Kā riska kapitāla fonds var palīdzēt biznesam

Riska kapitāla fonds Overkill Ventures, kuru atbalsta Tet, aprīlī uzsāka savu otro mentoringa programmu, kurā piedalās jaunuzņēmumi no visām Baltijas valstīm, Ukrainas un Baltkrievijas. Pārstāvēto nozaru klāsts ir ļoti plašs – gan veselības un cilvēku resursu vadības tehnoloģijas, gan arī loģistika, kvantu skaitļošana un mākslīgais intelekts. Piedaloties programmā, uzņēmumi varēs saņemt finansējumu līdz pat 200 000 eiro, kā arī mentoru atbalstu no Baltijas un Ziemeļeiropas.

Kamēr uzņēmumi no otrās programmas aktīvi darbojas Overkill Ventures, iepriekšējie dalībnieki atzinīgi vērtē šo pieredzi. Pirmā programma veiksmīgi noslēdzās pagājušā gada rudenī, un tad finansējumu ieguva četri jaunuzņēmumi no Latvijas, Ukrainas, Dānijas un Polijas – FabControl (ražošanas vadības sistēma 3D printeriem), Axdraft (automatizēto līgumu un citu dokumentu sastādīšanas sistēma), Lokalist (automatizēto lietoto preču pārdošanas procesa ideja), iMeshup (platforma spēļu izstrādātājiem, kas ļauj tiem efektīvi sadarboties).

Jaunuzņēmumu pārstāvji uzsver, ka viņiem noderēja kvalificētu mentoru konsultācijas un atbalsts, kā arī Overkill palīdzēja sašaurināt darbības nišu un atrast pareizo attīstības fokusu. "Viena no galvenajām mācībām bija par fokusēšanos. Ir daudz lietu, ko mēs varētu darīt, taču ir jāiemācās koncentrēties uz vienu ideju", stāsta FabControl pārstāvis Jānis Grinhofs. Savukārt, Ukrainas uzņēmuma vadītājs Jurijs Zaremba no Axdraft novērtē, ka Overkill Venturesrūpējas ne tikai par jaunuzņēmumiem un idejām, bet arī par pašiem dibinātājiem. "Tas ļāva mums augt kā personībām", saka J.Zaremba. "Mēs iemācījāmies, kā fokusēties, saprast, ko mēs īsti darām ar savu biznesu un kā virzīties tālāk, lai sevi izaicinātu un iekļūtu jaunos tirgos". Uzreiz pēc Overkill Axdraft ir piesaistījis investīcijas no prestižā ASV investora Y Combinator, kas atbalstījis tādus uzņēmumus kā Airbnb, Stripe un Dropbox. Ukrainas jaunuzņēmumam izdevās piesaistīt finansējumu 1,1 miljonu ASV dolāru apmērā.

Vienlaicīgi ar otro programmu Overkill Ventures jau sāk meklēt dalībniekus arī trešajai, rudens programmai. Pieteikties un atrast vairāk informācijas ir iespējams overkill.vc/apply.

Overkill Ventures ir riska kapitāla fonds, kas investē agrīnās stadijas jaunuzņēmumos Latvijā, kā arī Centrālajā un Austrumeiropā. Overkill fokuss ir jaunuzņēmumi, kas izstrādā bizness-biznesam (B2B) programmatūras risinājumus, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, kas rada nākotnes darba vietas.

Publicēts 2019. gada 21. maijā.