skandināviju, lai tiktos ar Zemgusu Girgensonu, Teodoru un Valentīnu Bļugeriem, Rēdlihu ģimeni, Elvi Merzļikinu, Rodrigo Laviņu, Bobu Hārtliju - spēlētājiem, treneriem un hokeja ģimenēm. "Dzimuši hokejam" radošā komanda meklē atbildes uz jautājumiem, kas jādara, lai kļūtu par labu spēlētāju Latvijā un pasaulē. Kā hokejisti, kas šobrīd jau ir izcīnījuši savu vietu, atceras savus pirmos gadus hokejā? Kā tos atceras viņu vecāki un treneri? Kā notiek cīņa par vietu arēnā? Kur ir labākie apstākļi jaunajiem hokejistiem un kādēļ lielākā daļa hokejistu pusaudžu gados izaug ārpus Latvijas? Filmas autors Sandijs Semjonovs saka: "Mēs būsim klāt no puišeļu pirmajiem soļiem uz ledus līdz sapņa piepildījumam – spēlēm NHL. Šī filma ir stāsts par hokeju. Par to, kādēļ mīlam to un kāpēc hokejs ir mūsu sirdīs!"

Stāstu par pašmāju vadošajiem hokejistiem un Latvijas hokeja nākotni "Dzimuši hokejam" no šodienas jebkurā sev ērtā laikā un vietā var vērot lietotnē Shortcut, kas pieejama arī Helio iTV skatītājiem. Savukārt televīzijas pirmizrādi filma piedzīvos kanālā 360TV 26. maijā plkst. 19.30 - tieši pirms Pasaules čempionāta hokejā "zelta" finālcīņas.

Pasaules čempionāts hokejā TV ekrānos visā Latvijā no 10. līdz 26. maijam vērojams pateicoties Tet un Latvijas Televīzijas sadarbībai. Visu 64 čempionāta spēļu tiešraides būs vērojamas kanālos LTV7, 360TV un īpaši čempionātam izveidotajā kanālā 360TV Hokejs. Tikai Helio iTV un lietotnes Shortcut klienti pilnīgi visas spēles vēros HD izšķirtspējā. Tāpat kā pērn, arī šogad LTV sporta žurnālistu un 360TV vakara sarunu šova par sportu Hattrick ar Puči komanda nodrošinās daudzveidīgu papildu saturu par un ap čempionāta norisēm – gan tiešraides no Bratislavas, gan pēcspēļu intervijas ar sportistiem un faniem, kā īpašajās hokeja studijās, tā LTV raidījumā Sporta studija un 360TV raidījumā Hattrick. Hokejs ar Puči. 

"Dzimuši hokejam" – filmu studija: SKUBA films, autors: Sandijs Semjonovs, kamera: Krists Spruksts, montāžas režija Jānis Orbidāns.

Publicēts 2019. gada 08. maijā