Meklēt tet.lv

Pirmais Latvijas un Ukrainas oriģinālseriāls

Jau rudenī Latvijas skatītājiem Helio piedāvās pirmo Latvijas-Ukrainas kopražojuma seriālu Markuss. Oriģinālscenārija detektīvu-melodrāmu veido Helio Media kopā ar Ukrainas vadošo televīzijas kanālu Ukraina. Seriāla galvenajās lomās redzēsim iemīļotus pašmāju aktierus – Rihardu Leperu, Agnesi Cīruli, Daini Grūbi un citus, kā arī populārus Ukrainas un Krievijas aktierus. Stāsta līkloči galvenajiem varoņiem sekos līdzi gan Kijevā un tās apgabalā, gan Latvijā – maija izskaņā jau tika uzsākts darbs pie seriāla filmēšanas Rīgas centrā, lidostā, kā arī Jūrmalā. Fotogrāfijas no uzņemšanas laukuma

Helio izklaides pakalpojumu daļas direktore Inga Alika-Stroda: "Šāds vērienīgs kopražojums ar Ukrainu Latvijas skatītājiem tiks piedāvāts pirmo reizi, apvienojot vadošos ukraiņu producentus un abās valstīs iemīļotus aktierus. Arī Helio šis ir jauns attīstības posms un jauns vēriens. Sabiedrībai vienmēr piedāvājam ko aizraujošu un nebijušu, un ticam, ka mūsu skatītāji novērtēs kopražojuma rezultātu – seriālu ar dinamiku, kaislībām un spilgtām emocijām. Jauno seriālu piedāvāsim lietotnē Shortcut un kanālā STV Pirmā."

Astoņu sēriju detektīva-melodrāmas Markuss stāsta centrā ir skolotāja Poļina, kuras bērnu Marku jeb Markusu pēc nolaupīšanas, adoptējis pāris no Latvijas. Galvenajās lomās: 11 gadus vecais rīdzinieks Aleksandrs Neikens (Markuss), viņa latviešu vecākus atveidos Rihards Lepers un Agnese Cīrule, savukārt bioloģisko māti – Krievijas aktrise Jevgēnija Rozanova. Savukārt Krievijā populārais teātra un kino aktieris Kirils Rubcovs iejutīsies izmeklētāja Denīsova tēlā. Tāpat skatītāji seriālā satiks Daini Grūbi, Vili Daudziņu, Ivaru Auziņu, Tomu Liepājnieku un Janu Herbsti.

Gan Latvijā, gan nu jau arī Ukrainā labi zināmais aktieris Rihards Lepers stāsta: “Man ir patiess prieks, ka ukraiņu un latviešu sadarbība ir atvedusi mani atpakaļ uz Latviju. Šī būs interesanta sadarbība! Strādājot kopā starptautiski, auditorija ir daudz plašāka, un tā ir lielāka atbildība – mēs prezentējam sevi un parādām, ko spējam izdarīt. Un ticiet man - mēs varam daudz! Un to skatītāji arī redzēsiet šajā seriālā.”

Televīzijas kanāla Ukraina direktore Viktorija Korogoda: „Mēs varam lepoties ar veiksmīgu seriālu un šovu uzņemšanu atbilstoši starptautiskajiem formātiem. Šodien, uzsākot sadarbību ar Helio Media, kanāls Ukraina pāriet jaunā starptautiskās sadarbības līmenī. Tā būs visaptveroša mēroga kopīga radošā darbība, lai izveidotu tādu produktu, kas maksimāli atbilst mūsu valstu iedzīvotāju prasībām. Esmu pārliecināta, ka stāsts neliks viņiem vilties, savukārt mums šis būs labs sākums turpmākajiem projektiem.”

Latvijas - Ukrainas kopražojuma seriālu skatītāji varēs vērot lietotnē Shortcut un kanālā STV Pirmā! Seriāla stāsta idejas autors ir Igors Volkovs (Игорь Волков), scenārija autori: Ļera Kolegajeva (Лера Колегаева) un Vladimirs Skiba (Владимир Скиба), režisors – Antons Azarovs (Антон Азаров).

Publicēts 2019. gada 5. jūnijā